სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

11 იანვარს საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრები მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირზე ბოლო მატჩს გამართავს - ქალაქ კარიააში ვეთამაშებით ფინეთის გუნდს.

მოგების შემთხვევაში ჩვენი გუნდი გადავა პირველ ადგილზე და დაელოდება 12 იანვარს, ლიტვა-თურქეთის მატჩს. ლიტველთა მოგების ან ფრის შემთხვევაში მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში ლიტვა გადის, ხოლი თურქების გამარჯვება პირველ ადგილს საქართველოს ნაკრებს მოუტანს.

ფინეთსა და თურქეთს სატურნირო მოტივაცია აღარ შერჩათ. ფინელებისთვის გადამწყვეტი მეოთხე ტურის მატჩი იყო ვილნიუსში, რომელსაც დასრულებამდე 1 წუთით ადრე იგებდა (ამ შემთხვევაში ფინელები პირველ ადგილზე გადადიოდნენ), მაგრამ 23:24 წააგო, რის შემდეგაც 19:25 დამარცხდა თურქეთშიც.

ლიტვის ნაკრებს, პირველი ორი დამაჯერებელი მოგების შემდეგ, სამ მომდევნო თამაშში გაუჭირდა. ისინი ჯერ 20:15 იგებდნენ ფინეთში, მაგრამ მეტოქეს ანგარიში გაათანაბრებინეს; შემდეგ - ბოლო წუთზე, მსაჯების დახმარებით (შვიდმეტრიანი და ორწუთიანი) მოუგეს იმავე გუნდს და დამარცხდნენ თბილისში. ქართველების ფინეთში მოგება ლიტვისთვის, შესაძლოა, დამატებითი ფსიქოლოგიური წნეხი აღმოჩნდეს.

საქართველოს ნაკრები 9 იანვარს, ღამით გაემგზავრა ფინეთში. გუნდს აკლია ირაკლი ჩიქოვანი, რომელმაც თურქებთან მიღებული ტრავმის გამო ლიტვასთან მატჩი გამოტოვა. თამაშს შემდეგ დღეს მწვრთნელმა ჯორჯე რაშიჩმა რამდენიმე წამყვანი მოთამაშე დაასვენა, დანარჩენები კი ინტენსიურად ავარჯიშა.

თამაში საქართველოს დროით 19 საათზე დაიწყება. ტელერეპორტაჟის ან ვიდეოსტრიმინგის შესახებ დამატებით გაცნობებთ.

მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ ტურნირზე ევროპიდან მსოლოდ ერთი ჯგუფის გამარჯვებულია ცნობილი. პლეიოფის საგზური ბოსნიის ნაკრებმა გაინაღდა.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 6 ტური.

1 ჯგუფი. 11 იანვარი. კარიაა, 19:00

ფინეთი - საქართველო

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 15. ოთარ ამირანაშვილი 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

ფინეთი : 1. ვილე ნორდკვისტი 22. მიკაელ მიაკელა - 3. მირო კოლიონენი 4. იოახიმ ბრომანი 5. ოლი-პეკა კორპიმიაკი 6. ოსკარ კილსტედტი 7. ფრედრიკ ფორსი 14. ლეონელ ოიალა 15. რიხარდ სუნდბერგი 18. ანდრეას რონბერგი 22. ბენი ბრომანი 24. იონა რაერინე 25. ტუომას ლაიტინენი 33. ანტონ რემი 35. ტეემუ ტამინენი 45. ანტონ ლუუპალა - მწვრთნელი მარკო ტულანდერი

მსაჯები: სიგურდ თომასენი, ტობიას შმაკი (ბელ) / დელეგატი: ვიქტორ პოლადენკო (რუს)

12 იანვარი, ვილნიუსი, 19:00. ლიტვა - თურქეთი

მსაჯები: ჯურე ცვეტკო, ბრშტინ კავალარი (სლნ) / დელეგატი: იან ლაურიცენი (ნორ)

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 6, თურქეთი 4, ფინეთი 3

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა 26:23, თურქეთი - ფინეთი 25:19

2 ჯგუფი

რუმინეთი 10 / სლოვაკეთი 8, იტალია 2, კვიპროსი 0

11 იანვარი. 20:00 სლოვაკეთი - რუმინეთი, 12 იანვარი. 22:00 იტალია - კვიპროსი

3 ჯგუფი

9 იანვარი. უკრაინა - ლუქსემბურგი 34:22, შვეიცარია - სლოვენია 23:31

უკრაინა 9 / სლოვენია 8, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

12 იანვარი. 20:00 ლუქსემბურგი - შვეიცარია, 21:00 სლოვენია - უკრაინა

4 ჯგუფი

ისრაელი 6 (+7) / საბერძნეთი 6 (+2), ჰოლანდია 4 (-2), ბელგია 4 (-7)

11 იანვარი. 23:30 ბელგია - საბერძნეთი, 12 იანვარი. 17:00 ჰოლანდია - ისრაელი

5 ჯგუფი

ბოსნია 10 / პორტუგალია 6, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

11 იანვარი. 18:00 ესტონეთი - ლატვია, 12 იანვარი. 19:00 პორტუგალია - ბოსნია

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal