სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

27 დეკემბერს სპორტის სამინისტრომ თბილისის ივენტ ჰოლში გამართა 2013 წლის ლაურეატთა დაჯილდოება. ფედერაციებს შორის საუკეთესოდ დასახელდა საქართველოს ხელბურთის ეროვნული ფედერაცია.

ნომინაციების მიხედვით წლის ლაურეატები გახდნენ:

საუკეთესო ახალგაზრდა სპორტსმენი - გენო პეტრიაშვილი, თავისუფალი ჭდაობა

საუკეთესო პარასპორტსმენი - ბესიკ ლეკიაშვილი, მკლავჭიდი

საუკეთესო სპორტსმენი არაოლიმპიურ სახეობაში - ვახტანგ ჩიდრაშვილი, სამბო

საუკეთესო მსაჯი - ვლადიმერ ნუცუბიძე, ძიუდო

საუკეთესო ფედერაცია - ხელბურთის ფედერაცია

საუკეთესო გუნდი - ძიუდოს ნაკრები

წლის აღმოჩენა, სპეციალური პრიზი - წყალბურთელთა ნაკრები

საუკეთესო სპორტული მენეჯერი - გია ნიჟარაძე, რაგბი

საუკეთესო სპორტსმენი ქალი - მარიამ ჯანაშვილი, ძიუდო

საუკეთესო მწვრთნელი - ირაკლი უზნაძე, ძიუდო

საუკეთესო სპორტსმენი - ავთანდილ ჭრიკიშვილი, ძიუდო

საუკეთესო სპორტული ფედერაციის ნომინაციაში დასახელებული იყვნენ ხელბურთის, რაგბისა და ქართული ჭიდაობის ფედერაციები. ხელბურთის ფედერაცია გამოარჩიეს 2017 წლის ჭაბუკთა მსოფლიო ჩემპიონატის მასპინძლობის უფლების მოპოვებისთვის და ეროვნული და ასაკობრივი ნაკრებების ნაყოფიერად მომზადებისთვის.

ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტ ზურაბ კაკაბაძეს პრიზი ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის გენერალურმა მდივანმა, ემზარ ზენაიშვილმა გადასცა.

ზურაბ კაკაბაძე: - ეს ჯილდო ეკუთვნის ხელბურთის ფედერაციის მთელ კოლექტივს, მწვრთნელებს, მსაჯებსა და ყველა სპორტსმენს. 2013 წელს ჩვენ კარგად ვიმუშავეთ ბიჭებისა და გოგონების ნაკრებთან, რომლებიც 2015 წლის ოლიმპიური ფესტივალისთვის ემზადებიან. სახელმწიფოს მხარდაჭერამ საშუალება მოგვცა, დიდ არენაზე დაგვებრუნებინა ეროვნული და ასევე ასაკობრივი ნაკრებები. ყველას გილოცავთ ახალ წელს და გეპატიჟებით 5 და 8 იანვარს მსფლიო ჩემპიონატის შესარჩევ მატჩებზე თურქეთისა და ლიტვის წინააღმდეგ. მე დარწმუნებული ვარ, რომ ყველანი ერთად ვიხილავთ დიდ ხელბურთს და საქართველოს ნაკრების მძლავრ დაბრუნებას საერთაშორისო ასპარეზზე.

 

ვიდეო:

http://www.myvideo.ge/?act=dvr&chan=gpbhq&seekTime=27-12-2013+21%3A50

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
12:00 სამტრედია - ფოთი
13:30 წყალტუბო - აჭარა
 20 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  ფოთი 9   5   1   3 184-149 11
  სამტრედია 9   5   0   4 187-164
10
  აჭარა
9   3   1   5 193-182 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  წყალტუბო 9   0   0   9 129-285 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal