სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ევროპის ჩემპიონატზე პირველი ჯგუფური ეტაპი დასრულდა. ბოლო დღეს უნგრეთმა 24-18 დაამარცხა ისლანდია და მეორე რაუნდში 2 ქულით გავიდა, ოლიმპიური და მსოფლიო ჩემპიონი დანია კი შინ გაუშვა. 

ისლანდია - უნგრეთი: https://www.youtube.com/watch?v=MKszxfTPbZI

ისლანდიას ჯგუფიდან გასვლა განაღდებული ჰქონდა, მაგრამ უნგრეთთან წაგების შემთხვევაში მეორე ეტაპს უქულოდ დაიწყებდა, ხოლო მოგებით - დანიასაც გაიყვანდა და მასთან მოგებას, ანუ 2 ქულასაც გაიყოლებდა. უნგრეთს ფრე  სჭირდებოდა ბრძოლის გასაგრძელებლად.

ისლანდია 12-7 იგებდა 29-ე წუთზე, შვედეთის ქალაქ მალმიოს დარბაზში კი მაყურებლის უმრავლესობა დანიელი იყო და ისლანდიას ქომაგობდა. მეორე ნახევარში უნგრეთმა გაათანაბრა, 44-ე წუთზე კი ტრასტარსონმა ისევ დააწინაურა ისლანდია - 17-16. და ამის შემდეგ, თამაშის ბოლომდე, 16 წუთში, ისლანდიელებმა მხოლოდ ერთი გოლი გაიტანეს. უნგრეთმა ეს მონაკვეთი 8-1 მოიგო, მათმა მეკარე მიკლერმა კი საუკეთესო მოთამაშის ჯილდო მიიღო. ისლანდია 18-24 დამარცხდა, დანია კი, რუსეთის დამარცხების შემდეგ (31-28) შინ გაემგზავრა.

14 იანვარს მეორე ეტაპის საგზურები მოიპოვეს ავსტრიამ, ჩეხეთმა, სლოვენიამ და შვედეთმა, ხოლო B ჯგუფში ნორვეგიამ 34-28 მოუგო პორტუგალიას და მეორე ეტაპზე 2 ქულით გავიდა.

ნორვეგია - პორტუგალია: https://www.youtube.com/watch?v=FbD9o9YUNvE

5 საუკეთესო გოლი. 14 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=v6eAOiiieL8

მეორე ჯგუფური რაუნდი ჩემპიონატზე დღესვე იწყება პირველი ჯგუფის სამი მატჩით: 19:00 ესპანეთი - ჩეხეთი (პირდაპირი რეპორტაჟი, სილკ 1), 21:15 ხორვატია - ავსტრია (სილკ-უნვერსალი), 23:30 ბელარუსი - გერმანია (სილკ-უნვერსალი).

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

პირველი ეტაპი, 14, 15 იანვარი. მეორე რაუნდში გადის 2-2 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი. გრაცი, ავსტრია. ხორვატია 6, ბელარუსი 4 - მონტენეგრო 2, სერბეთი 0

B ჯგუფი. ვენა, ავსტრია. ავსტრია 6, ჩეხეთი 4, მაკედონია 2, უკრაინა 0,

ავსტრია - მაკედონია 32-28

ვებერი 7, ბილიკი 6, აიხბერგერი 15/41 - სტოილოვი 5

უკრაინა - ჩეხეთი 19-23

კოზაკევიჩი 4 - ბაბაკი 6, გალია 10/29

C ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ესპანეთი 6, გერმანია 4 - ჰოლანდია 2, ლატვია 0

D ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ნორვეგია 6, პორტუგალია 4, საფრანგეთი 2, ბოსნია 0

ბოსნია - საფრანგეთი 23-31

პანიჩი 9, ბურიჩი 12/41 - პორტი 7, გიგუ 5, ჟერარი 12/26

პორტუგალია - ნორვეგია 28-34

არეია 5 - იონდალი 7, იოჰანესენი 6, ბერგერუდი 12/37

F ჯგუფი. გოტენბურგი, შვედეთი. სლოვენია 6, შვედეთი 4, შვეიცარია 2, პოლონეთი 0,

შვეიცარია - სლოვენია 25-29

შმიდი 8 - ზარაბეცი 6, ფერლინი 13/31

პოლონეთი - შვედეთი 26-28

სიცკო 8 - ა. ნილსონი 5, ეკდალი 5, გოტფრიდსონი 5, პეტერსონი 5

10 იანვარი. სლოვენია - პოლონეთი 26-23, შვედეთი - შვეიცარია 34-21

12 იანვარი. შვეიცარია - პოლონეთი 31-24, შვედეთი - სლოვენია 19-21

E ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი. უნგრეთი 5, ისლანდია 4, დანია 3, რუსეთი 0

ისლანდია - უნგრეთი 18-24

პალმარსონი 4, სიგურდსონი 4 - ბანჰიდი 8, მიკლერი 14/32

რუსეთი - დანია 28-31

სოროკა 6 - ჰანსენი 7, ლანდინი 11/35

--

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 16-22 იანვარი

1 ჯგუფივენა, ავსტრია

------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ------ქ

ხორვატია------1---1---0---0----31-23---2

ესპანეთი-------1---1---0---0----33-26---2

ავსტრია--------1---1---0---0----32-29---2

ჩეხეთი---------1---0---0---1----29-32---0

გერმანია-------1---0---0---1----26-33---0

ბელარუსი-----1---0---0---1----23-31---0

1 ეტაპიდან. ხორვატია - ბელარუსი 31-23, ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, ესპანეთი - გერმანია 33-26 

16 იანვარი. 19:00 ესპანეთი - ჩეხეთი, 21:15 ხორვატია - ავსტრია, 23:30 ბელარუსი - გერმანია

18 იანვარი. 19:00 ბელარუსი - ჩეხეთი, 21:15 ესპანეთი - ავსტრია, 23:30 ხორვატია - გერმანია

20 იანვარი. 19:00 ხორვატია - ჩეხეთი, 21:15 ბელარუსი - ესპანეთი, 23:30 ავსტრია - გერმანია

22 იანვარი. 19:00 ხორვატია - ესპანეთი, 21:15 ბელარუსი - ავსტრია, 23:30 ჩეხეთი - გერმანია

2 ჯგუფიმალმიო, შვედეთი

------------------თ---მ---ფ---წ-------ბ------ქ

ნორვეგია-------1---1---0---0----34-28---2

უნგრეთი-------1---1---0---0----24-18---2

სლოვენია------1---1---0---0----21-19---2

შვედეთი-------1---0---0---1----19-21---0

პორტუგალია--1---0---0---1----28-34---0

ისლანდია------1---0---0---1----18-24---0

1 ეტაპიდან: სლოვენია-შვედეთი 21-19, ნორვეგია-პორტუგალია 34-28, უნგრეთი-ისლანდია 24-18

17 იანვარი. 19:00 სლოვენია-ისლანდია, 21:15 ნორვეგია-უნგრეთი, 23:30 პორტუგალია-შვედეთი

19 იანვარი. 17:00 პორტუგალია-ისლანდია, 19:15 სლოვენია-უნგრეთი, 23:30 ნორვეგია-შვედეთი

21 იანვარი. 19:00 პორტუგალია-სლოვენია, 21:15 ნორვეგია-ისლანდია, 23:30 უნგრეთი-შვედეთი

22 იანვარი. 19:00 პორტუგალია-უნგრეთი, 21:15 ნორვეგია-სლოვენია, 23:30 ისლანდია-შვედეთი

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
3 მარტი
სპორტუნი - BSB ბათუმი
იმედი სტუ - ქუთაისი
4 მარტი
სპორტუნი - ქუთაისი
იმედი სტუ - BSB ბათუმი
ზესტაფონი
10 მარტი
წყალტუბო - გორი
სამტრედია - პეგასი
11 მარტი
სამტრედია - გორი
წყალტუბო - პეგასი
 26 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 12
11
0 1 468-320 22
 
  ქუთაისი 12
10
0 2 518-385 20
 
  იმედი სტუ 12 9 0 3 376-298 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 12     4     0     8     379-427     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

5 მარტი
ფოთი - პეგასი
წყალტუბო - ქარიშხალა
6 მარტი
ფოთი - ქარიშხალა
წყალტუბო - პეგასი
 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
29 თებერვალი. ყვარელი
13:00 პეგასი - ყვარელი
14:00 მამული - ქარიშხალა
15:00 თელავი - ყვარელი
16:00 გორი - მამული
 
1 მარტი. სენაკი
13:00 აჭარა - სამტრედია
14:00 წყალტუბო - ფოთი
15:00 ტყიბული - სამტრედია
16:00 ქუთაისი - BSG ბათუმი
17:00 ფოთი - ტყიბული
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
გაგრძელდება 7 მარტს

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
22 თებერვალი. თელავი
თელავი 15-3 მამული
თელავი 14-2 სკოლა 53
გორი 7-3 ქარიშხალა
მამული 8-0 სკოლა 53
თელავი 7-7 გორი
23 თებერვალი. წყალტუბო
ზუგდიდი 6-0 ქუთაისი
ფოთი 15-4 ზუგდიდი
ტყიბული 6-0 ქუთაისი
ფოთი 11-12 ბათუმი
ტყიბული 13-5 ზუგდიდი
ბათუმი 6-0 ქუთაისი 
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  
დასრულდება 12-16 აპრილს

ჭაბუკები 2006-07
1 მარტი. გლდანი
12:00 ქარიშხალა - აკადემია
12:45 რუსთავი - ყვარელი
13:30 გორი - აკადემია
14:15 პეგასი - ქარიშხალა
15:00 ყვარელი - აკადემია
15:45 პეგასი - რუსთავი
16:30 გორი - ქარიშხალა
 23 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  ქარიშხალა 10 7 1 2 103-52 15
  გორი 11 7 1 3 115-89 15
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  პეგასი 11 7 0 4 97-79 14
  ყვარელი 11 3 0 8 64-108 4
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 11 1 0 10 17-73 2
  აკადემია 10 0 0 10 2-67 0
დასრულდება 27-29 მარტს

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal