სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

8 იანვარს, სპორტის სასახლეში საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრებს მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი მატჩი აქვს ჯგუფის ლიდერ ლიტვასთან. დასაწყისი 18:00. შესვლა თავისუფალია, ტელერეპორტაჟი აფხაზეთის ხმაზე იქნება.

პლეიოფში ჯგუფის გამარჯვებული გადის. ლიტვას პირველი ადგილის გასანაღდებლად თბილისში ფრე ჰყოფნის. თუ ქართველებმა რევანში აიღეს პირველ წრეში დამარცხებისთვის (17:23), მაშინ ყველაფრი ბოლო ტურში გადაწყდება - ჩვენ ფინეთში გვაქვს თამაში, ხოლო ლიტვა თურქეთს მასპინძლობს. ფინეთსა და თურქეთს პირველობის შანსი დაკარგული აქვთ.

საქართველოს ნაკრებს გამოაკლდა ერთ-ერთი ლიდერი, ირაკლი ჩიქოვანი, ვინც თურქეთთან თითი მოიტეხა. მიუხედავად ამისა, ქართველები მოსაგებად ყველაფერს გაიღებენ. ძალიან ძნელი იქნება, მაგრამ სასურველია მოგება 7 ბურთით, რადგან ქულათა ტოლობის შემთხვევაში ლიტვასთან პირად შეხვედრებში უპირატესობა გვქონდეს.

მსოფლიო ჩემპიონატის კვალიფიკაცია. ევროპა. 5 ტური.

8 იანვარი. თბილისი, სპორტის სასახლე. 18:00

საქართველო - ლიტვა

მსაჯები: სიმონე ძენდალი, სტეფანო რიელო (იტა) / დელეგატი: ვასილი ფეგირი (უკრ)

საქართველო: 22. შოთა თევზაძე 16. გიგა ტორონჯაძე - 5. გიორგი გვაზავა 7. უჩა გამზარდია 8. ზურაბ აბრამიშვილი 9. სერგო დათუკაშვილი 10. ვლადიმერ რუსია 15. ოთარ ამირანაშვილი 18. უჩა მაისურაძე 19. ზურაბ სიმონია 20. ლექსო წითელიშვილი 23. რევაზ ჭანტურია 24. რატი მსხვილიძე 31. ილია გოგალაძე 77. აკაკი ტალახაძე - მწვრთნელი ჯორჯე რაშიჩი (სრბ)

ლიტვა: 1. არუნას ვასკევიჩუსი 12. ვილიუს რასიმასი 22. აისტის პაზემეცკასი - 2. კაროლის სტროპუსი 8. აუგუსტას სტრაზდასი 9. პოვილას ბაბარსკასი 10. ლუკას ფეოკტისტოვასი 11. ბენას პეტრეიკისი 15. დარიუს იასინსკასი 21. ვაიდას დრევინსკასი 23. გერდას ბაბარსკასი 27. ვაიდოტას გროსასი 30. ტადას სტანკევიჩუსი 33. ანდრიუს გერვე 36. ედვინას ვორობიოვასი 88. მინდაუგას დუმჩუსი - მწვრთნელი გინტარას სავუკინასი

ანკარა, 20:00. თურქეთი - ფინეთი

ლიტვა 7 ქულა / საქართველო 4, ფინეთი 3, თურქეთი 2

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა 20:20, თურქეთი - საქართველო 29:23

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი 24:23. 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი 33:26

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

2 ჯგუფი

რუმინეთი 8 / სლოვაკეთი 6, იტალია 2, კვიპროსი 0

8 იანვარი. 20:00 რუმინეთი - იტალია, 21:00 კვიპროსი - სლოვაკეთი

3 ჯგუფი

უკრაინა 7 / სლოვენია 6, შვეიცარია 3, ლუქსემბურგი 0

9 იანვარი. 18:45. უკრაინა - ლუქსემბურგი, 23:00 შვეიცარია - სლოვენია

4 ჯგუფი

ისრაელი 4 (+5)/ ჰოლანდია 4 (+3), საბერძნეთი 4 (-3), ბელგია 4 (-5)

8 იანვარი. 21:00 ჰოლანდია - საბერძნეთი 21:45 ისრაელი - ბელგია

5 ჯგუფი

ბოსნია 8 / პორტუგალია 4, ლატვია 4 , ესტონეთი 0

8 იანვარი. 20:00. ბოსნია - ესტონეთი, 21:05 ლატვია - პორტუალია

პლეიოფში გადიან მხოლოდ ჯგუფების გამარჯვებულები

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal