სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ჩემპიონთა ლიგის ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე 3 ტურით ადრე საფრანგეთის მონპელიემ პლეიოფში გასვლა გაინაღდა. 

11 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-11/1872453

ტურნირი სანაკრებო პაუზის შემდეგ განახლდა. მე-11 ტურში ლიგის 2018 წლის ჩემპიონმა მონპელიემ შინ 25-24 დაამარცხა 2016 წლი გამარჯვებული, პოლონეთის კელცე, 13 ქულა დააგროვა და მერვედფინალში ითამაშებს. 18 წლის ქართველი ხელბურთელი 11 თამაშიდან ექვსში, მათ შორის კელცესთან, გუნდის შემადგენლობაში იყო.

ჯგუფური ეტაპის დასრულებამდე კიდევ 3 ტურია. B ჯგუფში პირველი ადგილისთვის, რომელიც პირდაპირ მეოთხდფინალში თამაშის უფლებას იძლევა, იბრძოლებენ გერმანიის კილი და უნგრეთის ვესპრემი. მერვედფინალში გასულები არიან მონპელიე და კელცე, ხოლო ბოლო 2 საგზურის პრეტენდენტები ატიან პორტუგალიის პორტუ, მოქმედი ჩემპიონი, მაკედონიის ვარდარი და ბელარუსის მეშკოვ-ბრესტი.

A ჯგუფში პირველი ადგილის დაკავების კანდიდატები არიან ბარსელონა, პსჟ და უნგრეთის სეგედი. მერვედფინალში გავიდა დანიის ოლბორგი, მიზანთან ძალიან ახლოა გერმანიის ჩემპიონი ფლენზბურგი, ბოლო საგზურისთვის კი იბრძვიან სლოვენიის ცელიე, ნორვეგის ელვერუმი და ხორვატიის ზაგრები.

მე-12 ტური 12 თებერვალს დაიწყება.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

11 ტური: 5-9 თებერვალი. თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

A ჯგუფი: ბარსელონა 20 - სეგედი 18, პსჟ 18, ოლბორგი 11, ფლენზბურგი 9, ცელიე 6 - ელვერუმი 3, ზაგრები 3

სეგედი (უნგ) - ოლბორგი (დან) 26-26

ბომბაჩი 5 - იულ-ლასენი 6, სმარასონი 6

ზაგრები (ხორ) - ფლენზბურგი (გერ) 25-26

შიპიჩი 8 - შტაინჰაუზერი 7, იონდალი 5

ცელიე (სლნ) - პარი სენ ჟერმენი (საფ) 29-33

კოდრინი 6 - სიპრჟაკი 9, ჰანსენი, კუნკუ 4

ელვერუმი (ნორ) - ბარსელონა (ესპ) 26-30

ფრედრიკსენი 5 - არინიო, გომესი 6

B ჯგუფი: კილი 18 - ვესპრემი 16, მონპელიე 13, კელცე 12, პორტუ 10, ვარდარი 9 - ბრესტი 6, ზაპოროჟიე 4

კილი (გერ) - ვარდარი (მკდ) 34-23

ეკბერგი 8, ლანდინი 6 - კრიშტოპანსი 6, სტოილოვი 5

პორტუ (პორ) - ვესპრემი (უნგ) 24-31

ბრანკინიო 6 - ბოროზანი 7, გაიჩი 6

მონპელიე (საფ) - კელცე (პოლ) 25-24

დესკა 9, ვილმინო 7 - კულეში 5, მორიტო 5

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 33-36

12 ტური: 12-16 თებერვალი

C-D ჯგუფები. პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად

ვისლა პლოცკი - ბიდასოა ირუნი: 22, 29 თებერვალი

სპორტინგი - დინამო ბუკურეშტი: 22 თებერვალი, 1 მარტი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal