ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე, ეგვიპტეში, დასრულდა წინასწრი რაუნდი და გაირკვა ჩემპიონობისთვის მებრძოლი 24 გუნდის ვინაობა. 

A ჯგუფში უნგრეთმა 29-28 მოუგო გერმანიას და ქულთა მაქსიმუმით დაიწყებს მეორე რაუნდს. ამ ორი გუნდისა და ურუგვაის მეტოქები იქნება B ჯგუფის 3 საუკეთესო გუნდი - ესპანეთი, პოლონეთი და ბრაზილია. ესპანეთმა 36-30 მოუგო ტუნისს და მთავარი რაუნდის მიღმა დატოვა, ხოლო პოლონეთმა 33-23 დაამარცხა ბრაზილია.

C ჯგუფის უმძიმეს, მეორე ეტაპზე გასასვლელ მატჩში იაპონიამ 30-29 მოუგო ანგოლას, ხოლო ხორვატიამ 26-24 დამარცხა ყატარი და მთავარ რაუნდს  3 ქულით დაიწყებს. D ჯგუფიდან 4 ქულა წაიღო დანიამ, ვინც 31-20 მოუგო არგენტინას. მესამე საგზური მოიპოვა ბაჰრეინმა, კონგოს დამარცხებით - 34-27.

დღეს უკვე მთავარი რაუნდის მატჩებია მე-3 და მე-4 ჯგუფებში. ოთხი 6-გუნდიანი ჯგუფიდან 2-2 საუკეთესო  გუნდი გავა მეოთხედფინალში. ფინალი 31 იანვარსაა დანიშნული ეგვიპტის დედაქალაქ კაიროში.

ხელბურთი. მსოფლიო ჩემპიონატი 2021, კაცები. ეგვიპტე, 13-31 იანვარი

წინასწარი რაუნდი, 19 იანვარი (მთავარ რაუნდში გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით. შეიქმნება 4 6-გუნდიანი ჯგუფი, საიდანაც 2-2 გავა მეოთხედფინალში)

ჯგუფი. უნგრეთი 6 ქულა, გერმანია 4, ურუგვაი 2 - კაბო ვერდე 0

გერმანია - უნგრეთი 28-29

შილერი 7, ვებერი 5 - მათე 8, ბანჰიდი 8, მიკლერი (10 მოგერიება)

ურუგვაი - კაბო ვერდე 10-0

15 იანვარი. გერმანია - ურუგვაი 43-14, უნგრეთი - კაბო ვერდე 34-27

17 იანვარი. კაბო ვერდე - გერმანია 0-10, უნგრეთი - ურუგვაი 44-18

მეორე ეტაპზე: გერ-ურუ 43-14, უნგ-ურუ 44-18, უნგ-გერ 29-28

B ჯგუფი. ესპანეთი 5, პოლონეთი 4, ბრაზილია 2 - ტუნისი 1

ესპანეთი - ტუნისი 36-30

ფერნანდესი 10, მარჩანი 5, პერესი (18) - დარმული 8

ბრაზილია - პოლონეთი 23-33 

ლანგარო 4 - სიცკო 6, გებალა 5, მორავსკი (10)

15 იანვარი. ესპანეთი - ბრაზილია 29-29, ტუნისი - პოლონეთი 28-30

17 იანვარი. ტუნისი - ბრაზილია 32-32, პოლონეთი - ესპანეთი 26-27

მეორე ეტაპზე: ესპ-ბრა 29-29, ესპ-პოლ 27-26, პოლ-ბრა 33-23

C ჯგუფი. ხორვატია 5, ყატარი 4, იაპონია 3 - ანგოლა 0

იაპონია - ანგოლა 30-29

ვატანაბე 7, მოტოკი 5 - ტატი 6

ხორვატია - ყატარი 26-24

მარიჩი 5, მამიჩი 5 - მარზო 7

15 იანვარი. ყატარი - ანგოლა 30-25, ხორვატია - იაპონია 29-29

17 იანვარი. ყატარი - იაპონია 31-29, ანგოლა - ხორვატია 20-28

მეორე ეტაპზე:  ხორ-იაპ 29-29, ყატ-იაპ 31-29, ხორ-ყატ 26-24

D ჯგუფი. დანია 6, არგენტინა 4, ბაჰრეინი 2 - დრ კონგო 0

ბაჰრეინი - დრ კონგო 34-27

ალსაიადი 9, ჰუსაინი (13) - კიანგებენი 6

დანია  - არგენტინა 31-20

მ. ჰანსენი 7, ბრამინგი 5, გიდსელი 5 - პ. მარტინესი 6

15 იანვარი. არგენტინა - დრ კონგო 28-22, დანია - ბაჰრეინი 34-20

17 იანვარი. არგენტინა - ბაჰრეინი 24-21, დრ კონგო - დანია 19-39

მეორე ეტაპზე: დან-ბჰრ 34-20, არგ-ბჰრ 24-21, დან-არგ 31-20

E ჯგუფი. საფრანგეთი 6, ნორვეგია 4, შვეიცარია 2 - ავსტრია 0

მეორე ეტაპზე: საფ-ნორ 28-24, ნორ-შვც 31-25, საფ-შვც 25-24

F ჯგუფი. პორტუგალია 6, ისლანდია 4, ალჟირი 2 - მაროკო 0

მეორე ეტაპზე: პორ-ისლ 25-23, ისლ-ალჟ 39-24, პორ-ალჟ 26-19

G ჯგუფი. შვედეთი 6, ეგვიპტე 4, მაკედონია 2 - ჩილე 0

მეორე ეტაპზე: შვდ-მკდ 32-20, ეგვ-მკდ 38-19, შვდ-ეგვ 24-23

H ჯგუფი. რხფ 5, სლოვენია 4, ბელარუსი 3 - კორეა 0

მეორე ეტაპზე: ბლრ-რხფ 32-32, რხფ-სლნ 31-25, სლნ-ბლრ 29-25

--

მთავარი რაუნდი. 1 ჯგუფი, ახალი დედაქალაქი. 21, 23, 25 თებერვალი

უნგრეთი 4 ქულა, ესპანეთი 3, გერმანია 2, პოლონეთი 2,  ბრაზილია 1, ურუგვაი 0

მთავარი რაუნდი. 2 ჯგუფი, კაირო. 21, 23, 25 თებერვალი

დანია 4 ქულა, ხორვატია 3, ყატარი 2, არგენტინა 2, იაპონია 1, ბაჰრეინი 0

მთავარი რაუნდი. 3 ჯგუფი, გიზა

საფრანგეთი 4, პორტუგალია 4, ისლანდია 2, ნორვეგია 2, შვეიცარია 0, ალჟირი 0

20 იან. 18:30 შვეიცარია-ისლანდია, 21:00 საფრანგეთი-ალჟირი, 23:30 პორტუგალია-ნორვეგია

22 იან. 18:30 შვეიცარია-პორტუგალია, 21:00 ისლანდია-საფრანგეთი, 23:30 ნორვეგია-ალჟირი

24 იან. 18:30 ალჟირი-შვეიცარია, 21:00 ისლანდია-ნორვეგია, 23:30 სლოვენია-შვედეთი

მთავარი რაუნდი. 4 ჯგუფი, კაირო

შვედეთი 4, რუსეთი 3, ეგვიპტე 2, სლოვენია 2, ბელარუსი 1, ჩრდ. მაკედონია 0

20 იან. 18:30 მაკედონია-სლოვენია, 21:00 რხფ - ეგვიპტე 23:30 შვედეთი-ბელარუსი

22 იან. 18:30 მაკედონია-რხფ 21:00 ეგვიპტე-ბელარუსი, 23:30 სლოვენია-შვედეთი

24 იან. 18:30 ბელარუსი-მაკედონია, 21:00 სლოვენია-ეგვიპტე, 23:30 რხფ-შვედეთი

მეოთხედფინალში გადის 2-2 საუკეთეესო გუნდი

მეოთხედფინალი 27 იანვარს, ნახევარფინალი 29 იანვარს, ფინალი 31 იანვარს

პრეზიდენტის თასი, 25-32 ადგილები.

ჯგუფი 1, გიზა.  21, 23, 25 იანვარი. ტუნისი 2 ქულა, ანგოლა 2, დრ კონგო 2, კაბო ვერდე 0

ჯგუფი 2, ახალი დედაქალაქი. 20, 22, 24 იანვარი. ავსტრია, მაროკო, ჩილე, კორეა

27 იანვარს: მატჩები 25-26, 27-28, 29-30, 31-32 ადგილებისთვის

KacebiUmaglesiLiga





ჩვენი პარტნიორები: