სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ნორვეგიისა და დანიის ხელბურთის ფედერაციებმა დაადასტურეს, რომ 2020 წლის ქალთა ევროპის ჩემპიონატი დათქმულ დროს, 3-20 დეკემბერს გაიმართება. 

ცვლილება ერთია: ნორვეგიის ფედერაციამ განაცხადა, რომ ამ ქვეყანაში დანიშნული ყველა მატჩი გაიმართება ერთ ქალაქში, ტრონდჰაიმის სპექტრუმ არენაზე, მაქსიმუმ 200 მაყურებლის თანდასწრებით.

წინასწარი გეგმით, ტრონდჰაიმს მხოლოდ პირველი ეტაპის 2 ჯგუფისთვის უნდა ემასპინძლა, მაგრამ უსაფრთხოების მოსაზრებებით, აქვე გაიმართება მეორე რაუნდის ერთი ჯგუფის მატჩები ქალაქ სტავანგერის ნაცვლად, ასევე შეჯიბრების დასკვნითი ორი დღე - ნახევარფინალებისა და ფინალის მასპინძელი ნორვეგიის დედაქალაქი ოსლო უნდა ყოფილიყო.

რაც შეეხება ევროპის ჩემპიონატის დანიურ ნაწილს, აქ ყველაფერი უცვლელია: ფრედერიკსჰავნი და ჰერნინგი უმასპინძლებენ პირველი ეტაპის თითო ჯგუფს, ხოლო ჰერნინგში მეორე რაუნდის ერთი ჯგუფის მატჩებიც გაიმართება. დანიაში მაყურებელთა რაოდენობა თითო მატჩზე 500 იქნება, თუმცა დანიელები ცდილობენ, გაზარდონ ეს რაოდენობა.

ევროპის ჩემპიონატში 16 გუნდი ითამაშებს. გაზაფხულზე ევროპის ხელბურთის ფედერაციამ გააუქმა შესარჩევი ტურნირი და ფინალურ  ეტაპზე თამაშის უფლება წინა, 2018 წლის ტურნირის ფინალისტ 16 გუნდს მისცა. ევრო 2018 საფრანგეთში გაიმართა და ჩემპიონი მასპინძელი ქვეყნის ნაკრები გახდა.

ხელბურთი. ევრო 2020. ქალები. 3-20 დეკემბერი 2020

პირველი ჯგუფური ეტაპი 3-8 დეკემბერი

ჯგუფი. ჰერნინგი, დანია - საფრანგეთი, დანია, მონტენეგრო, სლოვენია

ჯგუფი. ფრედერიკსჰავნი, დანია - რუსეთი,  შვედეთი, ესპანეთი, ჩეხეთი

ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია - ჰოლანდია, უნგრეთი, სერბეთი, ხორვატია

ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია - რუმინეთი, ნორვეგია, გერმანია, პოლონეთი

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

მეორე ჯგუფური ეტაპი.  10-15 დეკემბერი

1 ჯგუფი ჰერნინგში, 1 ჯგუფი ტრონდჰაიმში

ფინალური უიკენდი. ტრონდჰაიმში

18 დეკემბერი: ნახევარფინალი,  მატჩი 5-6 ადგილებისთვის  

20 დეკემბერი: ფინალი, მატჩი 3-4 ადგილებისთვის

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal