სიახლეების კალენდარი

ოქტომბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

გიორგი ცხოვრებაძის გუნდმა მეორე მატჩი მოიგო საფრანგეთის ლიდლ სტარლიგაში. ოქსიტანურ დერბიში მონპელიემ სტუმრად 25-24 დაამარცხა ნიმი.

ორივე ეს გუნდი საფრანგეთში საუკეთესოთა შორისაა და წლეულს ევროპის ლიგაშიც თამაშობს. მონპელიემ კვალიფიკაცაში დანიის სკიერნი დაამარცხა, ხოლო ნიმი პირდაპირ ჯგუფურ ეტაპზეა დაშვებული. ერთმანეთთან შეხვედრამდე ორივე უდანაკარგოდ იყო - ნიმს 2 თამაში ჰქონდა მოგებული, მონპელიემ კი პირველ ტურში შარტრი დაამარცხა, 31-25.

მატჩის ბედი ბოლო წუთებზე გადაწყვიტა მონპელიეს მეკარემ კევინ ბონფუამ, რომელმაც 7 დარტყმიდან 5 მოიგერია. 19 წლის ქართველი ძირითად შემადგენლობაში იყო, ისევე როგორც სეზონის დანარჩენ 3 თამაშში - საფრანგეთის ჩემპიონატსა და ევროპის ლიგაზე.

ლიდლ სტარლიგას 3-3 მატჩიდან 6-6 ქულით ლიდერობს ჩემპიონთა ლიგის ორი მონაწილე, პარი სენ ჟერმენი და ნანტი. ქულა არ დაუკარგავს კიდევ ერთ გუნდს - მონპელიეს ორიდან 2 მოგება აქვს.

11 ოქტომბერს მონპელიე სწორედ ნანტს მასპინძლობს, 17 ოქტომბერს გასვლითი მატჩი აქვს ისტრში, ხოლო სამი დღის შემდეგ ევროპის ლიგის ჯგუფურ ეტაპსაც იწყებს რუსეთის ცეესკასთან საშინაო მატჩით.

ევროპის ლიგის ჯგუფურ ეტაპზე მონპელიეს მეტოქეები იქნებიან: გერმანიის მაგდებურგი, შვედეთის ალინგსასი, თურქეთის ბეშიქთაში, ხორვატიის ნექსე და რუსეთის ცსკა. 20 ოქტომბრიდან 2 მარტამდე გუნდები 10 ტურს გამართავენ, შემდეგ კი 4 საუკეთესო ბრძოლას პლეიოფში, მერვედფინალიდან გააგრძელებს. ჯგუფურ ეტაპზე 3-3 კლუბით გამოვლენ გერმანია და საფრანგეთი.

ხელბურთისაფრანგეთი. ლიდლ სტარლიგა, 7 ოქტომბერი

ნიმი - მონპელიე 24-25

ნიმ: დესბონე, ტეოდორი - სანადი 8, მინელი 6, ნიეტო 3, აკვევილო 3, ტობი 2, კავტიჩნიკი 1, გალიეგო 1, გიგუ, ნიატუ, პოიე, დუპუი, ტესიო, დერისბურგი

მნპ: შეგო, ბონფუა - დუარტე 4, სიმონეტი 4, პელა 3, ი. ლენი 3, პორტი 2, ბორჟესი 2, ბატე 2, ბოსი 2, დესკა 2, ა. ლენი 1, ცხოვრებაძე, ვილმინო, ტრუხანოვიჩუსი

 

ევროპის ლიგა 2020-21, კაცები

ჯგუფური ეტაპი. 20 ოქტომბერი - 2 მარტი. 4-4 საუკეთესო გადის მერვედფინალში

A ჯგუფი: ლეონი (ესპ), ვისლა პლოცკი (პოლ), ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს), ტულუზი (საფ), ფივერსი (ავს), მეტალურგი (მკდ)

B ჯგუფი: ნიმი (საფ), დინამო ბუკურეშტი (რუმ), ტატრან პრეშოვი (სლკ), ფუხსე ბერლინი (გერ), სპორტინგი (პორ), კრისტიანსტადი (შვდ)

C ჯგუფი: მაგდებურგი (გერ), ალინგსასი (შვდ), ბეშიქთაში (თურ), მონპელიე (საფ), ნექსე (ხორ), ცსკა (რუს)

D ჯგუფი: ტატაბანია (უნგ), შაფჰაუზენი (შვც), ეუროფარმ პელისტერი (მკდ), რაინ ნეკარი (გერ), GOG (დანია), ტრებნიე (სლნ)

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020

shmog

ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
 შეწყდა
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

შეწყდა
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 შეწყდა
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
შეწყდა
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
შეწყდა
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 შეწყდა
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal