სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხუთშაბათს ერთი მატჩი გაიმართა ჩემპიონთა ლიგაში, ხოლო აზიაში გამოვლინდნენ რეგიონული ჩემპიონატის პრიზიორები და, შესაბამისად, 2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის მონაწილეები.

ლიგაზე პლეიოფში გასვლის შანსი დაკარგა ფრანგულმა დიუნკერკმა, ვინც პოლონეთში 25:32 დამარცხდა პლოცკის ვისლასთან. ამ ჯგუფში მერვედფინალში უკვე გავიდნენ გერმანიის კილი და დანიის კოლდინგი, 2 საგზურისთვის კი ორი პოლონური გუნდი, ვისლა და კელცე, ასევე პორტუ იბრძვიან. დღეს პორტუ კელცეს მასპინძლობს და თუ დამარცხდა, ამ ჯგუფიდან ოთხივე მერვედფინალისტის ვინაობა გახდება ცნობილი. დღესვე ქალთა ტურნირზე შარშანდელი ფინალის რემატჩი გაიმართება - ნორვეგიის ლარვიკი უმასპინძლებს მოქმედ ჩემპიონ დიორი ეტოს.

ევროთასებზე ერთადერთი ქართველი ხელბურთელის გუნდია დარჩენილი. 9 თებერვალს რევაზ ჭანტურიას ზომიმაკ-სტრუმიცას (მაკედონია) ჯგუფური ტურნირის პირველი მატჩი აქვს ფრანგულ მონპელიესთან, სადაც თამაშობს ახლახან დასრულებული ევროპის ჩემპიონატის ორი გამარჯვებული - მიქაელ გიგუ და ვილიამ აკამბრეი.

ბაჰრეინში კი დასრულდა აზიის ჩემპიონატი. მასპინძლები ფინალში დამარცხდნენ ყატართან - 27:26, რომელიც პირველად გახდა აზიის ჩემპიონი. მესამე ადგილისთვის ირანმა მოუგო არაბეთის გაერთიანებულ საემიროებს. ოთხივე გუნდი ითამაშებს 2015 წლის მსოფლიო ჩემპიონტზე, ყატარი - როგორც მასპინძელი, დანარჩენებმა კი საგზურები მოიპოვეს. ირანი და ემირატები პირველად იასპარეზებენ მსოფლიო პირველობაზე. ფიასკო განიცადეს აზიის ცხრაგზის ჩემპიონმა კორეამ და რეგიონის კიდევ ერთმა ლიდერმა, იაპონიამ.

ამგვარად, უკვე ცნობილია მსოფლიოს 2015 წლის ჩემპიონატის 11 მონაწილე: ესპანეთი (მსოფლიო ჩემპიონი), ყატარი (მასპინძელი), საფრანგეთი, დანია, ხორვატია (ევროპის ჩემპიონატის ნახევარფინალისტები), ალჟირი, ტუნირი, ეგვიპტე (აფრიკის ჩემპიონატის პრიზიორები), ბაჰრეინი,ირანი, ემირატები (აზიის ნახევარფინალისტები). კიდევ ცხრა მონაწილეს გამოავლენს ევროპის პლეიოფი, სამს - ამერიკის ჩემპიონატი, ხოლო ერთს - ოკეანიის პირველობა.

ჩემპიონთა ლიგა 2013-14. კაცები. ჯგუფური ეტაპი.

8 ტური. 5-9 იანვარი

A ჯგუფი

8 თებ, 16:00 სტ. პეტერბურგი (რუს) - ცელიე ლაშკო (სლნ)

8 თებ, 21:00. ოსიგურანიე ზაგრები (ხორ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ)

9 თებ, 22:00. რეინნეკარ ლიოვენი (გერ) - ვესპრემი (უნგ)

ვესპრემი 14 ქულა, ლიოვენი 11, ზაპოროჟიე 7, ცელიე 6 / ზაგრები 4, სტ. პეტერბურგი 0

B ჯგუფი

6 თებ. ვისლა პლოცკი (პოლ) - დიუნკერკი (საფ) 32:25

7 თებ, 24:30. პორტუ (პორ) ტარგი ლცე (პოლ)

9 თებ, 19:55. კოლდინგი (დან) - კილი (გერ)

კილი 12, კოლდინგი 10, ლცე 8, ვისლა 8 / პორტუ 4, დიუნკერკი 2

C ჯგუფი

8 თებ, 19:30. ვაკერ თიუნი (შვც) - ბარსელონა (ესპ)

8 თებ, 21:00. პსჟ (საფ) მეტალურგ სკოპიე (მკდ)

9 თებ, 21:00. ვარდარ სკოპიე (მკდ) - დინამო მინსკი (ბლრ)

ბარსელონა 13, პსჟ 9, მეტალურგი 9, ვარდარი 6 / დინამო 4, თიუნი 1

D ჯგუფი

5 თებ. გორენიე ველენიე (სლნ) - ჰამბურგი (გერ) 29:36

5 თებ. ლოგრონიო ლა რიოხა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 25:23

8 თებ, 20:00. ფლენზბურგი (გერ) - დროტ ჰალმსტადი (შვდ)

ჰამბურგი 14, ფლენზბურგი 11, ოლბორგი 8, გორენიე 6 / ლოგრონიო 6, ჰალმსტადი 1

მერვედფინალში გადის 4–4 გუნდი

ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი. 2 ტური. 7-9 თებერვალი

1 ჯგუფი

8 თებ, 18:00. ტიურინგერი (გერ)- მიდტიულანდი (დან)

9 თებ, 18:30. სევეჰოფი (შვდ) - ვარდარი (მკდ)

ვარდარი, მიდტიულანდი 2 / სევეჰოფი, ტიურინგერი 0

2 ჯგუფი

7 თებ, 23:00. ლარვიკი (ნორ) - დიორი ეტო (უნგ)

9 თებ, 22:00. ბუდუჩნოსტი (მნტ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)

კრიმი 2, დიორი, ბუდუჩნოსტი 1, ლარვიკი 0

ნახევარფინალში გადის 2 გუნდი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal