სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთელთა ეროვნული გუნდის გარდა, შესარჩევი ტურნირისთვის ემზადება საქართველოს თვრამეტწლამდელთა ნაკრებიც.

მწვრთნელ ტიტე კალანდაძის გუნდს ევროპის ჩემპიონატის კვალიფიკაციის გავლა 10-12 იანვარს, ხორვატიის ქალაქ უმაგში უწევს. მეტოქეები არიან ხორვატია, მაკედონია და ჰოლანდია. ფინალურ ტურნირზე, რომელიც აგვისტოში გაიმართება პოლონეთში, ჯგუფიდან ორი გუნდი გადის.

25 დეკემბრიდან 5 იანვრამდე გუნდი შეკრებაზეა დუშეთში. 27 დეკემბერს დუშეთში ჩავა სომხეთის თვრამეტწლამდელთა ნაკრებიც, რომელიც ქართველ თანატოლებთან 3 საკონტროლო მატჩს გამართავს 27, 28 და 29 დეკემბერს.

თვრამეტწლამდელთა ნაკრები შეკრებაზე 17 მოთამაშითაა. გუნდის ლიდერი თემურ ორჯონიკიძე ეროვნულ ნაკრებში იმყოფება ისრაელში, იქვეა ტიტე კალანდაძის თანაშემწე გიორგი გვაზავაც, ოღონდ როგორც მოთამაშე. ორჯონიკიძე თვრამეტწლამდელა ნაკრებს ხორვატიაში გამგზავრების წინ შეუერთდება.

ნოემბერში საქართველოს ჭაბუკთა ნაკრებმა მოიგო სომხეთის პრემიერ მინისტრის თასი - დაამარცხა სომხეთის, უკრაინისა და რუსეთის ნაკრებები, რის შემდეგაც ერთიორად გაეზარდა განწყობა და მოტივაცია ევროპის ჩემპიონატის ფინალურ ტურნირზე მოსახვედრად.

საქართველოს 18 ნაკრები

მეკარეები: ზურაბ ცინცაძე, დემეტრე ნარსია (პეგასი), ირაკლი ხიდეშელი (სტუ)

ხაზის მოთამაშეები: ჯაბა ხაჟომია (სამტრედია), გიგა კოხრეიძე, გაგა დემეტრაშვილი (პეგასი)

გამთამაშებლები: ამირან აბჟანდაძე, ვლადიმერ ბაძაღუა (პეგასი), ვეფხია ზურაბიანი (სამტრედია)

ინსაიდები: თემურ ორჯონიკიძე (სტუ), გივი გიორგაძე (იმედი), ალექსანდრე ცხვარაშვილი, მიხეილ ნაზღაიძე, ზურაბ გოგავა (პეგასი)

უთხის მოთამაშეები: ირაკლი გოგოლაძე (სტუ), გიორგი დიხამინჯია, კირილე ცუხიშვილი (პეგასი), გიორგი დოლმაზაშვილი (ყვარელი)

მწვრთნელი ტიტე კალანდაძე, ოფიციალური პირი ვახტანგ ბერიაშვილი

ევროპის 18წ ჩემპიონატის შესარჩევი ტურნირი უმაგში, ხორვატია

10 იანვარი, საქართველო - ჰოლანდია

11 იანვარი, საქართველო - ხორვატია

12 იანვარი, საქართველო - მაკედონია

ფინალურ ტურნირზე ჯგუფიდან 2 გუნდი გადის.

ფინალი: 14-24 აგვისტო, პოლონეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal