სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

 

ავსტრიაში, ნორვეგიასა და შვედეთში დაწყებული ევროპის ჩემპიონატი ხელბურთში წაგებით დაიწყო ორგზის ოლიმპიურმა ჩემპიონმა საფრანგეთმა, ვინც პორტუგალიის ნაკრებთან დამარცხდა - 25-28.

ფრანგების მდგომარეობას ისიც ართულებს, რომ მეორე ჯგუფურ ეტაპზე ოთხგუნდიანი ჯგუფიდან მხოლოდ 2 საუკეთესო გადის და ამავე ჯგუფშია მსოფლიოს ბოლო ორი ჩემპიონატის ფინალისტი, ნორვეგია. საფრანგეთ-ნორვეგიის მატჩი 12 იანვარსაა და ფრანგებს მოგებაც ვერ მისცემს ჯგუფიდან გასვლის გარანტიას.

პორტუგალია - საფრანგეთი: https://www.youtube.com/watch?v=HoU1WTB68oo

ეს პირველი 24-გუნდიანი ევროპის ჩემპიონატია და პირველი ეტაპის, ანუ 3 მატჩის შემდეგ ბრძოლას მხოლოდ 12 გუნდი გააგრძელებს, დანარჩენი  კი შინ დაბრუნდება.

დანარჩენი 9 მატჩიდან ყველაზე დაძაბული უკრაინისა და მაკედონიის გამოდგა. მაკედონიელებმა კირილ ლაზაროვის ბოლო წამზე გატანილი გოლით მოიგეს, 26-25.

ლაზაროვის ბაზერი: https://www.youtube.com/watch?v=dQ4DYafexxQ

ევროპის 2018 წლის ჩემპიონმა ესპანეთმა დაამარცხა ლატვია 33-22, ხოლო 2016 წლის ჩემპიონმა გერმანიამ მოუგო ჰოლანდიას 34-23. გაიმარჯვა შეჯიბრების სამივე მასპინძელმა: ავსტრიამ ჩეხეთთან 32-29, შვედეთმა - შვეიცარიასთან 34-21, ნორვეგიამ - ბოსნიასთან 32-26.

5 საუკეთესო გოლი. 10 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=zWK8OclJx-0

ხორვატიამ დაამარცხა მონტენეგრო 27-21, ბელარუსმა - სერბეთი 35-20, სლოვენიამ - პოლონეთი 26-23. დღეს ბრძოლაში ჩაებმებიან მსოფლიოსა და ოლიმპიური ჩემპიონი დანია, ისლანდია, უნგრეთი და რუსეთი.

5 სეივი, 9 იანვარი: https://www.youtube.com/watch?v=F8N-a6ygMmE

პირველი ეტაპი 15 იანვარს სრულდება, მეორე რაუნდი 16-22 იანვარს გაიმართება, ხოლო ფინალური ოთხეულის მატჩებს შვედეთის დედაქალაქი სტოკჰოლმი უმასპინძლებს. 24 იანვარს ნახევარფინალია, 26 იანვარს კი - ფინალური მატჩი.

ხელბურთი. ევრო 2020, კაცები. შვედეთი, ავსტრია, ნორვეგია. 9-26 იანვარი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. მეორე ეტაპზე გადის 2-2 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი. გრაცი, ავსტრია

9 იანვარი. ბელარუსი - სერბეთი 35-30

კარალეკი 9, სალდაცენკა 10/34 - რადივოევიჩი 6

ხორვატია - მონტენეგრო 27-21

ცინდრიჩი 6 - გრბოვიჩი 6

11 იანვარი. 19:00 ხორვატია - ბელარუსი, 21:15 მონტენეგრო - სერბეთი

13 იანვარი. 21:15 მნტენეგრო - ბელარუსი, 23:30 სერბეთი - ხორვატია

B ჯგუფი. ვენა, ავსტრია

10 იანვარი. ჩეხეთი - ავსტრია 29-32

ჰრსტკა 6 - ბილიკი 12, ბოზოვიჩი 7

მაკედონია - უკრაინა 26-25

ლაზაროვი 8, მანასკოვი 6, მიტრესკი 15/39 - ოსტროუშკო 5

12 იანვარი. 19:00 ჩეხეთი - მაკედონია, 21:15 ავსტრია - უკრაინა

14 იანვარი. 21:15 ავსტრია - მაკედონია, 23:30 უკრანა - ჩეხეთი

C ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია

9 იანვარი. გერმანია - ჰოლანდია 34-23

ჰეფნერი 5, კოლბახერი 5, ვოლფი 12/31 - სმიტსი 7, სტეინსი 6

ესპანეთი - ლატვია 33-22

ფერნანდესი 5, გომესი 4, სოლე 4 - კრიშტოპანსი 7, კუკშა 11/37

11 იანვარი. 19:00 ლატვია - ჰოლანდია, 21:15 ესპანეთი - გერმანია

13 იანვარი. 21:15 ლატვია - გერმანია, 23:30 ჰოლანდია - ესპანეთი

D ჯგუფი. ტრონდჰაიმი, ნორვეგია

10 იანვარი. საფრანგეთი - პორტუგალია 25-28

მემი 5, ნ.კარაბატიჩი 4, ფაბრეგასი 4 - ბრანკინიო 5, გომესი 4

ნორვეგია - ბოსნია 32-26

საგოსენი 12, ოვერბიუ 5 - პრჩე  7

12 იანვარი. 19:00 პორტუგალია- ბოსნია, 21:15 საფრანგეთი - ნორვეგია

14 იანვარი. 21:15 ბოსნია - საფრანგეთი, 23:30 პორტუგალია - ნორვეგია

E ჯგუფი. მალმიო, შვედეთი

11 იანვარი. 19:00 უნგრეთი - რუსეთი, 21:15 დანია - ისლანდია

13 იანვარი. 21:15 ისლანდია - რუსეთი, 23:30 დანია - უნგრეთი

15 იანვარი. 19:15 ისლანდია - უნგრეთი, 23:30 რუსეთი - დანია

F ჯგუფი. გოტენბურგი, შვედეთი

10 იანვარი. სლოვენია - პოლონეთი 26-23

ბლაგოტინშეკი 5, მაცკოვჩეკი 5, ფერლინი 12/34 - მორიტო 8

შვედეთი - შვეიცარია 34-21

ტოლბრინგი 6, ეკდალი 6, პალიჩკა 18/38 - შმიდი 4

12 იანვარი. 19:00 შვეიცარია - პოლონეთი, 21:15 შვედეთი - სლოვენია

14 იანვარი. 21:15 შვეიცარია - სლოვენია, 23:30 პოლონეთი - შვედეთი

მეორე ჯგუფური ეტაპი. 16-22 იანვარი

1 ჯგუფი (A,B,C). ვენა, ავსტრია.

1 ჯგუფი (D,E,F). მალმიო, შვედეთი

ფინალური ოთხეული. სტოკჰოლმი, შვედეთი

24 იანვარი. ნახევარფინალი

25 იანვარი. მატჩები მე-3 და მე-5 ადგილისთვის

26 იანვარი, ფინალი

ჩემპიონი იღებს 2020 ოლიმპიადის პირდაპირ საგზურს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal