სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჩემპიონატზე დღეს ორი მოულოდნელი შედეგი აღინიშნა. თელავმა დაამარცხა ქუთაისი 45:23, ხოლო იმედმა - სამტრედია - 40:37.

 

თელავის გუნდმა პირველი გამარჯვება მოიპოვა წლევანდელ ჩემპიონატში, ხოლო იმედი ქულებით დაეწია მესამე ადგილზე მყოფ სამტრედიას. მესამე ადგილისთვის ბრძოლაში უთუოდ პეგასიც ჩაერთვება, ხოლო პირველისთვის სარშანდელი ჩემპიონი და ვიცე-ჩემპიონი, სტუ და ბათუმი იბრძოლებენ.

ტექნიკური უნივერსიტეტის გუნდმა დღეს ბიჭების ოლიმპიური ნაკრები დაამარცხა - 32:13, ხოლო ბათუმმა - პეგასი, 44:37. პეგასმა საკმაო წინააღმდეგობა გასწია და მეტოქე 6 ბურთიზე მეტით წინ არ გაუშვია, თუმცა, უფრო დაახლოებაც ვერ მოახერხა.

ხვალ სპორტკომპლექს არენაში მორიგი ოთხი მატჩია, ხოლო ხუთშაბათს ტური დასრულდება ორი ძალიან საინტერესო თამაშით - პეგასი-სამტრედია და ბათუმი-სტუ.

ეროვნული ჩემპიონატი

მეორე წრის პირველი ტური, 16-19 დეკემბერი, თბილისი

17 დეკემბერი

თელავი - ქუთაისი 45:23

თელავი: ა. სამიტაშვილი, ლილუაშვილი - გიორგელაშვილი 13, კობახიძე 8, გ. სვიმონიშვილი 6, ანდრიაშვილი 4, ი. სამიტაშვილი 4, გიგაური 4, მღებრიშვილი 2, ჯ. ნიკურაძე 2, ცისკარიშვილი 2,

ნ. სვიმონიშვილი დიდებაშვილი, იაგორაშვილი

ქუთაისი: გულეიშვილი, შეყრილაძე - ბოყოჩაძე 6, მათნაძე 5, გ. კვერნაძე 3, ტარუაშვილი 3, ბახტურიძე 2, ჯუღელი 2, ჩიხლაძე 1, ახალაძე 1, ლომიძე, მერკვილაძე, ახალბედაშვილი, ძნელაძე

პეგასი - ბათუმი 37:44

პეგასი: დ. ნარსია - ა. ცხვარაშვილი 10, ოსიყმაშვილი 7, აბჟანდაძე 6, დიხამინჯია 4, გელაშვილი 4, ტ. კალანდაძე 3, ცუხიშვილი 1, კოხრეიძე 1, ქუთათელაძე 1, დემეტრაშვილი, ნატროშვილი

ბათუმი: სამყურაშვილი - ჯორბენაძე 12, გამზარდია 8, უ. მაისურაძე 7, ყაველაშვილი 6, ხუნჯუა 6, წივწივაძე 4, ქარდავა 1, ჭელიძე, ვინოგრადსკი, ი. ნარსია, გოგიჩაიშვილი, ქავთარაძე, წიტაიშვილი, ჭანტურია

იმედი - სამტრედია 40:37

იმედი: მღებრიშვილი, ლორია - იობაშვილი 12, ბეჟანიშვილი 9, აბაშიძე 8, ალანია 5, გიორგაძე 5, ჩიკვილაძე 1, მძელური, თაბაგარი, ი. კალანდაძე, მაჭარაშვილი, ჯმუხაძე, გოთოშია, ჩაკვეტაძე, გ. ხანდოლიშვილი

სამტრედია: ხონელიძე, კიკნაძე - თევზაძე 11, წითელიშვილი 9, ხაჟომია 6, გ. ნიკურაძე 5, გაგლოშვილი 3, ჟვანია 3, ხვიჩია, ცხვარაძე, ზურაბიანი, ელგანდაშვილი, ავალიანი, ღაღანიძე, ბოცვაძე

სტუ - ჭაბუკთა ნაკრები 32:13

სტუ: ცერცვაძე, ანდრიაძე, ხიდეშელი - ორჯონიკიძე 8, სიმონია 7, აბრამიშვილი 4, ლ. არსენაშვილი 3, ამირანაშვილი 3, სურმავა 2, სტურუა 2, გოგალაძე 2, გრიშიკაშვილი 1, გოგოლაძე, ბერძენიშვილი

ჭაბუკები: ვათიაშვილი, ს. ხანდოლიშვილი - დანელიშვილი 3, ჰუსეინოვი 3, რუსტამოვი 2, კბილაშვილი 1, ე. არსენაშვილი 1, ნ. მაისურაძე 1, იობაშვილი 1, გაწერელია 1, ბაინაზაშვილი, ფერაძე, მამულაშვილი, ბიბილეიშვილი, გოგავა

მსაჯები: ელენე არაბული, ინა ჭკუასელი, ზურაბ ქოქოსაძე, ვახტანგ ბერიაშვილი

მდგომარეობა (, , , , , )
სტუ-------------9-9-0-0-310-204-18
ბათუმი---------9-8-0-1-375-280-16
სამტრედია-----9-5-0-4-325-308-10
იმედი-----------9-5-0-4-274-289-10
პეგასი-----------9-3-2-4-282-301-8
ქუთაისი--------9-2-1-6-268-341-5
თელავი---------9-1-1-7-233-273-3

ჭაბუკები--------9-0-2-7-249-320-2

18 დეკემბერი

14:00, არენა 1 იმედი - ბათუმი

15:30 არენა 1 თელავი - სამტრედია

16:00 არენა 2 ქუთაისი - სტუ

17:00 არენა 1 ჭაბუკთა ნაკრები - პეგასი

ბომბარდირები: ლექსო წითელიშვილი (სამტრედია) – 75, უჩა გამზარდია (ბათუმი) 73, გიორგი კვერნაძე (ქუთაისი) 72, ირაკლი თევზაძე (სამტრედია) 70, ნიკოლოზ ჯორბენაძე (ბათუმი) 70, გიორგი იობაშვილი (იმედი) 66, ალექსანდრე ცხვარაშვილი (პეგასი) 65

ზურაბ გენგიურის ფოტო: იმედი-სამტრედია. ლექსო წითელიშვილი და რობერტ ბეჟანიშვილი (ბურთით)

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ზესტაფონი
25 თებერვალი
14:00 წყალტუბო - სპორტუნი
15:30 სამტრედია - იმედი სტუ
26 თებერვალი
14:00 სამტრედია - სპორტუნი
15:30 წყალტუბო - იმედი სტუ
 18 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

19-21 თებერვალი. სენაკი
19 თებერვალი
წყალტუბო 12-30 ფოთი
აჭარა 26-23 სამტრედია
20 თებერვალი
ფოთი 16-15 აჭარა
სამტრედია 33-11 წყალტუბო
21 თებერვალი
12:00 სამტრედია - ფოთი
13:30 წყალტუბო - აჭარა
 20 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  ფოთი 9   5   1   3 184-149 11
  სამტრედია 9   5   0   4 187-164
10
  აჭარა
9   3   1   5 193-182 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  წყალტუბო 9   0   0   9 129-285 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal