სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ნაკრები იწყებს მზადებას მსოფლიო ჩემპიონატის გადამწყვეტი საკვალიფიკაციო მატჩებისთვის. უკვე საქართველოშია ნაკრების მწვრთნელი ჯორჯე რასიჩი და ლეგიონერთა უმეტესობა.

გუნდი 25 დეკემბრამდე თბილისში ივარჯიშებს, შემდეგ გაემგზავრება ისრაელში, შეკრებაზე, სადაც ერთ ამხანაგურ მატჩსაც გამართავს, 2 იანვარს კი შესარჩევი მატჩია ანკარაში, თურქეთთან. 5 და 8 იანვარს სპორტის სასახლეში ვუმასპინძლებთ თურქეთსა და ლიტვას, ხოლო 11 იანვარს ტურნირს ვასრულებთ ფინეთში. მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფში მხოლოდ ჯგუფის გამარჯვებული გადის.

უკვე თბილისში არიან რუმინეთში მოთამაშეები - შოთა თევზაძე, ვლადიმერ რუსია და ირაკლი ჩიქოვანი, ლიბანიდან ჩამოვიდა სერგო დათუკაშვილი. დღეს გუნდთან ერთდ იქნებიან თურქული ტრაბზონსფორის ხელბურთელები - რატი მსხვილიძე და გიგა ტორონჯაძე. რევაზ ჭანტურია მაკედონიიდან ნაკრებს მოგვიანებით შეუერთდება.

მსხვილიძემ და ტორონჯაძემ მოგებით დაასრულეს თურქეთის ჩემპიონატის პირველი წრე. ტრაბზონმა 21 დეკემბერს სტუმრად, 27:24 დაამარცხა მილი პიანგო. მსხვილიძემ 5 გოლი გაიტანა. იქამდე, ტრაბზონმა შინ წააგო გამოტოვებული მატჩი ლიდერ ბეშიქთაშთან - 34:37 და შინ მოუგო ჯანქაიას - 33:23. შედეგად, პირველი წრის შემდეგ 14 ქულით (7 მოგება, 6 წაგება) ტრაბზონსფორი მეხუთე ადგილზეა. 13 მოგებით ბეშიქთაში ლიდერობს, ხოლო პლეიოფში, ორწრიანი ტურნირის შემდეგ, 8 გუნდი გადის.

რევაზ ჭანტურიას ზომიმაკ-სტრუმიცამ მეცამეტე მატჩი მოიგო მაკედონიის ჩემპიონატში - სტუმრად პელისტერთან - 17:16. ჩვიდმეტიდან 7 გოლი ჭანტურიამ გაიტანა. 27-29 დეკემბერს სტრუმიცას საერთაშორისო ტურნირი აქვს ჰოლანდიაში, სადაც პრაღის დუკლას, ბარსელონას მეორე გუნდს და ჰოლანდიურ ეუროტეხ-ბევოს ეთამასება, რის შემდეგაც ჭანტურიაც შეუერთდება საქართველოს ნაკრებს.

ფოტო: რატი მსხვილიძე, ტრაბზონსფორი

მსოფლიო ჩემპიონატი 2015. კვალიფიკაცია. ევროპის 1 ჯგუფი

ლიტვა 4 ქულა / საქართველო 2, ფინეთი 2, თურქეთი 0

30 ოქტომბერი. ლიტვა - საქართველო 23:17, ფინეთი - თურქეთი 26:20

3 ნოემბერი. თურქეთი - ლიტვა 20:23, საქართველო-ფინეთი 26:19

2 იანვარი. ფინეთი - ლიტვა თურქეთი - საქართველო

4 იანვარი. ლიტვა - ფინეთი, 5 იანვარი. საქართველო - თურქეთი

8 იანვარი. საქართველო - ლიტვა, თურქეთი - ფინეთი

11 იანვარი. ფინეთი - საქართველო, 12 იანვარი. ლიტვა - თურქეთი

საქართველოს ნაკრები

22 შოთა თევზაძე მეკარე, ტიინ ბაკ (რუმ), 21.02.1981, 200 სმ, 105 კგ

16 გიგა ტორონჯაძე მეკარე, ტრაბზონსფორი (თურ), 07.02.1989, 188 სმ, 85 კგ

1 გაგა სამყურაშვილი მეკარე, ბათუმი, 16.12.1985, 188 სმ, 89 კგ
5 გიორგი გვაზავა, ხაზის მოთამაშე, სტუ . 19.08.1978, 198 სმ, 88 კგ

18 უჩა მაისურაძე, ხაზის მოთამაშე, ბათუმი, 24.04.1986, 187 სმ, 90 კგ

28 ლევან ბერძენიშვილი, ხაზის მოთამაშე, სტუ , 06.07.1986, 192 სმ, 95 კგ
9 სერგო დათუკაშვილი, შუამარბი, გამთამაშებელი, ას სადი (ლიბ), 28.04.1978, 198 სმ, 105 კგ
14 ირაკლი ჩიქოვანი, შუამარბი, გამთამაშებელი, ტიმიშოარა (რუმ), 28.07.1989, 97 სმ, 93 კგ

10 ვლადიმერ რუსია, შუამარბი, ტიინ ბაკ (რუმ), 30.05.1984, 202 სმ, 105 კგ
24 რატი მსხვილიძე, შუამარბი, ტრაბზონსფორი (თურ), 19.06.1986, 208 სმ, 120 კგ
77 აკაკი ტალახაძე, გამთამაშებელი, უგუნდო, 22.05.1983, 191 სმ, 86 კგ

19 ზურაბ სიმონია, შუამარბი, სტუ, 25.08.1994, 190 სმ, 85 კგ

18 თეიმურაზ ორჯონიკიძე, შუამარბი, სტუ, 07.02.1996, 197 სმ, 85 კგ

20 ლექსო წითელიშვილი, შუამარბი, სამტრედია, 20.08.1992, 190 სმ, 85 კგ

7 უჩა გამზარდია, გარემარბი, გამთამაშებელი, ბათუმი, 17.04.1990, 172 სმ, 70 კგ
8 ზურაბ აბრამიშვილი, გარემარბი, სტუ, 23.01.1994, 193 სმ, 88 კგ

31 ილია გოგალაძე, გარემარბი, სტუ, 31.07.1986, 190 სმ, 84 კგ
23 რეზო ჭანტურია, გარემარბი, ზომიმაკ-სტრუმიცა (მკდ), 31.05.1982, 177 სმ, 79 კგ
15 ოთარ ამირანაშვილი, გარემარბი, სტუ, 27.09.1987, 195 სმ, 90 კგ

მთავარი მწვრთნელი, ჯორჯე რასიჩი (სრბ) , 10.02.1958

მწვრთნელი, ირაკლი კეკელიძე, 04.05.1972

მწვრთნელი, ბექარ ორჯონიკიძე, 20.05.1972

ექიმი, ლევან ლინნიკი, 21.07.1987

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
12:00 სამტრედია - ფოთი
13:30 წყალტუბო - აჭარა
 20 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  ფოთი 9   5   1   3 184-149 11
  სამტრედია 9   5   0   4 187-164
10
  აჭარა
9   3   1   5 193-182 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  წყალტუბო 9   0   0   9 129-285 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal