სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჩემპიონატის ლიდერებმა, ტექნიკურმა უნივერსიტეტმა და ბათუმმა იოლი გამარჯვებები მოიპოვეს და ხუთშაბათს ერთმანეთში გაარკვევენ ურთიერთობას.

სტუ-მ დაამარცხა ქუთაისი 31:14, ხოლო ბათუმმა - იმედი - 46:22. გაცილებით უფრო საინტერესო გამოდგა ორი სხვა შეხვედრა.

თელავმა დიდი ბრძოლა გაუმართა სამტრედიას, ვისაც აკლდა ორი ლიდერი, წითელიშვილი და ნიკურაძე. დასრულებამდე ათიოდ წუთით ადრე სამტრედია 29:25 იგებდა, მაგრამ ბოლო წუთზე ვითარება უკიდურესად დაიძაბა. გიორგი კობახიძის ზედიზედ სამი ზუსტი შვიდმეტრიანის შემდეგ ანგარიში 33:32 გახდა. ბოლო წამებზე ბურთი ანდრო ანდრიაშვილმა მიიღო და გაიტანა კიდეც, მაგრამ ზედ ტყორცნის დროს სირენის ხმა გაისმა. ბურთი არ ჩაითვალა, სამტრედიამ მოიგო.

ბიჭების ოლიმპიურმა ნაკრებმა პირველი თამაში მოიგო თავისზე ორი წლით უფროს პეგასის ჭაბუკებთან. პეგასი ახალგაზრდული შემადგენლობით თამაშობდა და 28:33 დამარცხდა.

ხვალ ტური დასრულდება ლიდერთა მატჩით - 17 საათზე სპორტკომპლექს არენაში ითამაშებენ სტუ და ბათუმი. ამის შემდეგ საქართველოს ჩემპიონატზე შესვენება გამოცხადდება.

ეროვნული ჩემპიონატი

მეორე წრის პირველი ტური, 16-19 დეკემბერი, თბილისი

18 დეკემბერი

ბათუმი - იმედი 46:22

ბათუმი: სამყურაშვილი - გამზარდია 19, ხუნჯუა 8, ჭელიძე 4, წივწივაძე 3, ქარდავა 3, ი. ნარსია 2, ვინოგრადსკი 2, უ. მაისურაძე 1, ჯორბენაძე 1, ქავთარაძე 1, წიტაიშვილი 1, ჭანტურია 1, გოგიჩაიშვილი

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია - გიორგაძე 5, ბეჟანიშვილი 4, ჩიკვილაძე 3, გ. ხანდოლიშვილი 3, მძელური 2, თაბაგარი 2, ჩაკვეტაძე 2, ალანია 1, იობაშვილი, აბაშიძე, ი. კალანდაძე, გოთოშია

სტუ - ქუთაისი 31:14

სტუ: ცერცვაძე, ანდრიაძე, ხიდეშელი - ამირანაშვილი 7, სურმავა 5, ორჯონიკიძე 5, სიმონია 4, გოგალაძე 3, აბრამიშვილი 2, გრიშიკაშვილი 2, ლ. არსენაშვილი 1, სტურუა 1, გოგოლაძე 1, ბერძენიშვილი

ქუთაისი: გულეიშვილი, შეყრილაძე - მათნაძე 5, ახალაძე 3, ჩიხლაძე 2, ჯუღელი 2, ბახტურიძე 1, მერკვილაძე 1, ლომიძე 1, ტარუაშვილი, ახალბედაშვილი, ძნელაძე

სამტრედია - თელავი 33:32

სამტრედია: ხონელიძე - ხაჟომია 10, თევზაძე 6, გაგლოშვილი 5, ავალიანი 5, ზურაბიანი 4, ცხვარაძე 2, ხვიჩია 1, ელგანდაშვილი, ჟვანია, ღაღანიძე, ბოცვაძე

თელავი: ა. სამიტაშვილი - კობახიძე 12, გ. სვიმონიშვილი 9, ჯ. ნიკურაძე 5, გიორგელაშვილი 4, ანდრიაშვილი 1, იაგორაშვილი 1, გიგაური, ი. სამიტაშვილი, მღებრიშვილი, ცისკარიშვილი, ნ. სვიმონიშვილი დიდებაშვილი

ჭაბუკთა ნაკრები - პეგასი 33:28

ჭაბუკები: ს. ხანდოლიშვილი, ვათიაშვილი, - კბილაშვილი 8, დანელიშვილი 5, ბაინაზაშვილი 5, ე. არსენაშვილი 4, ჰუსეინოვი 4, რუსტამოვი 3, ბიბილეიშვილი 2, ნ. მაისურაძე 1, გაწერელია 1, ფერაძე, მამულაშვილი, გოგავა, იობაშვილი

პეგასი: ცინცაძე - ა. ცხვარაშვილი 8, აბჟანდაძე 7, დიხამინჯია 6, ბაძაღუა 3, კოხრეიძე 3, დემეტრაშვილი 1, ცუხიშვილი

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ-------------10-10-0-0-341-218-20
ბათუმი---------10--9-0-1-421-302-18
სამტრედია-----10--6-0-4-358-340-12
იმედი-----------10--5-0-5-296-335-10
პეგასი-----------10--3-2-5-310-334--8
ქუთაისი--------10--2-1-7-282-372--5
ჭაბუკები--------10--1-2-7-282-348--4

თელავი---------10--1-1-8-265-306--3

19 დეკემბერი

14:00 არენა 1 იმედი - ქუთაისი

15:30 არენა 1 პეგასი - სამტრედია

16:00 არენა 2 თელავი - ჭაბუკთა ნაკრები

17:00 არენა 1 ბათუმი - სტუ

 

თამაშების პირდაპირი სტრიმინგი ეწყობა ფედერაციის ვებგვერდსა http://geohandball.ge/ და მაივიდეოზე: http://www.myvideo.ge/live/geohandball2012

ბომბარდირები: უჩა გამზარდია (ბათუმი) 92, ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) 76, ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია) – 75, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 73, გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 72, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 71, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 66, ირაკლი კბილაშვილი (ნაკრები) 65

 

ზურაბ გენგიურის ფოტო: ჩემპიონატის საუკეთესო ბომბარდირი უჩა გამზარდია (10)

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal