სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში პირველი წრე ფორმალურად დასრულდა, თუმცა, კოვიდ-პანდემიის გამო 12 გადადებული თამაში დაგროვდა. 

2019 წლის ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა ორჯერ ითამაშა დორტმუნდის ბორუსიასთან - ჯერ მეშვიდე, შემდეგ კი მერვე ტურის მატჩები და 4 ქულა დაიმატა. დიორის დანაკარგი 7 თამაშის შემდე სულ ორი ფრეა და ის 12 ქულით ლიდერობს B ჯგუფს, თუმცა,  ერთი თამაშითა და 1 ქულით ნალები აქვს რუსეთის ცსკას რომელმაც 27-23 მოუგო დანიის ოდენსეს.

A ჯგუფში პირველი მატჩი მოიგო გერმანიის ბიტიგჰაიმმა, ვინც სტუმრად უნგრეთის ფერენცვაროში დაამარცხა 35-24. აქ ანალოგიური სიტუციაა - 6 თამაშიდან ერთი წაგება და 10 ქულა აქვს ბუქარესტის გუნდს, თუმცა, პოტენციური ლიდერია რუსეთის როსტოვი - 5 თამაში, 9 ქულა. რუმინულმა კლუბმა სტუმრად მოუგო სლოვენიის კრიმ მერკატორს -  25-23, ხოლო რუსებმა შინ - დანიის ოდენსეს 28-24. ამავე ჯგუფში დაუმარცხებელია ნორვეგიის კრისტიანსანდიც (4 თამაში, 7 ქულა), რომელსაც ზედიზედ მესამე თამაში გაუცდა.

წლის ბოლომდე გუნდები კიდევ ორ ტურს ითამაშებენ. 22 ნოემბრის შემდეგ კი ეროვნული ნაკრებები დაიწყებენ მზადებას ევროპის ჩემპიონატისთვის, რომელიც დეკემბერში გაიმართება დანიასა და ნორვეგიაში.

ხელბურთი. EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, ქალები. ჯგუფური ეტაპი. 7 ტური. 6-8 ნოემბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. ბუკურეშტი 10 ქულა (6 თამაში), როსტოვი 9 (5), კრისტიანსანდი 7 (4), მეცი 6 (5), ფერენცვაროში 4 (5), ესბიერგი 3 (6), კრიმი 3 (6), ბიტიგჰაიმი 2 (7)

როსტოვი (რუს) - ესბიერგი (დან) 28-24

მანაგაროვა 7, ბობროვნიკოვა 5 - იაკობსენი 8, გრანლლუნდი (10 სეივი)

ფერენცვაროში (უნგ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 24-35

კოვაჩიჩი 7, კლუიბერი 7 - ლაუენროტი 7, მაიდჰოფი 7, სანდო (18)

კრიმ მერკატორი (სლნ) CSM ბუკურეშტი (რუმ) 23-25

და სილვა 8, რისოვიჩი (21) - კაბრალი 5, ლაზოვიჩი 5, გრუბიშიჩი (10)

კრისტიანსანდი (ნორ) - მეცი (საფ) გადაიდო

ჯგუფი. დიორი 12 (7), ცსკა 11 (6), ბრესტი 8 (6), ოდენსე 8 (7), ბუდუჩნოსტი 3 (5), პოდრავკა 2 (4), დორტმუნდი 2 (7), ვალჩეა 0 (4)

ბორუსია დორტმუნდი (გერ) - დიორი (უნგ) 24-34

გუტიერესი 6, ვან ზილი 5 - ამორიმი 7, ოფტდალი 6

ცსკა (რუს) – ოდენსე (დან) 27-23

ვედეხინა 6, კაპლინა (11) - ხროტი 6, ააბინგჰი 5, რაინჰარდტი (10)

ბრესტ-ბრეტონი (საფ)  - პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) გადაიდო

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) გადაიდო

მე-8 ტურიდან: დიორი (უნგ) - ბორუსია დორტმუნდი (გერ) 38-25

ამორიმი 6, ოფტედალი 6, გორბიცი 5 - აბდულა 5, ბლეკმანი 5

8 ტური: 14-15 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal