სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხორვატიამ ორი დამატებითი დროის შემდეგ, ბოლო წამებზე 29-28 დაამარცხა ნორვეგია და ევროპის ჩემპიონატის ფინალში, კვირას, მოქმედ ჩემპიონს, ესპანეთს ეთამაშება. ესპანეთმა 34-32 მოუგო სლოვენიას. დღეს სტოკჰოლმში ბრინჯაოს ფინალია.  

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

24 იანვარი, ნახევარფინალი. სტოკჰოლმი, შვედეთი. ტელე 2 არენა, 16 573 მაყურებელი

ნორვეგია - ხორვატია 28-29 (23-23, 26-26)

https://www.youtube.com/watch?v=34Ym2Q6wRxQ

ნორ: ბერგერუდი 14/42 - საგოსენი 10, გულერუდი 4, იოჰანესენი 4, ტანგენი 4, იონდალი 2, ბიორნსენი 2, ოსალივანი 1, რაინკინდი 1, ოვერბიუ, გულიქსენი

ხორ: შეგო 11/32, აშანინი 2/4 - დუვნიაკი 8, მარიჩი 6, ჰორვატი 4, შტეპანჩიჩი 3, კარაჩიჩი 2, მანდიჩი 2, მატანოვიჩი 2, ცინდრიჩი 1, მუსა 1, მამიჩი, ჰრსტიჩი, შიპიჩი, ბროზოვიჩი

პირველ ტაიმში უპირატესობა ხორვატებს ჰქონდათ. ისინი კარგად ბრუნდებოდნენ დაცვაში, რითაც ნორვეგიას შეტევაში სწრაფი გადასვლის საშუალება მოუსპეს, თავად კი კარგად ურთიერთქმედებდნენ ხაზის მოთამაშე მარინო მარიჩთან, რომლის ხუთივე დარტყმა ზუსტი იყო. ნორვეგიელთა ლიდერი, სანდერ საგოსენი ფაქტიურად მარტო იბრძოდა - 10-12.

მოგვიანებით კარგად ჩაერთვნენ თამაშში ტანგენი, იოჰანესენი და გულერუდი, მაგრამ ნორვეგიას მაინც დაუდგა კრიტიკული მომენტი: 36-ე წუთზე იგორ კარაჩიჩი მეკარესთან პირისპირ გავიდა და სხვაობა ოთხამდე უნდა გაეზარდა, თუმცა, ბერგერუდმა აუღო და 6 წუთში წინ უკვე ნორვეგია იყო - 17-16. 

ხორვატთა ლიდერმა, დომაგოი დუვნიაკმა 45-ე წუთზე ისევ წინ გაიყვანა თავისიანები, 19-17, მაგრამ მალე მათ დაუდგათ მძიმე პერიოდი: 55-ე წუთზე ნორვეგიაა 22-21 ლიდერობდა და საგოსენი შვიდმეტრიანის ნიშნულზე იდგა, მაგრამ დარტყმა ხორვატთა მეორე მეკარემ, აშანინმა აიღო და ძირითადის დროის ბოლომდე იონდალის პენალტიც მოიგერია. გათანაბრება უკვე ნორვეგიას მოუხდა - სირენამდე 27 წამით ადრე იონდალმა კუთხიდან გაიტანა - 23-23 და დამატებითი 10 წუთი დაინიშნა.

70 წუთის დასრულებამდე 12 წამით ადრე დუვნიაკმა შვიდმეტრიანი გამოიმუშავა და თავად გაიტანა: 26-26, ინიშნება მეორე ოვერტაიმი, 75-ე წუთზე   უკვე ნორვეგიელი ბიორნსენი ათანაბრებს და ამის შემდეგ 5 წუთი გოლი აღარ გასულა. მე-80 წუთზე, დასრულებამდე 13 წამით ადრე იოჰანესენის დარტყმას მეკარე შეგო იგერიებს, ხორვატია სწრაფ შეტევაში გადადის და ჟელკო მუსას 6 მეტრიდან გამარჯვების გოლიგააქვს: 29-28.

ესპანეთი -სლოვენია 34-32

https://www.youtube.com/watch?v=EWlpz49voag

ესპ: პერესი 9/40 - ენტრერიოსი 6, ა. დუიშებაევი 6, ფერნანდესი 6, გომესი 4, სარმიენტო 3, აგინაგალდე 2, სოლე 2, მაკედა 2, გვარდიოლა 2, მოროსი 1, კანელასი, არინო, გონი

სლნ: ფერლინი 7/32, კასტელიჩი 2/8 - დოლენეცი 7, იანცი 6, ბლაგოტინშეკი 5, ცინგესარი 4, მაცკოვშეკი 3, ბომბაჩი 2, ზარაბეცი 2, კოდრინი 1, ცეჰტე 1, ჰენიგმანი 1, ჰორზენი, ზაბიჩი, შოშტარიჩი

სლოვენია უკანასკნელად მე-14 წუთზე დაწინაურდა (7-6) და მეჩვიდმეტეზე გაათანაბრა (8-8). ამის შემდეგ ესპანეთის უპირატესობა აშკარა გახდა და შესვენებამდე სხვაობამ 5 ბურთს უწია: 20-15. დასრულებამდე 6 წუთით ადრე ევროპის 2018 წლის ჩემპიონს ეს 5 ბურთი ისევ მარაგში ჰქონდა (32-37), მაგრამ 59-ე წუთის ბოლოს დოლენეცმა სხვაობა მინიმუმამდე დაიყვანა: 32-33. ესპანელებს ბოლო შეტევა ჰქონდათ, რომელიც დუიშებაევმა 9 მეტრიდან დაასრულა - 34-32. 

დღეს სტოკჰოლმში 2 მატჩია: მეხუთე ადგილისთვის გერმანია და პორტუგალია თამაშობენ, ხოლო ბრინჯაოს მედლებისთვის - ნორვეგია და სლოვენია. ორივე მატჩის პირდაპირი რეპორტაჟი სილკ-3-ზე იქნება, ხოლო კვირის ფინალს, ესპანეთსა და ხორვატიას შორის, საღამოს რვის ნახევრიდან სილკ უნივერსალზე იხილავთ.

24 იანვარი. ყველა ვიდეო: https://www.youtube.com/user/ehfeuro/videos

25 იანვარი

19:00 მე-5-6 ადგ. გერმანია - პორტუგალია (სილკ 3)

21:30 მე-3 ადგილისთვის. ნორვეგია - სლოვენია (სილკ 3)

26 იანვარი

19:30 ფინალი. ხორვატია - ესპანეთი (სილკ უნივერსალი)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal