განახლდა ჩემპიონთა ლიგის გათამაშება ქალთა შორის. ჯგუფური ეტაპის ბოლომდე 4 ტური და 15 გადადებული მატჩია სათამაშო. დაუმარცხებლად 2 გუნდია - უნგრეთის დიორი და ნორვეგიის კრისტიანსანდი. 

მე-10 ტურის მთავარ მატჩში საფრანგეთის მეცმა პირველი დამარცხება აგემა რუსეთის როსტოვს, 27-26. მეორე ფრანგულ-რუსულ დაპირისპირებაში კი ბრესტ-ბრეტონმა წააგო ცსკა-სთან 24-25.

დიდი ხნის შესვენების შემდეგ პირველად ითამაშა ნორვეგიის კრისტიანსანდმა და ფრედ, 28-28 დასრულა თამაში დანიის ესბიერგთან. 10 გოლი ევროპის ბოლო ჩემპიონატის მთავარმა  ბომბარდირმა ნორა მორკმა გაიტანა. კრისტიანსანდს ყველაზე ნაკლები, 5 მატჩი აქვს ნათამაშები და ყველაზე ნაკლები, 2 ქულა ქვს დაკარგული. 2 თამაში დასრულა ფრედ ბოლო 3 გათამაშების გამარჯვებულმა, უნგრეთის დიორმაც.

პლეიოფში გასვლის შანსი 16 გუნდიდან ჯერ არცერთს არ დაუკარგავს. მე-11 ტური 16-17 იანვარსაა დანიშნული, 13 იანვარს კი მნიშვნელოვანი გადადებული მატჩია: კრისტიანსანდი - როსტოვი. ამავე დღეს, ოთხშაბათს, ეგვიპტეში კაცების მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება.

ქალთა ჩემპიონთა ლიგის ბოლო, 2019-20 სეზონი პანდემიის გამო შეწყდა და გამარჯვებული არ გამოვლენილა.

ხელბურთი. EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, ქალები.

ჯგუფური ეტაპი, 10 ტური, 9-10 იანვარი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. როსტოვი 13 ქულა (8 თამაში), ბუკურეშტი 11 (9) - მეცი 10 (7), ფერენცვაროში 10 (8), კრისტიანსანდი 8 (5), კრიმი 5 (9) - ესბიერგი 4 (9), ბიტიგჰაიმი 3 (9)

ფერენცვაროში (უნგ) – CSM ბუკურეშტი (რუმ) 31-27

ბოლკი, ჰაფრა, კლუიბერი 5 - ნიაგუ 9, ლაზოვიჩი 5, პინტეა 4

კრისტიანსანდი (ნორ) - ესბიერგი (დან) 28-28

მორკი 10, ლუნდე (9 მოგერიება) - პენია, იაკობსენი 7

ბიტიგჰაიმი (გერ) – კრიმ მერკატორი (სლნ) 22-22

სმიტსი 6, ნაიძინავიჩუსი 5 - გომილარი 5, რისოვიჩი (15)

მეცი (საფ) – როსტოვი (რუს) 27-26

ო. კანორი 6, ნოკანდი 5 - ვიახირევა 5

ჯგუფი. დიორი 16 (9), ბრესტი 14 (10) - ცსკა 13 (8), ოდენსე 12 (10), ბუდუჩნოსტი 7 (8), დორტმუნდი 2 (8) - კოპრივნიცა 2 (7), ვილჩა 0 (6)

ცსკა (რუს) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 25-24

ილინა 7, გორშკოვა 6 - იაუკოვიჩი 6, გროსი 5, ტოფტი (16 მოგერიება)

ოდენსე (დანია) - პოდრავკა კოპრივნიცა (ხორ) 35-20

ბიდსტრუპი 9, ივერსენი 5, რაინჰარდტი (10) - მილოსავლიევიჩი 5

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ბორუსია დორტმუნდი (გერ) 31-27

რადიჩევიჩი 10, პინო, მეჰმედოვიჩი 5 - გრიზელსი 6, ვან დერ ჰაიდენი, დულფერი 5

რიმნიკუ ვილჩა (რუმ) - დიორი (უნგ) 20-37

მინევსკაია 4 - კრისტიანსენი 9, ამორიმი 6, ფოდორი 6, სოლბერგი (15)

ჯგუფური ეტაპის ბოლომდე:

11 ტური: 16-17 იანვარი, 12 ტური: 23-24 იანვარი, 13 ტური: 6-7 თებერვაალი, 14 ტური: 13-14 თებერვაალი

15 გადადებული მატჩი: 13 იანვარი.  კრისტიანსანდი - როსტოვი, 20 იანვარი.  ფერენცვაროში - მეცი, რიმნიკუ ვილჩა - ბუდუჩნოსტი, 27 იანვარი. კრისტიანსანდი - ფერენცვაროში,  30 იანვარი. ბუკურეშტი - ბიტიგჰაიმი, კრისტიანსანდი - მეცი, 31 იანვარი. კოპრივნიცა - ცსკა, 3 თებერვალი. მეცი - კრისტიანსანდი, 9 თებერვალი. როსტოვი - კრისტიანსანდი, რიმნიკუ ვილჩა - ბორუსია, გამოცხადდება: რიმნიკუ ვილჩა - კოპრივნიცა, ცსკა - კოპრივნიცა, ბორუსია - რიმნიკუ ვილჩა; კრიმი - ესბიერგი, ბუდუჩნოსტი - დიორი

მერვედფინალი: 6-13 მარტი, მეოთხედფინალი: 3-10 აპრილი, ფინალური ოთხეული: 28-20 მაისი, ბუდაპეშტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal