მეორე ეტაპი დაიწყო მსოფლიო ჩემპიონატზე, ეგვიპტეში. 24 გუნდი მეოთხედფინალის 8 საგზურისთვის იბრძვის. უდანაკარგოდ, 6 ქულით, სამი გუნდია - საფრანგეთი, დანია და უნგრეთი, თუმცა, მთავარი  ბრძოლები ჯერ წინაა.  

გუშინ, პირველ ჯგუფში, უნგრეთმა 29-23 დამარცხა ბრაზილია.  ესპანეთმა 32-28 მოუგო გერმანიას და 5 ქულით მეორე ადგილზეა, 4 ქულა აქვს პოლონეთს, ვინც დაამარცხა ურუგვაი, 30-16.

ანალოგიური სიტუაციაა მეორე ჯგუფში. ლიდერმა, მსოფლიო ჩემპიონმა დანიამ 32-23 დაამარცხა ყატარი. ხორვატიამ 28-18 მოუგო ბაჰრეინს და 5 ქულით ლიდერს კვალში უდგას. იაპონიასთან მოგების შემდეგ (28-24)4 ქულით მესამეა არგენტინა.

მესამე ჯგუფში პირველი 2 ქულა ჩაიწერა შვეიცარიამ, ვინც 20-18 დაამარცხა ისლანდია. ისლანდიას ამ ტურნირზე ლიდერი, აარონ პალმარსონი აკლია. ალჟირმა 57-ე წუთზე გაუთანაბრა საფრანგეთს (26-26), მაგრამ ფაბრეგასმა და აკვევილომ მაინც მოაგებინეს მსოფლიოს ექვსგზის ჩემპიონს, 29-26. ფრანგებს 3 მატჩიდან ქულათა მაქსიმუმი აქვთ. ნორვეგიამ 29-28 მოუგო პორტუგალიას. ორივე გუნდს 4 ქულა დაუგროვდა.

მეოთხე  ჯგუფში 4 ქულითაა სლოვენია, რომელმაც იოლად, 31-21 დაამარცხა მაკედონია.  4 ქულა აქვს ეგვიპტესაც. მასპინძლებმა 28-23 მოუგეს რუსეთს. 5 ქულით ლიდერობს შვედეთი. მათ პირველი ტაიმი 11-15 წააგეს ბელარუსთან, ბოლო წუთზე წინ იყვნენ და რიცხვობრივი უპირატესობაც ჰქონდათ, მაგრამ იონსონმა ააცილა, ზედ ბოლო წამზე კი იურინოკმა მარცხენა კუთხიდან გაათანაბრა - 26-26.

დღეს და ხვალ ევრიპტეში მთავარი რაუნდის მე-4 ტურის 12 შეხვედრაა დანიშნული.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატი 2021, კაცები. ეგვიპტე, 13-31 იანვარი

მთავარი რაუნდი, 20-21 იანვარი (2-2 საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში)

მეოთხედფინალი 27 იანვარს, ნახევარფინალი 29 იანვარს, ფინალი 31 იანვარს

1 ჯგუფი. უნგრეთი 6 ქულა, ესპანეთი 5, პოლონეთი 4, გერმანია 2, ბრაზილია 1, ურუგვაი 0

ურუგვაი - პოლონეთი 16-30

კანსიო 6 - მორიტო 8

უნგრეთი - ბრაზილია 29-23

ბანჰიდი 5, მიკლერი (15 მოგერიება) - ლანგარო 8

ესპანეთი - გერმანია 32-28

ფერნანდესი 6, სოლე 5, ა. დუიშებაევი 5 - კასტენინგი 7, ჰეფნერი 6

23 იან. 18:30 ურუგვაი - ესპანეთი, 21:00 პოლონეთი - უნგრეთი 23:30 გერმანია - ბრაზილია

25 იან. 18:30 ბრაზილია - ურუგვაი, 21:00 ესპანეთი - უნგრეთი, 23:30 პოლონეთი - გერმანია

I ეტაპიდან: გერ-ურუ 43-14, უნგ-ურუ 44-18, უნგ-გერ 29-28, ესპ-ბრა 29-29, ესპ-პოლ 27-26, პოლ-ბრა 33-23

--

2 ჯგუფი. დანია 6 ქულა, ხორვატია 5, არგენტინა 4, ყატარი 2, იაპონია 1, ბაჰრეინი 0

იაპონია - არგენტინა 24-28

იოშინო 6 - პისარო 9

ხორვატია - ბაჰრეინი 28-18

ჰორვატი 8, შეგო (12) - ალსაიადი 6, აჰმედი 6

დანია - ყატარი 32-23

მ. ჰანსენი 8, გიდსელი 6 - მარზო 12

23 იან. 18:30 ყატარი - ბაჰრეინი 21:00 არგენტინა - ხორვატია 23:30 იაპონია - დანია

25 იან. 18:30 ბაჰრეინი - იაპონია 21:00 არგენტინა - ყატარი 23:30 დანია - ხორვატია

I ეტაპიდან:  ხორ-იაპ 29-29, ყატ-იაპ 31-29, ხორ-ყატ 26-24, დან-ბჰრ 34-20, არგ-ბჰრ 24-21, დან-არგ 31-20

--

3 ჯგუფი. საფრანგეთი 6, პორტუგალია 4, ნორვეგია 4, ისლანდია 2, შვეიცარია 2, ალჟირი 0

შვეიცარია - ისლანდია 20-18

შმიდი 6, პორტნერი (13) - გუნდმუნდსონი 4, გუსტავსონი (9)

საფრანგეთი - ალჟირი 29-26      

ფაბრეგასი 4, მაე 4, ჟერარი (11) - ბერკუსი 7, აიუბი 6

პორტუგალია - ნორვეგია 28-29

მარტინსი 5, პორტელა 5 - საგოსენი 6, იონდალი 5, რაინკინდი 5

22 იან. 18:30 შვეიცარია-პორტუგალია, 21:00 ისლანდია-საფრანგეთი, 23:30 ნორვეგია-ალჟირი

24 იან. 18:30 ალჟირი - შვეიცარია, 21:00 ისლანდია - ნორვეგია, 23:30 პორტუგალია - საფრანგეთი

I ეტაპიდან: საფ-ნორ 28-24, ნორ-შვც 31-25, საფ-შვც 25-24, პორ-ისლ 25-23, ისლ-ალჟ 39-24, პორ-ალჟ 26-19

--

4 ჯგუფი. შვედეთი 5, ეგვიპტე 4, სლოვენია 4, რუსეთი 3, ბელარუსი 2, ჩრდ. მაკედონია 0

მაკედონია - სლოვენია 21-31

ლაზაროვი 5, კუზმანოვსკი 4 - გაიჩი 7, მაცკოვშეკი 5, ლესიაკი (17)

რხფ - ეგვიპტე  23-28

კოსოროტოვი 8 - მამდუ 7, სანადი 6, ელაჰმარი 6

შვედეთი - ბელარუსი 26-26

ვანე 7, იონსონი 6 - იურინოკი 6, ვაილუპაუ 6

22 იან. 18:30 მაკედონია-რხფ 21:00 ეგვიპტე-ბელარუსი, 23:30 სლოვენია-შვედეთი

24 იან. 18:30 ბელარუსი-მაკედონია, 21:00 სლოვენია-ეგვიპტე, 23:30 რხფ-შვედეთი

I ეტაპიდან: შვდ-მკდ 32-20, ეგვ-მკდ 38-19, შვდ-ეგვ 24-23, ბლრ-რხფ 32-32, რხფ-სლნ 31-25, სლნ-ბლრ 29-25

--

პრეზიდენტის თასი, 25-32 ადგილები

ჯგუფი 2. ავსტრია 2 ქულა, ჩილე  2, კორეა 0, მაროკო 0

ჩილე - კორეა 44-33, ავსტრია - მაროკო 36-22

ჯგუფი 1. ტუნისი 2 ქულა, დრ კონგო 2, ანგოლა 0, კაბო ვერდე 0

კაბო ვერდე - ტუნისი 0-10, ანგოლა - დრ კონგო 31-32

27 იანვარს: მატჩები 25-26, 27-28, 29-30, 31-32 ადგილებისთვის

TPL_A4JOOMLA-LAKESIDE3R-FREE_FOOTER_LINK_TEXT