facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჯგუფური ეტაპი დასრულდა ქალთა ჩემპიონთა ლიგაშიც და გაირკვა მეოთხედფინალის წყვილები.  

ბოლო ტურის წინ რვავე მეოთხედფინალისტის ვინაობა ცნობილი იყო, თუმცა, უნდა გარკვეულიყო, ვინ რომელ ადგილზე გავიდოდა და ვის დაუწყვილდებოდა მეოთხედფინალში.

ქალები. 10 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-12/1932157

A ჯგუფში 13-13 ქულა დააგროვა სამმა გუნდმა და უკეთესი პირადი ბალანსით პირველი ადგილი დაიკავა საფრანგეთის მეცმა. მეცთან გამარჯვებით (30-29) მეორე ადგილი ერგო დანიის ესბიერგს, რუსეთის როსტოვი მესამეზე დარჩა, ხოლო მეოთხე საგზური ლიგის 2016 წლის ჩემპიონმა, რუმინეთის CSM ბუკურეშტიმ მოიპოვა.

B ჯგუფში 19 ქულით პირველი იყო ბოლო სამი სეზონის გამარჯვებული, უნგრეთის დიორი, 17 დააგროვა საფრანგეთის ბრესტ-ბრეტონმა, 10 - მონტენეგროს ბუდუჩნოსტმა, 7 - რუმინეთის რამნიკუ ვალჩეამ.

შედეგად, 3-5 და 10-12 მარტს მეოთხდფინალში ითამაშებენ: რამნიკუ ვალჩეა - მეცი, CSM ბუკურეშტი - დიორი, ბუდუჩნოსტი - ესბიერგი, როსტოვი - ბრესტ-ბრეტონი. ფინალური ოთხეულის ტურნირი 9-10 მაისსაა ბუდაპეშტში, ლასლო პაპის არენაზე.

იქამდე სანაკრებო მატჩებია: 20-22 მარტს 12, მათ შორის 8 ევროპული ქვეყნის ნაკრები ტოკიოს ოლიმპიადის 6 საგზურის მფლობელის ვინაობას გაარკვევს.

ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები. მეორე ჯგუფური ეტაპი

10 ტური, 7-8 მარტი. მეოთხედფინალში გადის 4-4 გუნდი

ჯგუფი: მეცი 13, ესბიერგი 13, როსტოვი 13, ბუკურეშტი 11 - კრისტიანსანდი 5, ფერენცვაროში 5

როსტოვი (რუს) - ფერენცვაროში (უნგ) 29-26

CSM ბუკურეშტი (რუმ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 28-22

ესბიერგი (დან) - მეცი (საფ) 30-29

B ჯგუფი: დიორი 19, ბრესტი 17, ბუდუჩნოსტი 10, რამნიკუ ვალჩეა 7 - კრიმ მერკატორი 5, სევეჰოფი 2

დიორი (უნგ) - რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 35-29

კრიმ მერკატორი (სლნ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 29-23  

სევეჰოფი (შვდ)  - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 17-29

მოთხედფინალი: 3-5/10-12 აპრილი

რამნიკუ ვალჩეა - მეცი

CSM ბუკურეშტი - დიორი

ბუდუჩნოსტი - ესბიერგი

როსტოვი - ბრესტ-ბრეტონი

ფინალური ოთხეული: 9-10 მაისი, ბუდაპეშტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2020-21

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე
10 დეკემბერი
ქარიშხალა 27-26 წყალტუბო
BSB ბათუმი 38-14 ფოთი
პეგასი 27-42 ქუთაისი
11 დეკემბერი
BSB ბათუმი 40-20 წყალტუბო
ქარიშხალა 27-35 ფოთი
12 დეკემბერი
ფოთი 22-26 წყალტუბო
ქარიშხალა 20-54 ქუთაისი
BSB ბათუმი 38-25 სამტრედია
13 დეკემბერი
ქარიშხალა 33-38 სამტრედია
BSB ბათუმი 32-28 ქუთაისი
  13 დეკ.
                გატ-გაშ        
  BSB ბათუმი 4     4     0     0     148-87     8    
  ქუთაისი 3     2     0     1     124-79     4    
  სამტრედია 2     1     0     1     63-71     2    
  წყალტუბო 3     1     0     2     72-89     2    
  ფოთი 3     1     0     2     71-91     2    
  ქარიშხალა 4     1     0     3     107-153     2    
  პეგასი 1     0     0     1     27-42     0    
საქართველოს თასი. კაცები
10 ნოემბერი. გლდანი
მეოთხედფინალი
BSB ბათუმი 46-21 ქარიშხალა
იმედი სტუ 42-22 ოქროს ვერძი
ქუთაისი 46-26 სამტრედია
პეგასი 23-28 სპორტუნი
 
11 ნოემბერი. გლდანი
5-8 ადგილები
ქარიშხალა 28-33 ოქროს ვერძი
ნახევარფინალი
BSB ბათუმი 33-25 იმედი სტუ
ნახევარფინალი
ქუთაისი 45-30 სპორტუნი
5-8 ადგილები
სამტრედია 30-27 პეგასი
 
12 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 22-37 პეგასი
ოქროს ვერძი 29-34 სამტრედია 
 
13 ნოემბერი. სპორტის სასახლე
იმედი სტუ 35-38 სპორტუნი
ფინალი
BSB ბათუმი 30-25 ქუთაისი
ქვიშის ხელბურთი
 კაცები
  1 ქუთაისი   2 გორი  3 ფაკუნდო
 ქალები
  1 ყვარელი   2 აჭარა   3 სამტრედია
მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal