ევროპის ჩემპიონატზე მეორე ჯგუფური ეტაპი დაიწყო. პორტუგალიის ნაკრებმა 35-25 მოუგო მასპინძელსა და წინა პირველობის ფინალისტს, შვედეთს. ჯერჯერობით უდანაკარგოდ არიან ესპანეთი, ხორვატია, ნორვეგია და სლოვენია. მეორე რაუნდი 22 იანვარს სრულდება.

პორტუგალიამ საფრანგეთის შემდეგ მეორე გრანდი დაამარცხა. შვედეთი პირველად და უკანასკნელად დაწინაურდა მე-12 წუთზე (7-6), შემდეგ მათი მეტოქის უპირატესობა თვალსაჩინო გახდა, სხვაობა კი გამანადგურებლამდე ავიდა, 35-25. ტურნირის ერთ-ერთ მასპინძელს 2 მატჩიდან ქულაც არა აქვს და მესამე ტურში ჩემპიონატის ერთ-ერთ ფავორიტს, ნორვეგიას ხვდება.

პორტუგალია - შვედეთი: https://www.youtube.com/watch?v=dZYYcWVVu0M

მეორე ჯგუფს 4-4 ქულით ლიდერობენ სლოვენია და ნორვეგია. სლოვენიამ მეორე დამარცხება აგემა ისლანდიას 30-27, ხოლო ნორვეგიამ მოუგო უნგრეთს, 36-29. 2-2 ქულით არიან პორტუგალია და უნგრეთი.

სლოვენია - ისლანდია: https://www.youtube.com/watch?v=MKszxfTPbZI

პირველ ჯგუფში ესპანეთმა უპრობლემოდ მოუგო ჩეხეთს 31-25, მეორე ლიდერმა, ხორვატიამ - მასპინძელ ავსტრიას 27-23, ხოლო გერმანიამ - ბელარუსს 31-23.

5 საუკეთესო გოლი. 17 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=67CrjMhREro

ყველა მგავსი ვიდეო: https://www.youtube.com/user/ehfeuro/videos

დღეს ვენის შტადჰალეში პირველი ჯგუფის 3 მატჩია: 19:00 ბელარუსი - ჩეხეთი ( პირდაპირი რეპორტაჟი, სილკ 3), 21:15 ესპანეთი - ავსტრია (სილკ უნივერსალი), 23:30 ხორვატია - გერმანია (სილკ 3).

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

მთავარი რაუნდი. 1 ჯგუფი. ვენა, ავსტრია, 16 იანვარი

ესპანეთი - ჩეხეთი 31-25

ფერნანდესი 5, ა. დუიშებაევი 5, პერესი 11/35 - ზდრაჰალა 8, კასპარეკი 6

ხორვატია - ავსტრია 27-23

ჰორვატი 6, ცინდრიჩი 5 - ვებერი 6

ბელარუსი - გერმანია 23-31

კულეში 6 - კასტენინგი 6, ვოლფი 12/34

--------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ------ქ

ესპანეთი-------2---2---0---0----64-51---4

ხორვატია------2---2---0---0----58-46---4

გერმანია-------2---1---0---1----57-56---2

ავსტრია--------2---1---0---1----55-56---2

ჩეხეთი---------2---0---0---2----54-63---0

ბელარუსი-----2---0---0---2----46-62---0

18 იანვარი. 19:00 ბელარუსი - ჩეხეთი, 21:15 ესპანეთი - ავსტრია, 23:30 ხორვატია - გერმანია

20 იანვარი. 19:00 ხორვატია - ჩეხეთი, 21:15 ბელარუსი - ესპანეთი, 23:30 ავსტრია - გერმანია

22 იანვარი. 19:00 ხორვატია - ესპანეთი, 21:15 ბელარუსი - ავსტრია, 23:30 ჩეხეთი - გერმანია

1 ეტაპიდან. ხორვატია - ბელარუსი 31-23, ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, ესპანეთი - გერმანია 33-26 

2 ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი, 17 იანვარი

სლოვენია-ისლანდია 30-27

ბომბაჩი 9, ფერლინი 15/41 - ელისონი 6, კრისტიანსონი 5

ნორვეგია-უნგრეთი 36-29

საგოსენი 7, იოჰანესენი 6 - ლიგეტვარი 5, ნადი 5

პორტუგალია-შვედეთი 35-25

ფერასი 6, რუი სილვა 6, მაგალაეში 6, კინტანა 11/29 - ა. ნილსონი 4

--------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ------ქ

ნორვეგია-------2---2---0---0----70-57---4

სლოვენია------2---2---0---0----51-46---4

პორტუგალია--2---1---0---1----63-59---2

უნგრეთი-------2---1---0---1----53-54---2

ისლანდია------2---0---0---2----45-54---0

შვედეთი-------2---0---0---2----44-56---0

19 იანვარი. 17:00 პორტუგალია-ისლანდია, 19:15 სლოვენია-უნგრეთი, 23:30 ნორვეგია-შვედეთი

21 იანვარი. 19:00 პორტუგალია-სლოვენია, 21:15 ნორვეგია-ისლანდია, 23:30 უნგრეთი-შვედეთი

22 იანვარი. 19:00 პორტუგალია-უნგრეთი, 21:15 ნორვეგია-სლოვენია, 23:30 ისლანდია-შვედეთი

1 ეტაპიდან: სლოვენია-შვედეთი 21-19, ნორვეგია-პორტუგალია 34-28, უნგრეთი-ისლანდია 24-18

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal