სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჩემპიონთა ლიგის მეოთხე ტურის მთავარი ნიუსი იყო ქრისტინა ნიაგუს არყოფნა - CSM ბუკურეშტისა და რუმინეთის ნაკრების ვარსკვლავს კორონავირუსი დაუდასტურდა. 

ქრისტინა თავს კარგად გრძნობს და შინ, თვითიზოლაციაშია. მან გამოტოვა ნორვეგიაში თამაში, რომელიც მისმა გუნდმა 25-30 წააგო, კრისტიანსანდი კი ერთადერთი გუნდია ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში რომელსაც ქულაც არ დაუკარგავს. წაუგებლადაა კიდევ ოთხი კლუბი - დიორი, ბრესტ-ბრეტონი, ცსკა და როსტოვი.

მოქმედმა ჩემპიონმა, უნგრეთის დიორმა პირველი დამარცხება აგემა დანიის ესბიერგს 32-25, უნგრული კლუბის 37 წლის ვარსკვლავმა, ანიტა გორბიცმა კი პირველმა გადალახა ჩემპიონთა ლიგაში ათასგოლიანი ზღვარი. ანიტა დიორში 1997 წლიდან თამაშობს, ჩემპიონთა თასი ხუთჯერ აქვს მოგებული, ამ სეზონში კი მთავარი მწვრთნელის ასისტენტის ფუნქციასაც ასრულებს. 

გერმანულ-რუსულ დაპირისპირებაში რუსულმა კლუბებმა ორი მძიმე მატჩი მოიგეს სტუმრად. როსტოვი 18-22 აგებდა ბიტიგჰაიმთან და 32-31 გაიმარჯვა, ხოლო ცეესკა მეორე ტაიმის შუაში 7 ბურთით ჩამორჩებოდა დორტმუნდის ბორუსიას (17-24), თუმცა, მანაც მინიმალური სხვაობით მოიგო 29-28.

ზედიზედ მეორედ ითამაშა ფრედ ლიდერთა ჯგუფის კიდევ ერთმა წევრმა, ფრანგულმა ბრესტ-ბრეტონმა, მისის მეტოქის, ბუდუჩნოსტისთვის კი ეს პირველი ქულა იყო - 22-22. გადამწყვეტი გოლი მონტენეგროული კლუბის ფრანგმა უკანახაზელმა, ალისონ პინომ გაიტანა.

ერთი თამაში, რამნიკუ ვალჩეა - პოდრავკა ვეგეტა გადაიდო. მეხუთე ტური მომდევნო შაბათ-კვირასაა.

ხელბურთი. EHF ჩემპიონთა ლიგა 2020-21, ქალები. ჯგუფური ეტაპი. 4 ტური. 10-11 ოქტომბერი

1-2 ადგილები გადიან მეოთხედფინალში, 3-6 ადგილები - მერვედფინალში

ჯგუფი. კრისტიანსანდი 6 ქულა (3 თამაში), როსტოვი 5 (3), მეცი 4 (3), ბუკურეშტი 4 (3), ესბიერგი 2 (3), ფერენცვაროში 2 (2), კრიმი 1 (3), ბიტიგჰაიმი 0 (4)

მეცი (საფ) - კრიმ მერკატორი (სლნ)  33-27

სტანკო 8, ო. კანორი 4, საკო (12 სეივი) - სერსიენი 6, პლეტიკოშიჩი 6

კრისტიანსანდი (ნორ) - CSM ბუკურეშტი (რუმ) 30-25

არნცენი 6, იტერენგი 5, ლუნდე (10) - ლაზოვიჩი 7, პინტეა 7, მარტინი 6

ბიტიგჰაიმი (გერ) - როსტოვი (რუს) 31-32

ლაუენროტი 7, შულცე 6 - სენი 6, მაკეევა 5 

ესბიერგი (დან) - ფერენცვაროში (უნგ) 21-24

ფრაფიორდი 3, პოულსენი (17) - კოვაჩიჩი 6, შაცლი 5, მალესტაინი 4

17 ოქტ. როსტოვი-მეცი, კრიმი-ბიტიგჰაიმი, 18 ოქტ. ესბიერგი-კრისტიანსანდი, ბუკურეშტი-ფერენცვაროში

ჯგუფი. ცსკა 7 (4), დიორი 6 (4), ბრესტი 6 (4), ოდენსე 6 (4), პოდრავკა 2(3), დორტმუნდი 2 (4), ბუდუჩნოსტი 1 (4), ვალჩეა 0 (3)

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 22-22

რადიჩევიჩი 6, პინო 6, არენჰარტი (12) - ლასურსი 5, გროსი 4, ტოფტი (9)

დიორი (უნგ) - ოდენსე (დან) 32-25

კრისტიანსენი 7, ნზემინკო 6, სოლბერგი (8) - აბინგჰი 7, ხროტი 4, და სილვა 4

ბორუსია დორტმუნდი (გერ) - ცსკა (რუს) 28-29

გრიზელსი 10, სმიტსი 6 - ილინა 8, მიხაილიჩენკო 6

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) - პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) გადაიდო

17 ოქტ. დიორი-ვალჩეა, 18 ოქტ. დორტმუნდი-ბუდუჩნოსტი, პოდრავკა-ოდენსე, ბრესტი-ცსკა

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal