ჩემპიონთა ლიგაში 9 იანვრამდე პაუზაა, 9 დღეში კი დანიაში იწყება ევროპის ქალთა ჩემპიონატი.

საბოლოოდ გადაწყდა, რომ ევრო 2020 დადგენილ ვადაში, 3-20 დეკემბერს გაიმართება. ნორვეგიის უარის შემდეგ დანიის ხელბურთის ფედერაციამ ყველა საორგანიზაციო საკითხი მოაგვარა და შეარჩია მეორე არენაც. ჰერნინგის გარდა ჩემპიონატს ქალაქი კოლდინგი უმასპინძლებს.

ჩემპიონთა ლიგაში კი გაიმართა მეცხრე ტურის 4 და ერთიც გამოტოვებული თამაში. CSM ბუკურეშტის ლიდერი, ქრისტინა ნიაგუ მარტო ებრძოლა როსტოვს, 11 გოლიც გაიტანა, მაგრამ მისი გუნდი 22-27 დამარცხდა.  A ჯგუფს როსტოვი ლიდერობს 1 დაკარგული ქულით, მეორეში კი წინ არიან ლიგის ბოლო გამარჯვებული უნგრეთის დიორი, საფრნგეთის ბრესტ-ბრეტონი და რუსეთის ცსკა.

შეჯიბრების ფორმატიდან გამომდინარე და იმის გთვალისწინებით, რომ 15 მატჩი კოვიდ-ეპიდემის გამო გადაიდო, პლეიოფში გასასვლელად მთელი ბრძოლა წინაა.

ხელბურთი. EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, ქალები. ჯგუფური ეტაპი. 19, 23-24 ნოემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. როსტოვი 13 ქულა (7 თამაში), ბუკურეშტი 11 (8), მეცი 8 (6), ფერენცვაროში 8 (7), კრისტიანსანდი 7 (4), კრიმი 4 (8), ესბიერგი 3 (8), ბიტიგჰაიმი 2 (8)

3 ტურიდან: CSM ბუკურეშტი (რუმ) - როსტოვი (რუს) 22-27

ნიაგუ 11 - ვიახირევა 5, მანაგაროვა 4, ბორშჩენკო 4

9 ტური: კრიმ მერკატორი (სლნ) - ფერენცვაროში (უნგ) 26-32

სერსიენი 6, რისოვიჩი (19 სეივი) - მალესტაინი 8, ჰაფრა 8, იანურიკი (13) 

ესბიერგი (დან) - მეცი (საფ) 25-28

პენია 5, ტრანბორგი 5, სულბერგი 4 - ბურგორი 5, ნოკანდი 5

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) გადაიდო

კრისტიანსანდი (ნორ) - როსტოვი (რუს) გადაიდო

8 გადადებული მატჩი: (2 ტური) კრისტიანსანდი - ფერენცვაროში, (3) ფერენცვაროში - მეცი, კრიმი - ესბიერგი, (6) როსტოვი - კრისტიანსანდი, (7) კრისტიანსანდი - მეცი, (8) მეცი - კრისტიანსანდი, (9) ბუკურეშტი - ბიტიგჰაიმი, კრისტიანსანდი - როსტოვი 

ჯგუფი. დიორი 14 (8), ბრესტი 14 (9), ცსკა 11 (7), ოდენსე 10 (9), ბუდუჩნოსტი 5 (7), პოდრავკა 2 (6), დორტმუნდი 2 (7), ვალჩეა 0 (5)

9 ტური. დიორი (უნგ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 34-29

ოფტედალი 10, ნზემინკო 9 - ლეკიჩი 11

ბრესტ-ბრეტონი (საფ)  - ოდენსე (დან) 32-21

გროსი 6, ნიაკატე 6, ტოფტი (18) - ჰაგესო 4, რაინჰარდტი (12)

ბორუსია დორტმუნდი (გერ) - რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) გადაიდო

პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) - ცსკა (რუს) გადაიდო

7 გადადებული მატჩი : (4 ტური) ვალჩეა - პოდრავკა, (6) ბუდუჩნოსტი - დიორი, ვალჩეა - ბორუსია, ცსკა - პოდრავკა, (7) ვალჩეა - ბუდუჩნოსტი, (9) ბორუსია - ვალჩეა, პოდრავკა - ცსკა

10 ტური: 9-10 იანვარს

--

ხელბურთი. ევრო 2020. ქალები. 3-20 დეკემბერი 2020, დანია

პირველი ჯგუფური ეტაპი 3-8 დეკემბერი

ჯგუფი. ჰერნინგი. 4, 6, 8 დეკემბერი

საფრანგეთი, დანია, მონტენეგრო, სლოვენია

ჯგუფი. ჰერნინგი. 3, 5, 7 დეკემბერი

რუსეთი,  შვედეთი, ესპანეთი, ჩეხეთი

ჯგუფი. კოლდინგი. 4, 6, 8 დეკემბერი

ჰოლანდია, უნგრეთი, სერბეთი, ხორვატია

ჯგუფი.  კოლდინგი. 3, 5, 7 დეკემბერი

რუმინეთი, ნორვეგია, გერმანია, პოლონეთი

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

მეორე ჯგუფური ეტაპი.  10-15 დეკემბერი

1 ჯგუფი. ჰერნინგი. 10, 11, 13, 15 დეკემბერი

ჯგუფი. კოლდინგი. 10, 12, 14, 15 დეკემბერი

ფინალური უიკენდი. 18, 20 დეკემბერი. ჰერნინგი

18 დეკემბერი: ნახევარფინალი,  მატჩი 5-6 ადგილებისთვის 

20 დეკემბერი: ფინალი, მატჩი 3-4 ადგილებისთვის

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal