სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ურეკში, სეზონის პირველ საწვრთნელ შეკრებაზე მიემგზავრება ხელბურთელ გოგონათა ნაკრები, რომელსაც წინ ორი უმნიშვნლოვანესი შეჯიბრება ელის. 

პანდემიის გამო გოგონებს გაუცდათ წლის მთავარი ტურნირი, 16-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატი შვედეთში, მაგრამ 2020 წელს უკვე 17-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატი, 2022 წელს კი 18-წლამდელთა მსოფლიო ჩემპიონატი აქვთ. ორივე ეს შეჯიბრება საქართველოში გამართება. განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია მსოფლიო ჩემპიონატი, სადაც 32 უძლირესი გუნდი ითამაშებს. შეჯიბრება 2022 წლის აგვისტოშია დანიშნული და მას თბილისისა და ბათუმის 4 არენა უმასპინძლებს.

ამ ორ ტურნირში გამოსვლა უწევს ხელბურთელ გოგონათა ახალ, 2004-05 წლებში დაბადებულთა თაობას. ურეკში შეკრებაზე იქნება საქართველოს 9 სხვადასხვა ქალაქის 11 კლუბის 26 ხელბურთელი. გოგონები პირველად 2019 წლის იანვარში შეიკრიბნენ და ახალი შემადგენლობა მაშინდელისგან განსხვავდება - ნაკრებში სერიოზული კონკურენციაა და კანდიდატად 50-მდე სპორტსმენი ითვლება. საკმაოდ წარმომადგენლობითა სამწვრთნელო სტაფიც.

ურეკში წვრთნა 21 აგვიტომდე გასტანს. ამის შემდეგ გოგონები თავ-თავიანთ კლუბებში ითამაშებენ ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტურის მატჩებს და სექტემბრიდან, წესით ვარჯიში დარბაზში უნდა განაახლონ.

ხელბურთი. 17წ. გოგონათა ნაკრები. საწვრთნელი შეკრება ურეკში. 8-21 აგვისტო

მეკარეები: ნათია ამონაშვილი (ყვარელი), თინა სილაგაძე, ანა კინწურაშვილი (წყალტუბო), ელენე ახვლედიანი (პეგასი)

მოთამაშეები: თამარ ბურკაძე, თეკლა ცირეკიძე (სამტრედია),ანა სურამლიშვილი, მარიამ სმოიანი, მარიამ თავღორაშვილი (ყვარელი), ლიზი რობაქიძე (ტყიბული), ელენე ბერიკაშვილი, მარიამ ქობალია (მამული), ნინო საბაშვილი, ელენე სვანიძე (პეგასი), ანა კობახია, ნინო დარჩია (ფოთი), ნინო მჟავანაძე, ლანა აბაშიძე (ბათუმი), ია ჩხაიძე, ნინო კირვალიძე, ლიზი კაკაბაძე (ქარიშხალა), ლიზი ედიშერაშვილი, ქეთი თეთვაძე (გორი), თეკლა ძამუნაშვილი, სალომე ძამუნაშვილი, ლიზი ჯანდიერი (თელავი)

მთავარი მწვრთნელი: ინა ჭკუასელი, მწვრთნელები: ქრისტინე ჯავახია, თინათინ ქიტესაშვილი, ალექსანდრე ხონელიძე, შალვა სტურუა; ექიმი: ჯუმბერ ყარყარაშვილი; მენეჯერი: ლანა მარგიანი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal