facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ევროპის ხელბურთის ფედერაციამ გამოაქვეყნა 2019-20 სეზონის დასრულების გეგმა. აპრილსა და მაისში ყველა სანაკრებო და საერთაშორისო საკლუბო მატჩი გაუქმებულია. თუ შესაძლებელი გახდა, თამაშები განახლდება ივნისში, ხოლო ევროტურნირების ფინალები აგვისტო-სექტემბერში გაიმართება. 

უპირველესად, ინფორმაცია, რომელიც ქართულ გუნდებს ეხება. ამ ზაფხულს საქართველოს სამ ასაკობრივ ნაკრებს უწევს ევროპის ჩემპიონატი. 16-წლამდელ გოგონათა ევროპის ჩემპიონატის (გეტებორგი, შვედეთი, 29 ივნისი - 3 ივლისი) ბედი ჯერჯერობით გაურკვეველია - მიმდინარეობს მოლაპარაკება ორგანიზატორებთან; აქამდე ივლისში დანიშნული 20-წლამდელ კაცთა ევროპის ჩემპიონატი გაიმართება აგვისტოში, ზუსტად იმ ვადებში, რომელშიც - 18-წლამდელ ჭაბუკთა ევროპის ჩემპიონატი. შესაბამისად, ჩვენი 20-წლამდელთა ნაკრები ითამაშებს 13-23 აგვისტოს ლატვიაში, ხოლო 18-წლამდელები - 17-23 აგვისტოს მაკედონიაში.

EHF გეგმაში ჯერჯერობით არაფერია ნათქვამი ქვიშის ხელბურთის შეჯიბრებებზე, შესაბამისად, არც - ევროპის ჩემპიონატზე ქალთა და კაცთა გუნდებს შორის, რომელიც 2-5 ივლისსაა დანიშნული  ბათუმში.

სეზონის განახლებისა და დასრულების გეგმა 25 მარტის მდგომარეობით

აპრილი, მაისი - ყველა საერთაშორისო მატჩი გადატანილია

1-7 ივნისი

კაცები. ჩემპიონთა ლიგის მერვედფინალი (1 წრე ოთხ/ხუთ - 2 წრე შაბ/კვი)

კაცები. EHF თასის ჯგუფური რაუნდი (5 ტური ოთხ/ხუთ - 6 ტური შაბ/კვი)

კაცები. ჩელენჯ კაპის მეოთხედფინალი (1 წრე ოთხ/ხუთ - 2 წრე შაბ/კვი)

ქალები. ევრო 2020 კვალიფიკაცია (3-6 ტური, ოთხ/კვი, ერთი ჯგუფი ერთ არენაზე)

ამ მატჩების გაუქმების ბოლო ვადაა 15 მაისი

15-21 ივნისი

კაცები. მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფის პირველი ფაზა (1 წრე ოთხ/ხუთ - 2 წრე შაბ/კვი)

თურქეთი - რუსეთი, რუმინეთი - ბოსნია, პოლონეთი - ლიტვა, ისრაელი - ლატვია

ქალები. ჩემპიონთა ლიგის მეოთხედფინალი (1 წრე ოთხ/ხუთ - 2 წრე შაბ/კვი)

ქალები. EHF თასის ფინალური ოთხეული. ოდენსე (დან), შიოფოკი (უნგ), ჰერნინგი (დან), პოდრავკა (ხორ)

ქალები. ჩელენჯ კაპის ფინალური ოთხეული. ლოკომოტივა (ხორ), ნისი (სრბ), გრანოლერსი, ვალიადოლიდი (ესპ)

ამ მატჩების გაუქმების ბოლო ვადაა 29 მაისი

22-28 ივნისი

კაცები. ჩემპიონთა ლიგის მეოთხედფინალი (1 წრე ოთხ/ხუთ - 2 წრე შაბ/კვი)

კაცები. EHF თასის მეოთხდფინალი (1 წრე ოთხ/ხუთ - 2 წრე შაბ/კვი)

კაცები. ჩელენჯ კაპის ფინალური ოთხეული

ამ მატჩების გაუქმების ბოლო ვადაა 5 ივნისი

29 ივნისი - 5 ივლისი

მსოფლიო ჩემპიონატის პლეიოფის მეორე ფაზა (10 წყვილი, 1 წრე ოთხ/ხუთ - 2 წრე შაბ/კვი)

ევროპის ჩემპიონატი, ქალები, 16 წ (გეტებორგი, ჯერჯერობით გაურკვეველია)

გაუქმების ბოლო ვადა - 12 ივნისი

13-23 აგვისტო

ევროპის ჩემპიონატი. კაცები, 20 წ, 18 წ

22-23 აგვისტო

კაცები. ჩემპიონთა ლიგის ფინალური ოთხეული (კიოლნი, გერმანია)

29-30 აგვისტო

კაცები.  EHF თასის ფინალური ოთხეული (მასპინძელი ჯერ უცნობია)

5-6 სექტემბერი

ქალები. ჩემპიონთა ლიგის ფინალური ოთხეული (ბუდაპეშტი, უნგრეთი)

თუ ივნის-ივლისში დანიშნული მატჩების გამართვა შეუძლებელი გახდა, EHF უფლებას იტოვებს ფინალური ეტაპებისთვის გუნდების კვალიფიკაცია მოახდინოს იქამდე ნაჩვენები სპორტული შედეგების/რეიტინგის მიხედვით.

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal