სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ევროპის ჩემპიონატის ნახევარფინალში, პარასკევს, ითამაშებენ დანია-ხორვატია და საფრანგეთი-ესპანეთი.

ხუთშაბათს ესპანეთმა დამაჯერებლად მოუგო მაკედონიას, 33:22, მეორე ადგილი გაინაღდა ჯგუფში და ისლანდიას მიზერული შანსები გადაუწურა.

მთავარი მატჩი გაიმართა მეორე ჯგუფში, ხორვატიასა და პოლონეთს შორის. გამარჯვებული ნახევარფინალის ბოლო, მეოთხე საგზურს იღებდა.

პოლონეთმა კარგად დაიწყო - 6:3 9 წუთზე და 15:14 ტაიმის ბოლოს. მაგრამ შესვენების შემდეგ ზედიზედ სამი გოლი გაიტანა გარემარბმა მანუელ შტრლეკმა, თითო - ივან ჩუპიჩმა და მარკო კოპლიარმა. ხორვატია 19:15 გავიდა წინ და უპირატესობა აღრ დაუთმია. წინა თამაშის გმირმა, მეკარე პიოტრ ვიშომირსკიმ მხოლოოდ 15 წუთი ითამაშა და ათიდან 2 დარტყმა მოიგერია. პოლონელებმა ორჯერ შეამცირეს სხვაობა 2 ბურთამდე (23:25, 52 წუთი), მაგრამ მეტი ვერ მოახერხეს. 6-6 გოლით ხორვატთაგან საუკეთესოები იყვნენ გამთამაშებელი დომაგოი დუვნიაკი, გარემარბები ზლატკო ჰორვატი და შტრლეკი. პოლონელები შაბათს სანუგეშო მატჩს ითამაშებენ ისლანდიასთან მეხუთე ადგილისთვის.

საბოლოოდ, ნახევარფინალში გავიდნენ ოლიმპიური ჩემპიონი საფრანგეთი, მსოფლიო ჩემპიონი ესპანეთი, ევროპის ჩემპიონი დანია და ბოლო ამ სამი ტურნირის ბრინჯაოს პრიზიორი ხორვატია. ოთხივე ეს გუნდი საუკეთესო იყო პირველ ჯგუფურ ეტაპზე და თავ-თავის ჯგუფში სამი-სამი თამაში მოიგო. ყველა, ექვსივე მატჩის მოგება ამ ჩემპიონატზე მხოლოდ დანიამ მოახერხა. აქამდე უდანაკარგოდ მოთამაშე საფრანგეთი დღეს 28:30 დამარცხდა შვედეთთან, მაგრამ პირველი ადგილი ხორვატებთან პირადი მოგების წყალობით შეინარჩუნა.

სამმა ნახევარფინალისტმა მოიპოვა მსოფლიოს 2015 წლის ჩემპიონატის საგზური, ხოლო ესპანეთს, როგორც 2013 წლის მსოფლიო ჩემპიონს, ეს უფლება ისედაც ჰქონდა. დანარჩენი 12 გუნდი პლეიოფში გადავა. მათ დაემატება გერმანია და ახლახან დასრულებული შესარჩევი ტურნირის 5 გამარჯვებული.

რაც შეეხება ევროპის ჩემპიონატის ინდივიდუალურ სტატისტიკას, ბომბარდირია ისლანდიელი გუდიონ სიგურდსონი (44 გოლი), ყველაზე მეტი ქულა კი დანიელმა მიქელ ჰანსენმა დააგროვა - 64 (28 გოლი, 36 პასი).

ევროპის ჩემპიონატი 2014, კაცები, დანიაში

მეორე ჯგუფური ეტაპი.

1 ჯგუფი

დანია 10, ესპანეთი 8 / ისლანდია 5, უნგრეთი 3, მაკედონია 2, ავსტრია 2

22 იანვარი

მაკედონია - ესპანეთი 22:33

ავსტრია - უნგრეთი 25:24

დანია - ისლანდია 32:23

2 ჯგუფი

საფრანგეთი 8, ხორვატია 8 / პოლონეთი 6, შვედეთი 6, რუსეთი 2, ბელარუსი 0

22 იანვარი

რუსეთი - ბელარუსი 39:33

საფრანგეთი - შვედეთი 28:30

პოლონეთი - ხორვატია 28:31

24 იანვარი, ნახევარფინალი

21:30 საფრანგეთი - ესპანეთი

24:00 დანია - ხორვატია

მეხუთე ადგილისთვის:

19:00 პოლონეთი - ისლანდია

26 იანვარი

18:00 მესამე ადგილისთვის

20:30 ფინალი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal