სიახლეების კალენდარი

აპრილი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

სპორტდარბაზ ქარიშხალაში (არენა 2) დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის პირველი ეტაპის ბოლო ტური უფროსი ასაკის ბიჭებს შორის. ამჯერად თბილისის ლიგის ექვსეული გამოავლენს დედაქალაქის ჩემპიონსა და მეორე ეტაპზე გამსვლელ 3 გუნდს.

 

პირველ ტურში ცენტრალური იყო პეგასისა და იმედის მატჩი. პეგასი თბილისის ჩემპიონობისთვის იბრძვის, ხოლო იმედი - მესამე ადგილისთვის. ორივე მხრიდან მოედანზე საქართველოს ნაკრების 4-4 მოთამაშე იყო. პირველი წრის თამაში პეგასმა 9 ბურთით მოიგო, მაგრამ დღეს გაუჭირდა. მთელი პირველი ტაიმი იმედი ლიდერობდა და მხოლოდ მატჩის მიწურულს დათმო 1 ბურთით - 27:28.

პირველ სამ შეხვედრას სატურნირო ცხრილი დიდად არ შეუცვლია, ქარიშხალამ ბურთების უკეთესი სხვაობით გაუსწრო პეგასს, თუმცა, თბილისის ჩემპიონი ბოლო ტურში, ლიდერთა შეხვედრაში გამოვლინდება. იმედს ისევ შერჩა მესამე ადგილის, ან შემდეგ ეტაპზე საუკეთესო მეოთხე ადგილით გასვლის შანსი.

ათი საუკეთესო გუნდი 2014 წელს ერთ წრედ ითამაშებს და გამოავლენს საქართველოს ჩემპიონობისთვის მებრძოლ ექვსეულს. ყოველ მომდევნო ეტაპზე გუნდები ასპარეზობას 0 ქულით დაიწყებენ. მეორე ეტაპზე უკვე გავიდნენ თელავი, გორი, ყვარელი, ფოთი, სამტრედია და ზუგდიდი.

საქართველოს ჩემპიონატი. ბიჭები, 1998-99.
თბილისის ლიგა, მეორე წრე. 9-13 დეკემბერი.

9 დეკემბერი
მამული - შევარდენი 28:20
პეგასი - იმედი 28:27
ქარიშხალა - ქარელი 21:1

მდგომარეობა: ქარიშხალა 11 ქ, პეგასი 11, მამული 8 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

10 დეკემბერი, ქარიშხალა
16:00 შევარდენი - პეგასი
17:20
იმედი - ქარიშხალა
18:40
ქარელი - მამული
11 დეკემბერი, არენა
15:00 ქარიშხალა - მამული
16:20
იმედი - შევარდენი
17:40
პეგასი - ქარელი
12 დეკემბერი, არენა
15:00 ქარიშხალა - შევარდენი
16:20
მამული - პეგასი
17:40
ქარელი - იმედი
13 დეკემბერი, არენა
15:00 შევარდენი - ქარელი
16:20
მამული - იმედი
17:40
პეგასი - ქარიშხალა
18:00
დაჯილდოება

აღმოსავლეთი. საბოლოო

1. თელავი 16 (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2, 6. ლაგოდეხი 2

დასავლეთი. საბოლოო

1. ფოთი 18, 2. სამტრედია 14 (+2) 3. ზუგდიდი 14 (-2) / 4. ქუთაისი 8 / 5. წყალტუბო 6, 6. ბათუმი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

 

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal