სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ურეკში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატის მეორე ტური ქვიშის ხელბურთში. ტურნირი მოიგეს ყვარლის დურუჯმა და გორის პანდამ, ორი ეტაპის ჯამში კი საქართველოს ჩემპიონები გახდნენ კაცებში - ქუთაისი-2015 და ქალებში - ყვარლის დურუჯი.

ფინალები საშინელ ავდარში - წვიმასა და ქარბუქში გაიმართა.

კაცთა ნახევარფინალში გორმა 2-1 დაამარცხა ქუთაისი, რომელმაც ბრინჯაოს ფინალში აჭარას მოუგო და ორი ტურნირის ჯამში 200 ქულა დააგროვა. გორელებს ფინალში, თბილისის ფაკუნდოსთან გამარჯვების შემთხვევაში ასევე უხდებოდათ 200, თუმცა, ორივე ტურნირში ნათამაშები პირადი მატჩებით (2-0, 1-2), ქუთაისს უპირატესობა ჰქონდა. ფინალი და მეორე ეტაპი მართლაც მოიგო გორმა, 2-0, თუმცა, საქართველოს ჩემპიონი ქუთაისი გახდა, მეორე იყო შარშანდელი გამარჯვებული გორი, მესამე - ფაკუნდო.

ქალთა ფინალში ყვარლის „დურუჯმა“ სეზონში მეორედაც დაამარცხა აჭარის გუნდი, 2-0 და შარშან მოპოვებული ტიტული შეინარჩუნა. ბრინჯაოს ფინალში ფოთის „ოქროს ვერძმა“ პირველ ტურნირში დამარცხებისთვის რევანში აუღო სამტრედიის „სანავარდოს“ 2-1. ორივე გუნდმა ჯამში 110 ქულა დააგროვა, პირადი მატჩებშიც თანაფარდობა იყო 2-1, 1-2, თუმცა ამ ორ შეხვედრაში სამტრედიას უკეთესი ბურთების სხვაობა აღმოაჩნდა და ჯამური მესამე ადგილიც ერგო.

მზე მხოლოდ ფინალის დასრულების შემდეგ გამოვიდა. გაიმართა საუკეთესოების დაჯილდოება. საუკეთესო მეკარეები გახდნენ ქრისტინე ჯავახია (ფოთი) და გიორგი ვათიაშვილი (გორი); საუკეთესო ლიბერო: ქეთი კუნელაშვილი (ყვარელი) და ზურაბ სიმონია (ფაკუნდო); საუკეთესო მცველები: თეკლა ცირეკიძე (სამტრედია) და თორნიკე გაგლოშვილი (გორი); საუკეთესო მოთამაშეები: თამარ ბურკაძე (სამტრედია) და უჩა გამზარდია (ქუთაისი);სამართლიანი თამაშის პრიზები მოიპოვეს გორის ქალთა და ფოთის კაცთა გუნდებმა; ყველაზე კრეატიულ მწვრთნელებად დასახელდნენ თემურ ჭანტურია (ფოთი, ქალები) და ირაკლი სიხარულიძე (აჭარა, კაცები)...

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ჩემპიონატი, 2014 წლიდან, ზედიზედ მეშვიდედ გაიმართა.

ქვიშის ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2020. მეორე ტურიურეკი, 21-23 აგვისტო

23 აგვისტო, ფინალური დღე

ქალები. 9 ადგილი. თოლია (აჭარა)

7-8 ადგილები. არგო (გორი) - პრომეთე (წყალტუბო) 2-0

5-6 ადგილები. აკადემია (თბილისი) - ბსგ ბათუმი 2-0

ნახევარფინალი. დურუჯი (ყვარ) - სანავარდო (სამტ) 2-0

ნახევარფინალი. აჭარა - ოქროს ვერძი (ფოთი) 2-1

ბრინჯაოს ფინალი. ოქროს ვერძი (ფოთი) - სანავარდო (სამტრედია) 2-1 (14-13, 11-13, 4-1)

ფინალი. დურუჯი (ყვარელი) - აჭარა 2-0 (17-6, 11-8)

საბოლოო ჩათვლა: 1. დურუჯი (ყვარელი) 140 ქულა, 2. აჭარა 120, 3. სანავარდო (სამტრედია) 110, 4. ოქროს ვერძი (ფოთი) 110 (პირადი თამაშები: 17-8, 7-10, 3-1 - 13-14, 13-11, 1-4), 5. ბსგ ბათუმი 70, 6. აკადემია (თბილისი) 50, 7. თოლია (აჭარა) 30, 8. პრომეთე (წყალტუბო 30), 9. არგო გორი (30)

კაცები. 11 ადგილი. მაჭახელა (ხელვაჩაური)

9-10 ადგილები. აია (ქუთაისი) - ლოკომოტივი (სამტ) 2-0

7-8 ადგილები. ოქროს ვერძი (ფოთი) - შადრევანი (წყალტუბო) 2-0

5-6 ადგილები. პრომეთე (წყალტუბო) - ბსბ ბათუმი 2-0

ნახევარფინალი, ფაკუნდო (თბ) - აჭარა 2-0

ნახევარფინალი. პანდა (გორი) - ქუთაისი 2015 2-1

ბრინჯაოს ფინალი. ქუთაისი-2015 - აჭარა 2-0 (29-22, 21-18)

ფინალი. პანდა (გორი) - ფაკუნდო (თბილისი) 2-0 (18-12, 17-14)

საბოლოო ჩათვლა: 1. ქუთაისი-2015 200, 2. გორი 200 (პირადი თამაშები 2-0, 1-2), 3. ფაკუნდო 180, 4. ბსბ ბათუმი 160, 5. აჭარა 1306. პრომეთე (წყალტუბო) 110, 7. ოქროს ვერძი (ფოთი) 110, 8. ლოკომოტივი (სამტრედია) 90, 9. აია (ქუთაისი) 60, 10. შადრევანი (წყალტუბო) 60, 11. მაჭახელა (ხელვაჩაური) 20

საჯები: თ. ბჟალავა, გ. გველესიანი, ნ. კევლიშვილი, თ. კევლიშვილი, გ. ქავთარაძე, ი. ჭკუასელი, თ. ჩოგოვაძე

დელეგატები: ლ. გელაშვილი, გ. მამაცაშვილი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal