სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ოლიმპიურმა და მსოფლიო ჩემპიონმა, დანიის ნაკრებმა ევროპის ჩემპიონატზე ფრედ, 24-24 ითამაშა უნგრეთთან და მეორე ეტაპზე გასვლის შანსები შეინარჩუნა. უკვე ცნობილია 7 გუნდი, ვინც ბრძოლას გააგრძელებს. პირველი ეტაპის დარჩენილ 2 დღეში კიდევ 5 გამოვლინდება.

დანია თითქმის მთელი თამაში აგებდა და გავარდნის პირას იყო. დასრულებამდე 8 წუთით ადრე უნგრეთი 23-21 იგებდა, შემდეგ ზედიზდ სამი გოლი გაუშვა, გაათანაბრა (24-24) და ბოლო შეტევაც დარჩა, მაგრამ დარტყმა ვეღარ მოასწრო. E ჯგუფში ისლანდიამ 34-23 დაამარცხა რუსეთი და მეორე რაუნდში გასვლა გაინაღდა, მეორე საგზური კი ღიად დარჩა დანიასა და უნგრეთს შორის - ბოლო ტურში დანიამ უნდა მოუგოს რუსეთს და თუ უნგრეთი ისლანდიასთან წააგებს, მაშინ ამ ორ გუნდს შორის ბურთების სხვაობა დაითვლება, უნგრეთს კი ისლანდიასთან ფრეც ჰყოფნის. 

დანია-უნგრეთი: https://www.youtube.com/watch?v=_LmwQFyeTB4

A ჯგუფში ბელარუსმა 36-27 მოუგო მონტენეგროს და მეორე ეტაპზე გავიდა, ხორვატიამ 24-21 დაამარცხა სერბეთი. B ჯგუფში მეორე საგზური მოიპოვა გერმანიამ, ვინც ლატვიას 28-27 მოუგო,  ესპანეთმა 36-25 აჯობა ჰოლანდიას.

5 საუკეთესო გოლი. 13 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=YOjEnNeWwSk

დღის საუკეთესო მოთამაშეები: https://www.youtube.com/watch?v=ZOaabKCPQak

დღეს მორიგი 6 თამაშია. პირველი ეტაპი სრულდება B, D და F ჯგუფებში, 15 იანვარს კი E ჯგუფის ბოლო 2 მატჩია. ევროპის ჩემიონატის ნახვა შეგიძლიათ სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტის არხებზე.

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

პირველი ეტაპი, 13 იანვარი. მეორე რაუნდში გადის 2-2 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი. გრაცი, ავსტრია. ხორვატია 6, ბელარუსი 4 - მონტენეგრო 2, სერბეთი 0

მონტენეგრო - ბელარუსი 27-36

ლიპოვინა 5, შიმიჩი 15/42 - ვაილუპაუ 7

სერბეთი - ხორვატია 21-24

კუკიჩი 4 - დუვნიაკი 5, შეგო 16/36

9 იანვარი. ბელარუსი - სერბეთი 35-30, ხორვატია - მონტენეგრო 27-21

11 იანვარი. ხორვატია - ბელარუსი 31-23, მონტენეგრო - სერბეთი 22-21

C ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ესპანეთი 6, გერმანია 4 - ჰოლანდია 2, ლატვია 0

ლატვია - გერმანია 27-28

კრიშტოპანსი 7 - კუნი 8

ჰოლანდია - ესპანეთი 25-36

სმიტსი 8 - მაკედა 6, არინიო 5, კორალესი 20/44

9 იანვარი. გერმანია - ჰოლანდია 34-23, ესპანეთი - ლატვია 33-22

11 იანვარი. ლატვია - ჰოლანდია 24-32, ესპანეთი - გერმანია 33-26

E ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი. ისლანდია 4, უნგრეთი 3, დანია 1, რუსეთი 0

ისლანდია - რუსეთი 34-23

ელისონი 6, პეტერსონი 6 - კალარაში 6

დანია - უნგრეთი 24-24

ბრამინგი 6, ნ. ლანდინი 20/44 - ბალოგი 7, მიკლერი 11/35

15 იანვარი. 19:15 ისლანდია - უნგრეთი, 23:30 რუსეთი - დანია

11 იანვარი, უნგრეთი - რუსეთი 26-25, დანია - ისლანდია 30-31

B ჯგუფი. ვენა, ავსტრია. ავსტრია 4, ჩეხეთი 2, მაკედონია 2, უკრაინა 0,

14 იანვარი. 21:15 ავსტრია - მაკედონია, 23:30 უკრაინა - ჩეხეთი

10 იანვარი. ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, მაკედონია - უკრაინა 26-25

12 იანვარი. ჩეხეთი - მაკედონია 27-25, ავსტრია - უკრაინა 34-30

D ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ნორვეგია 4, პორტუგალია 4, საფრანგეთი 0, ბოსნია 0

14 იანვარი. 21:15 ბოსნია - საფრანგეთი, 23:30 პორტუგალია - ნორვეგია

10 იანვარი. საფრანგეთი - პორტუგალია 25-28, ნორვეგია - ბოსნია 32-26

12 იანვარი. პორტუგალია- ბოსნია 27-24, საფრანგეთი - ნორვეგია 26-28

F ჯგუფი. გოტენბურგი, შვედეთი. სლოვენია 4, შვედეთი 2, შვეიცარია 2, პოლონეთი 0,

14 იანვარი. 21:15 შვეიცარია - სლოვენია, 23:30 პოლონეთი - შვედეთი

10 იანვარი. სლოვენია - პოლონეთი 26-23, შვედეთი - შვეიცარია 34-21

12 იანვარი. შვეიცარია - პოლონეთი 31-24, შვედეთი - სლოვენია 19-21

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 16-22 იანვარი

1 ჯგუფი (A,B,C). ვენა, ავსტრია.

1 ჯგუფი (D,E,F). მალმიო, შვედეთი

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

ჩემპიონი იღებს 2020 ოლიმპიადის პირდაპირ საგზურს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal