სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე პირველი ნახევარფინალისტი გამოვლინდა მას შემდეგ, რაც ოლიმპიურმა ჩემპიონმა რუსეთმა 35-28 მოუგო მონტენეგროს. დანარჩენი 3 საგზურის პრეტენდენტები არიან პირველ ჯგუფში: ნორვეგია, გერმანია, ჰოლანდია და სერბეთი, მეორეში - ესპანეთი და შვედეთი. ყველაფერი ხვალ გაირკვევა.  

მონტენეგროს ნახევარფინალში გასვლის შანსი დარჩენილი ჰქონდა, დასაწყისში 10-6 უგებდა რუსებს, ტაიმის ბოლოს ერთით ჩამორჩა (16-17) და 44-ე წუთამდე ბრძოლაში იყო (23-25), მაგრამ ძალა აღარ ეყო და 28-35 დამარცხდა. ამით რუსეთმა ნახევარფინალში გასვლა გაინაღდა.

რუსეთი - მონტენეგრო: https://www.youtube.com/watch?v=gTX7bi_eB8I

კიდევ უფრო დაძაბული იყო იაპონია-ესპანეთის მატჩი. ესპანეთმა ტაიმი ზედიზედ გატანილი 4 გოლით მოიგო (17-13), მაგრამ მასპინძლებმა 45-ე წუთზე გაათანაბრეს (23-23), სირენამდე 6 წუთით ადრე კი მხოლოდ ერთით აგებდნენ - 27-28. ესპანეთმა დიდი ძალისხმევით 33-31 მოიგო, მეორე ადგილზეა და ხვალ რუსეთის დამარცხებით ჯგუფში პირველობაც შეუძლია, თუმცა, მეორე ადგილი განაღდებული არა აქვს.

იაპონია - ესპანეთი: https://www.youtube.com/watch?v=-U1PMdeuGts

ესპანეთმა და შვედეთმა წინა ტურში ერთმანეთში ფრედ ითამაშეს, შვედებმა დღეს სასურველი ანგარიშით, 34-22 მოუგეს უმოტივაციო რუმინეთს და ახლა ელიან ხვალინდელ პირველ მატჩს - თუ რუსეთმა ესპანეთს მოუგო, მაშინ შვედებსაც შეეძლებათ 7 ქულის დაგროვება და ისიც ეცოდინებათ, რამდენბურთიანი სხვაობით დასჭირდებათ მონტენეგროს  დამარცხება ბურთების უკეთესი სხვაობის დასაგროვებლად და ნახევარფინალში გასასვლელად.

ხვალვე 3 მატჩია პირველ ჯგუფში და აქ არაფერია გარკვეული. ნახევარფინალის 2 საგზურისთვის 4 გუნდი იბრძვის, მათგან ორი, ნორვეგია და გერმანია ერთმანეთში თამაშობს.

ყველს თამაშის ნახვა ცოცხლად შეგიძლიათ სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტზე.

სილკ უნივერსალი ინტერნეტში: http://www.myvideo.ge/tv/silk_sport4

9 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=qr02Sy3o_pQ

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

მეორე ჯგუფური. რაუნდი, 10 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

რუსეთი-მონტენეგრო 35-28

მანაგაროვა 12, ფროლოვა 10 - რადიჩევიჩი 8, ბულატოვიჩი 4

იაპონია-ესპანეთი 31-33

ოჰიამა 6, სუნამი 5, სასაკი 5 - პენია 7, ერნანდესი 6, მ. გონსალესი 5

შვედეთი-რუმინეთი 34-22

მელეგორი 7, მესინგი 5, იდენი 2 გოლი, 12/34 - პინტეა 4, ნიაგუ 4, უდრისციოიუ 4

2 ჯგუფი-------თ---მ--ფ---წ------ბ-----ქ

რუსეთი-------4---4---0---0---125-91--8

ესპანეთი------4---3---1---0--119-101--7

შვედეთი------4---2---1---1--118-106--5

მონტენეგრო--4---2---0---2--111-114--4

იაპონია--------4---0---0---4--106-130--0

რუმინეთი-----4---0---0---4---82-119--0

11 დეკემბერი

10:00 ესპანეთი-რუსეთი

13:00 რუმინეთი-იაპონია

15:30 მონტენეგრო-შვედეთი

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

რუმ-ესპ 31-16, მნტ-რუმ 27-26, ესპ-მნტ 27-26

შვდ-იაპ 34-26, რუს-იაპ 33-23, რუს-შვდ 30-22

8 დეკ. რუმ-რუს 18-27, მნტ-იაპ 30-26, ესპ-შვდ 28-28

1 ჯგუფი------თ---მ--ფ---წ------ბ-----ქ

ნორვეგია------4---3---0---1--114-99---6

გერმანია------4---2---1---1--106-104--5

ჰოლანდია----4---2---0---2--113-103--4

სერბეთი------4---2---0---2--113-125--4

დანია----------4---1---1---2---97-98---3

კორეა----------4---0---2---2--111-125--2

11 დეკემბერი

10:00 ჰოლანდია-კორეა

13:00 სერბეთი-დანია

15:30 ნორვეგია-გერმანია

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

ნორ-სრბ 28-25, ჰოლ-სრბ 36-23, ჰოლ-ნორ 30-28

კორ-დან 26-26, გერ-დან 26-25, გერ-კორ 27-27

8 დეკ. სრბ-კორ 36-33, ჰოლ-გერ 23-25, ნორ-დან 22-19

9 დეკ. გერ-სრბ 28-29, დან-ჰოლ 27-24, კორ-ნორ25-36

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal