სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ევროპის ჩემპიონატზე ხელბურთში მეორე სენსაციაც მოხდა: საფრაგეთის შემდეგ დამარცხდა ოლიმპიური და მსოფლიო ჩემპიონი დანია, ვისაც ისლანდიამ მოუგო, 31-30.

დანია - ისლანდია: https://www.youtube.com/watch?v=LoWvWVxCLeQ

დანიელთა ლიდერმა მიქელ ჰანსენმა 9 გოლი გაიტანა, მაგრამ უკეთ ითამაშა ისლანდიელმა აარონ პალმარსონმა: 10 გოლი და 5 პასი. მეორე ეტაპზე გასასვლელად დანიას რუსეთისა და უნგრეთის დამარცხება სჭირდება. მათი გუშინდელი მატჩი უნგრეთმა მოიგო: 53-ე წუთზე ისინი 25-21 ლიდერობდნენ, მაგრამ მეტოქეს შანსი დაუტოვეს - დიბიროვს ბოლო წამებზე გათანაბრება შეეძლო, მაგრამ დარტყმა მეკარე მიკლერმა მოიგერია და მატჩის საუკეკთესო მოთამაშეც გახდა. უნგრეთმა 26-25 მოიგო. 

უნგრეთი-რუსეთი: https://www.youtube.com/watch?v=GzwoqFUqyP0

გამოვლინდა მეორე ეტაპის პირველი მონაწილე: ხორვატიამ 31-23 დაამარცხა ბელარუსი და უკვე ცნობილია, რომ მეორე რაუნდში 2 ქულით გავა. მეზობლების მატჩში მონტენეგრომ 22-21 მოუგო სერბეთს და ხვალ, მეორე ადგილისთვის ბელარუსს ეთამაშება.

5 საუკეთესო გოლი. 11 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=Ns5XUyfC2y0 

ევროპის 2018 წლის ჩემპიონმა, ესპანეთმა 33-27 მოუგო 2016 წლის გამარჯვებულს, გერმანიას. ამავე ჯგუფში ჰოლანდიამ აჯობა ლატვიას, 32-24.

ესპანეთი-გერმანია: https://www.youtube.com/watch?v=FryjWpdgDos

დღეს ჩემპიონატზე 6 მატჩია B, D და F ჯგუფებში. მათ შორის მთავარია საფრანგეთისა და ნორვეგიის თამაში. წაგების შემთხვევაში ფრანგები ბრძოლას ეთიშებიან.

5 პასი, 11 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=4nYnzgmNkRs

პირველი ეტაპი 15 იანვარს სრულდება, მეორე რაუნდი 16-22 იანვარს გაიმართება, ხოლო ფინალური ოთხეულის მატჩებს შვედეთის დედაქალაქი სტოკჰოლმი უმასპინძლებს. 24 იანვარს ნახევარფინალია, 26 იანვარს კი - ფინალური მატჩი. 

დღის საუკეთესო მოთამაშეები: https://www.youtube.com/watch?v=lEWl4o-WMyc

თამაშების ნახვა შეგიძლიათ სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტის არხებზე. 

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე ეტაპზე გადის 2-2 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი. გრაცი, ავსტრია. ხორვატია 4, ბელარუსი 2, მონტენეგრო 2, სერბეთი 0

11 იანვარი. ხორვატია - ბელარუსი 31-23

კარაჩიჩი 6, შტეპანჩიჩი 5, დუვნიაკი  4 - ვაილუპაუ 8

მონტენეგრო - სერბეთი 22-21

გრბოვიჩი 5, ბოზოვიჩი 4 - კუკიჩი 6, ივანიშევიჩი 11/32

13 იანვარი. 21:15 მონტენეგრო - ბელარუსი, 23:30 სერბეთი - ხორვატია

9 იანვარი. ბელარუსი - სერბეთი 35-30, ხორვატია - მონტენეგრო 27-21

C ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ესპანეთი 4, გერმანია 2, ჰოლანდია 2, ლატვია 0

11 იანვარი. ლატვია - ჰოლანდია 24-32

კრიშტოპანსი 7 - სმიტსი 7

ესპანეთი - გერმანია 33-26

ა. დუიშებაევი 7, პერესი 12/35 - პეკელერი 5, გენსჰაიმერი 4

13 იანვარი. 21:15 ლატვია - გერმანია, 23:30 ჰოლანდია - ესპანეთი

9 იანვარი. გერმანია - ჰოლანდია 34-23, ესპანეთი - ლატვია 33-22

E ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი. ისლანდია 2, უნგრეთი 2, დანია 0, რუსეთი 0

11 იანვარი, უნგრეთი - რუსეთი 26-25

ბალოგი 7 - სანტალოვი 5

დანია - ისლანდია 30-31

მ. ჰანსენი 9 - პალმარსონი 10

13 იანვარი. 21:15 ისლანდია - რუსეთი, 23:30 დანია - უნგრეთი

15 იანვარი. 19:15 ისლანდია - უნგრეთი, 23:30 რუსეთი - დანია

B ჯგუფი. ვენა, ავსტრია. ავსტრია 2, მაკედონია 2, უკრაინა 0, ჩეხეთი 0

12 იანვარი. 19:00 ჩეხეთი - მაკედონია, 21:15 ავსტრია - უკრაინა

14 იანვარი. 21:15 ავსტრია - მაკედონია, 23:30 უკრანა - ჩეხეთი

10 იანვარი. ჩეხეთი - ავსტრია 29-32, მაკედონია - უკრაინა 26-25

D ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია. ნორვეგია 2, პორტუგალია 2, საფრანგეთი 0, ბოსნია 0

12 იანვარი. 19:00 პორტუგალია- ბოსნია, 21:15 საფრანგეთი - ნორვეგია

14 იანვარი. 21:15 ბოსნია - საფრანგეთი, 23:30 პორტუგალია - ნორვეგია

10 იანვარი. საფრანგეთი - პორტუგალია 25-28, ნორვეგია - ბოსნია 32-26

F ჯგუფი. გოტენბურგი, შვედეთი. შვედეთი 2, სლოვენია 2, პოლონეთი 0, შვეიცარია 0

12 იანვარი. 19:00 შვეიცარია - პოლონეთი, 21:15 შვედეთი - სლოვენია

14 იანვარი. 21:15 შვეიცარია - სლოვენია, 23:30 პოლონეთი - შვედეთი

10 იანვარი. სლოვენია - პოლონეთი 26-23, შვედეთი - შვეიცარია 34-21

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 16-22 იანვარი

1 ჯგუფი (A,B,C). ვენა, ავსტრია.

1 ჯგუფი (D,E,F). მალმიო, შვედეთი

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

ჩემპიონი იღებს 2020 ოლიმპიადის პირდაპირ საგზურს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal