სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ნახევარფინალური წყვილები ასეთია: ბრაზილია - დანია, სერბეთი - პოლონეთი.

 

ამ ოთხეულიდან მსოფლიო ჩემპიონი მხოლოდ დანია ყოფილა (1997). დანიელები 50-ე წუთისთვის ორი ბურთით აგებდნენ გერმანიასთან და გადამწყვეტი გამოდგა გარემარბ ტრინე იენსენის ზედიზედ გატანილი 4 გოლი. საბოლოოდ - 31:28.

პოლონეთი და ბრაზილია აქამდე არასოდეს მოხვედრილან მსოფლიო ჩემპიონატის ან ოლიმპიადის ოთხეულში. პოლონელებმა მოგებას საფუძველი პირველ ტაიმში ჩაუყარეს, როდესაც 3:5 აგებდნენ და ზედიზედ 7 გოლის შემდეგ 10:5 დაწინაურდნენ. წინა მსოფლიო ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორებმა, ფრანგებმა რამდენჯერმე დაიყვანეს სხვაობა ერთ ბურთამდე, მაგრამ მეტი ვერ შეძლეს.

ბრაზილია ერთადერთი გუნდია, ვინც ყველა მატჩი მოიგო. ზედიზედ მეშვიდე მოგება ყველაზე ძნელი აღმოჩნდა - ამისათვის 80 წუთი, ანუ ორი დამატებითი დრო გახდა საჭირო. ბრაზილია თავიდან 6:1 დაწინაურდა, მაგრამ ამის შემდეგ თამაში ბოლომდე თანაბარი იყო.

ტურნირს გამოეთხოვა 2011 წლის მსოფლიო და 2012 წლის ოლიმპიური ჩემპიონი, ნორვეგია. ნორვეგიელები დასაწყისში 9:4 უგებდნენ სერბებს, მაგრამ მასპინძლებმა ხანგრძლივი დევნა წამოიწყეს და მეორე ტაიმის შუაში, დრაგანა ცვიიჩის ზედიზედ 2 ზუსტი პენალტის შემდეგ გაათანაბრეს ანგარიში - 21:21. ნორვეგია აქ გატყდა და სანია დამნიანოვიჩმა მალევე დააწინაურა სერბეთი, ვინც უთუოდ ფავორიტი იქნება ნახევარფინალში, პოლონეთის წინააღმდეგ.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

18 დეკემბერი, მეოთხედფინალი

პოლონეთი - საფრანგეთი 22:21

პოლ: კაპსკა (8/23), ვისოკინსკა (4/10) - ვოიტასი 5, სიოდმიაკი 5, ნედვეძი 3, სემენიუკი 3, შვედი 1 (3ბ), კონიუშანეცი 1, კუდლაცი 1 (4პ), იოხიმეკი 1, კულვინსკა 1, ბიზდრა 1, მიგალა, გრჟიბი სტასიაკი

საფ: ლე ინო (6/18), დარლო (4/14) - პინო 5, დემბელე 5, ბოდუენი 4, კამტო-ნჯიტამი 2, სისე 1, აბდურაიმი 1, სინიატე 1, ტუნკარა 1, ლაკრაბერი 1 (6პ), ზაადი, დერუა, გუაორანი

ბრაზილია - უნგრეთი 33:31 (26:26, 29:29)

ბრა: პესოა (10/22), არენჰარტი (9/28) - ნაშიმენტო 10, ამორიმი 6, როდრიგესი 5, როჩა 4, კავალეირო 3, და სილვა 3, პიედადე 1, მოურა 1, ანდრადე

უნგ: ჰერი (11/37), კიში (1/8) - ტომორი 7, გორბიცი 5, ციფრა 5, სუჩანსკი 3, რედეი-შოოში 3, ბულატი 2, მ. კოვაჩიცი 2, ა. კოვაჩიცი 1, ბოდნარი 1, სამორანსკი 1, ტრიშჩუკი 1, სეკერეში, ზაჩიკი,  ვერტენი

დანია - გერმანია 31:28

დან: გრევე (6/23), პოულსენი (2/24) - კრისტიანსენი 7, იენსენი 6, ნორგარდი 4, გრავჰოლტი 4, ფისკერი 4, ჰანსენი 2, ა. იორგენსენი 2, ბურგარდი 1 (4პ, 3ბ), ტორსგარდი 1, ს. იორგენსენი, შუმახერი, ბონდე

გერ: ვოლტერინგი (12/41), კრაუზე (0/2) - მიულერი 12, ლიორპერი 5, ნადგორნაია 4, ცაპფი 2, შტაინბახი 2, ნაიძინავიჩუსი 1, აუგსბურგი 1, ალტჰაუსი 1, გეშკე, ლანგი, ჰუბინგერი, ბაიერი

სერბეთი - ნორვეგია 28:25

სერ: ტომაშევიჩი (14/32), რისოვიჩი (2/9) - დამნიანოვიჩი 8, ცვიიჩი 8, ლეკიჩი 4, კრპეჟი 3, ნისავიჩი 2, ჟივკოვიჩი 2, პოპოვიჩი 1, ერიჩი, რისოვიჩი, რაიოვიჩი, ფილიპოვიჩი,

ნორ: ლუნდე (16/43), სოლბერგი (0/1) - ლოკე 5, ბრეივანგი 4, მორკი 4, სულანდი 4, ჰერემი 2, ჰამერსენგი 2, ბლანკო 2, ალსტადი 1, რიგელჰუტი 1, სოლბერგი, ნოსტვოლდი, მოლიდი, კრისტიანსენი

ნახევარფინალი, 20 დეკემბერი

21:00 ბრაზილია - დანია

23:45 სერბეთი - პოლონეთი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
17 თებერვალი
15:00 გორი - BSB ბათუმი
17:00 პეგასი - ქუთაისი
18 თებერვალი
15:00 გორი - ქუთაისი
17:00 პეგასი - BSB ბათუმი
 5 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 10
9
0 1 393-268 18
 
  ქუთაისი 10 
8
0 2 418-316 16
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 10     7     0     3     329-303     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 10 3 0 7 321-395 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

გაგრძელდება 19 თებერვალს
 14 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 7   3   1   3 138-122 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  წყალტუბო 7   0   0   7 106-222 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal