შეცდომა
  • თარგი ამ ჩვენებისთვის არ არის ხელმისაწვდომი. გთხოვთ დაუკავშირდით საიტის ადმინისტრატორს.

მთავარი

ევროპის ჩემპიონატი 4 მატჩით გაიხსნა  

დანიაში დაწყებულ ევროპის ქალთა ჩემპიონატზე გერმანიამ 22-19 დაამარცხა რუმინეთი, რუსეთმა - ესპანეთი 31-22, ნორვეგიამ - პოლონეთი 35-22, შვედეთმა - ჩეხეთი 27-23.

თამაშები ორ ქალაქში მიმდინარეობს. ჰერნინგში მაყურებლების ლიმიტი 500 ადამიანია, კოლდინგში - ნაკლები. ჩემპიონატის მთავარი მასპინძელი უნდა ყოფილიყო ნორვეგია, მაგრამ პანდემიის გამო მთელ შეჯიბრებას დანია უმასპინძლებს.

ჰერნინგში, B ჯგუფში ევრო 2018-ის ფინალისტმა და ოლიმპიურმა ჩემპიონმა, რუსეთმა მეორე ტაიმში გატეხა მსოფლიოს შარშანდელი ჩემპიონატის ვერცხლის პრიზიორი, ესპანეთი, 31-22. რუსებს ჩემპიონატზე აკლიათ ტრავმირებული ლიდერი, ანა ვიახირევა.

რუსეთი-ესპანეთი, ყველა გოლი: https://www.youtube.com/watch?v=HZ2Yxs6jvpc

შვედებს სერიოზული ბრძოლა დასჭირდათ ჩეხების დასამარცხებლად. მეორე ტაიმის დასაწყისში ჩეხეთი 17-14 ლიდერობდა (36-ე წუთი), მაგრამ შვედეთმა შემდგომი მონკვეთი 7-1 მოიგო: 21-18 (44-ე წუთი)

შვედეთი-ჩეხეთი, ყველა გოლი: https://www.youtube.com/watch?v=GCZIjUFwqRM

კოლდინგში, D ჯგუფში, რუმინეთის ნაკრების ლიდერმა, ქრისტინა ნიაგუმ 14 დარტყმიდან მხოლოდ 4 გოლი შეაგდო გერმანიასთან, მისი გუნდი კი 0-4, 2-6 ჩამორჩა, შემდეგ გაათანაბრა 15-15 (38-ე წუთი), მაგრამ მაინც წააგო, 19-22.

რუმინეთი - გერმანია, ყველა გოლი: https://www.youtube.com/watch?v=2DlrNuXVQ2s

ევროპის შვიდგზის ჩემპიონმა, ნორვეგიამ ბრძოლა ტიტულის დასაბრუნებლად უძლიერესი შემადგენლობითა და დამაჯერებელი მოგებით დაიწყო პოლონეთთან: 25-22.

ნორვეგია-პოლონეთი, ყველა გოლი: https://www.youtube.com/watch?v=jfNIrMY_164

დღეს 4 მატჩია A და C ჯგუფებში. ბრძოლაში ჩაერთვებიან ევროპის ჩემპიონი საფრანგეთი და მსოფლიო ჩემპიონი ჰოლანდია.

ხელბურთი. ევრო 2020. ქალები. 3-20 დეკემბერი 2020, დანია

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 3 დეკემბერი

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

ჯგუფი. ჰერნინგი

რუსეთი - ესპანეთი 31-22

რ უ ს: სედოიკინა (9 სეივი), კალინინა (3); დმიტრიევა, ბობროვნიკოვა, სკორობოგატჩენკო, კოჟოკარი 4; ფომინა 3; ვედეხინა, საბიროვა, ილინა, მანაგაროვა, სამოხინა 2; ილარიონოვა, მაკეევა 1

ე ს პ: ნავარო (5), კასტელანოსი (1); მარტინი, გუტიერესი, პენია 4; როდრიგესი 3; ერნანდესი 2; ლოპესი, ლ. გონსალესი, მ. გონსალესი, გასამა, ჩაპჩე 1

შვედეთი - ჩეხეთი 27-23

შ ვ დ: იდენი (4), რუდე (7); ბლუმი 5; გულდენი, ლინდკვისტი, ჰაგმანი 4; სტრომბერგი, რასკი 3; პეტრენი 2; რობერტსი, ტორლეიფსდოტირი 1

ჩ ე ხ: კუდლაჩკოვა (13); იერაბკოვა 8; მალა 4; მარციკოვა 3; კნედლიკოვა, კვასოვა, კორდოვსკა, ჰურიხოვა 2

5 დეკემბერი. 21:15 ჩეხეთი - რუსეთი, 23:30 ესპანეთი - შვედეთი

7 დეკემბერი. 21:15 ესპანეთი - ჩეხეთი, 23:30 რუეთი - შვედეთი

ჯგუფი. კოლდინგი

რუმინეთი - გერმანია 19-22

რ უ მ: დუმანსკა (15); ნიაგუ 4, ბუჩესკი, ოსტასე, ლასლო 3; იოვანესკუ 2; სერაფიჩიანუ, დინკა, პოპა, იუგანუ 1

გ ე რ: ეკერლე (8); ნაიძინავუჩუსი, ბოლკი, მაიდჰოფი 4; ლაუენროტი 3; ზაპფი, ბერგერი 2; გრიზელსი, შმიტსი, მინევსკაია 1

ნორვეგია - პოლონეთი 35-22

ნ ო რ: სანდო (1), გრანლუნდი (8); რაისტადი, მორკი 6; აუნე, ჰერემი 5; ოფტედალი 3; ბრატსეტი, იაკობსენი, კრისტიანსენი, სკუგრანდი 2; ლოკე, არნცენი 1

პ ო ლ: გავლიკი (6), პლაჩეკი (1); გეგა 6; როსიაკი, ნოცუნი 3; ვაბუდა, ზიხი, დრაბიკი, ნოსეკი 2; გრჟიბი, კოხანიაკი 1

5 დეკემბერი. 19:00 პოლონეთი - რუმინეთი, 21:15 გერმანია - ნორვეგია

7 დეკემბერი. 21:15 გერმანია - პოლონეთი, 23:30 რუმინეთი - ნორვეგია

ჯგუფი. ჰერნინგი

4 დეკემბერი. 21:15 საფრანგეთი - მონტენეგრო (სილკ 3), 23:30 დანია - სლოვენია (EHF-TV)

6 დეკემბერი. 21:15 სლოვენია - საფრანგეთი, 23:30 მონტენეგრო - დანია

8 დეკემბერი. 21:15 მონტენეგრო - სლოვენია, 23:30 საფრანგეთი - დანია

ჯგუფი. კოლდინგი

4 დეკემბერი. 21:15 უნგრეთი - ხორვატია (სილკ 1), 23:30 ჰოლანდია - სერბეთი (სილკ 3)

6 დეკემბერი. 21:15 სერბეთი - უნგრეთი, 23:30 ხორვატია - ჰოლანდია

8 დეკემბერი. 21:15 სერბეთი - ხორვატია, 23:30 ჰოლანდია - უნგრეთი

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 10-15 დეკემბერი

1 ჯგუფი. ჰერნინგი. 10, 11, 13, 15 დეკემბერი

ჯგუფი. კოლდინგი. 10, 12, 14, 15 დეკემბერი

ფინალური უიკენდი. 18, 20 დეკემბერი. ჰერნინგი

18 დეკემბერი: ნახევარფინალი, მატჩი 5-6 ადგილებისთვის

20 დეკემბერი: ფინალი, მატჩი 3-4 ადგილებისთვის