facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე სერბეთში ორი მეოთხედფინალური წყვილი უკვე გამოვლინდა - გერმანია - დანია და საფრანგეთი - პოლონეთი. ორშაბათს კიდევ 4 მერვედფინალია.

 

ანგოლა პირველ ტაიმში 6:4 უგებდა გერმანიას, მაგრამ ევროპელებმა ნელნელა გარდატეხეს თამაში. ტაიმი 13:10 მოიგო გერმანიამ, ხოლო გადამწყვეტი გამოდგა მეორე ნახევრის დასაწყისი, რომელიც გერმანიამ 4:1 მოიგო და 17:11 დაწინაურდა. ამის შემდეგ ყველაფერი ცხადი გახდა, გერმანიამ ზედიზედ მექვსე მატჩი მოიგო ტურნირზე.

საფრანგეთი კარგახანს ვერაფერს უხერებდა იაპონელთა აქტიურ დაცვას (ექვსნი ცხრამეტრიან ხაზზე). 41-ე წუთზე აზიელები 17:15 უგებდნენ 2003 წლის მსოფლიო ჩემპიონს. ზუსტად ამ დროს მოედანზე გამოვიდა ფრანგების მეკარე ამანდინ ლე ინო, რომელმაც 17 წუთის განმავლობაში გოლი არ გაუშვა - ფრანგებმა ამ მონაკვეთში 10 უპასუხო გოლი გაიტანეს და საბოლოოდ დამაჯერებლად მოიგეს - 27:19.

რუმინეთი თითქმის მთელი თამაში დამაჯერებლად უგებდა პოლონეთს. მეორე ტაიმში სხვაობა 3-4 ბურთი იყო, მაგრამ 48-ე წუთიდან პოლონელებმა სპურტი წამოიწყეს - ზედიზედ 6 გატანილი გოლის შემდეგ მეტოქე გატყდა და პოლონეთმა 31:29 მოიგო.

ევროპის შარშანდელი ჩემპიონის, მონტენეგროსა და დანიის მატჩში ბრძოლა ბოლო წამამდე იყო. მონტენეგრომ მოიგო პირველი ტაიმი - 12:11, მაგრამ მეორეში უკვე დანია დაწინაურდა. ბოლო წუთებში ლუიზ ბურგორდმა ორჯერ გაიყვანა წინ დანია, მაგრამ სირენამდე 14 წამით ადრე ძელს გაარტყა ბურთი და მონტენეგროს ბოლო შანსი მიეცა. მათმა ლიდერმა კატარინა ბულატოვიჩმა ზედ ბოლო წამზე ესროლა და გაიტანა, მაგრამ გოლამდე დრო ამოიწურა და დანიამ 22:21 მოიგო.

ორშაბათს დანარჩენი ოთხი მეოთხედფინალისტიც გამოვლინდება.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

15 დეკემბერი, მერვედფინალი:

გერმანია - ანგოლა 29:21

შტაინბახი 6, მიულერი 5, გეშკე 4 - კიალა 8, გიალო 4

საფრანგეთი - იაპონია 27:19

კამტო-ნჯიტამი 5, პინო 4, ზაადი 4 - ფუძიი 5, არიჰამა 5

პოლონეთი - რუმინეთი 31:29

ვოიტასი 9, გრჟიბი 7, კულვინსკა 6 - ნიაგუ 10, ბრადიანუ 6

დანია - მონტენეგრო 22:21

ბურგორდი 6, ნორგორდი 5 - კ. ბულატოვიჩი 7, კნეზევიჩი 4

16 დეკემბერი

20:30 უნგრეთი - ესპანეთი

21:00 ბრაზილია - ჰოლანდია

23:15 ნორვეგია - ჩეხეთი

23:45 კორეა - სერბეთი

პრეზიდენტის თასი. 17-20 ადგილები

პარაგვაი - ავსტრალია 18:18, პ 5:3

ალჟირი - დომინიკელთა რესპუბლიკა 29:24

21-24 ადგილები

ჩინეთი - დრ კონგო 23:22

ტუნისი - არგენტინა 27:21

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal