facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჯგუფური ტურნირის მესამე დღის შემდეგ შვიდმა გუნდმა უკვე გაინაღდა მერვედფინალში გასვლა სერბეთში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე.

საფრანგეთმა მეორე ტაიმში გატეხა ჰოლანდია (23:19) და მონტენეგროსთან ერთად 3 მოგებით ლიდერობს A ჯგუფში.

B ჯგუფში ბრაზილიასთან დამარცხდა მასპინძელი, სერბეთის გუნდი - 23:25. სერბები მთელი თამაში მდევრები იყვნენ და სირენამდე 10 წუთით ადრე გაათანაბრეს კიდეც ანგარიში - 21:21, მაგრამ მეტი ვეღრ მოახერხეს. 5-5 გოლით ბრაზილიის გუნდში ყველაზე შედეგიანები იყვნენ გარემარბი ალესანდრა ნასიმენტო და ინსაიდი ედუარდა ამორიმი. ამავე ჯგუფში 3 მოგება დანიის ნაკრებს აქვს.

C ჯგუფში წაუგებელი მხოლოდ მოქმედი მსოფლიო ჩემპიონი ნორვეგიაა, ხოლო D ჯგუფში - უნგრეთი და გერმანია. გერმანელებმა პრინციპული მატჩი მოუგეს რუმინეთს (26:23), ხოლო ჩეხეთმა დაამარცხა ტუნისი - 28:24 და შესაძლოა, სწორედ ამ მოგების წყალობით მოხვდეს მერვედფინალში.

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი სერბეთში

10 დეკემბერი

A ჯგუფი

კორეა - დრ კონგო 34:20

მონტენეგრო - დომინიკელთა რესპუბლიკა 33:19

ჰოლანდია - საფრანგეთი 19:23

მონტენეგრო, საფრანგეთი 6, კორეა 4, ჰოლანდია 2 / დომ. რესპ, კონგო 0

B ჯგუფი

ჩინეთი - იაპონია 27:33

ბრაზილია - სერბეთი 25:23

დანია - ალჟირი 38:20

დანია, ბრაზილია 6, სერბეთი 4, იაპონია 2 / ჩინეთი, ალჟირი 0

C ჯგუფი

პოლონეთი - ანგოლა 32:23

ესპანეთი - არგენტინა 25:19

ნორვეგია - პარაგვაი 34:13

ნორვეგია 6, პოლონეთი, ანგოლა, ესპანეთი 4 / არგენტინა, პარაგვაი 0

D ჯგუფი

ჩეხეთი - ტუნისი 28:24

გერმანია - რუმინეთი 26:23

უნგრეთი - ავსტრალია 39:15

უნგრეთი, გერმანია 6, რუმინეთი 4, ჩეხეთი 2 / ტუნისი, ავსტრალია 0

მერვედფინალში გადის 4-4 გუნდი

დღეს

A ჯგუფი. 19:00 დომ. რესპ - კორეა, 21:15 ჰოლანდია - კონგო, 23:30 საფრანგეთი - მონტენეგრო

B ჯგუფი. 18:45 ბრაზილია - იაპონია, 21:00 ალჟირი - ჩინეთი , 23:15 სერბეთი - დანია

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal