სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის მსოფლიო ჩემპიონატზე მეორე ეტაპი დაიწყო. სერბეთმა პირველი დამარცხება აგემა კორეას,  36-33, გერმანიამ დაამარცხა ჰოლანდია 25-23, ნორვეგიამ 22-19 მოუგო დანიას, ხოლო შვედეთმა სასწაული მოახდინა ესპანეთთან და ფრედ დაასრულა თამაში, რომელსაც დასრულებამდე 18 წუთით ადრე 9 ბურთით აგებდა.  

სათამაშო კიდევ ორი ტურია და ნახევარფინალში გასვლა ჯერ არავის გაუნაღდებია. საჩემპიონო რბოლას რბოლას გამოეთიშა მხოლოდ ორი გუნდი - იაპონია და რუმინეთი, თვით ერთქულიან დანიასაც კი აქვს თეორიული შანსი.

სერბეთი-კორეა: https://www.youtube.com/watch?v=hpdGlBX-Orw

დღევანდელი დღე მეკარეების იყო. ჰოლანდიელმა ტეს ვესტერმა 18 დარტყმა მოიგერია, გერმანელმა დინა ეკერლემ - ერთით მეტი. ჰოლანდია 11-8 იგებდა, მაგრამ დასრულებამდე 15 წუთით ადრე 16-20 ჩამორჩა, 23-25 წააგო და პირველ ჯგუფში პირველი ადგილი გერმანიას დაუთმო.

გერმანია - ჰოლანდია: https://www.youtube.com/watch?v=YhG9L9kowV0

დანიამ ნორვეგიასთან 5-0 დაიწყო, მეკარე სანდრა ტოფტს კი მე-15 წუთისთვის 8 მოგერიება ჰქონდა, მაგრამ შემდეგ დანიელებს შეტევა აერიათ, ტაიმის ბოლოს ზედიზედ გაუშვეს 6 გოლი (9-12), მეორე ნახევრის ბოლოში კი სამჯერ შეამცირეს სხვაობა მინიმუმამდე, მაგრამ 19-22 წააგეს. ტოფტსა და მატჩის საუკეთესო მოთამაშედ აღიარებულ სილიე სულბერგს 12-12 მოგერიება დაუგროვდათ. პირველ ჯგუფში 5 ქულა გერმანიას აქვს, 4-4 ჰოლანდიასა და ნორვეგიას, 2-2 - სერბეთსა და კორეას, 1 - დანიას და ბრძოლა წინაა.

მეორე ჯგუფში რუმინეთი 44-ე წუთზე 16-17 აგებდა რუსეთთან, მაგრამ ზედიზედ გაუშვა 8 გოლი (16-25, საბოლოოდ 18-27) და ნახევარფინალის შანსი დაკარგა, ისევე როგორც იაპონიამ. მასპინძელი გუნდისა და მონტენეგროს მატჩში 51-ე წუთზე ფრე იყო, მაგრამ ევროპელებმა დაბოლოება უკეთ ჩაატარეს, 30-26.

მონტენეგრო - იაპონია: https://www.youtube.com/watch?v=o8kNYo-lAag

ხოლო ესპანეთი 42-ე წუთზე 21-12 უგებდა შვედეთს, მაგრამ, ბოლო 18 წუთში უკანახაზელმა მიქაელა მესინგმა 8 გოლი გაიტანა, მათ შორის ბოლო, ქულის მომტანი, ბოლო წამებზე: 28-28. 

რუსეთი-რუმინეთი: https://www.youtube.com/watch?v=jv90mIaH8iY

რუსეთი 6 ქულით ლიდერობს და ნახევარფინალში გასასვლელად ერთი მოგება სჭირდება. 5 ქულა აქვს ესპანეთს, 4 - მონტენეგროს, 3 - შვედეთს.

ხვალ მორიგ მატჩებს გამართავენ პირველი ჯგუფის გუნდები და სამივე მატჩში სამკვდრო-სასიცოცხლო ბრძოლა იქნება. ზეგ თამაშები მეორე ჯგუფშია, 11 დეკემბერს ორივე ჯგუფში მეორე რაუნდის ბოლო ტურია. ნახევარფინალი 13 დეკემბერსაა, ფინალი - ორი დღის შემდეგ. მატჩებს პირდაპირ ეთერში გადასცემს სილკ უნივერსალი და სილკ სპორტი.

6 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=U9ar7m88vmg

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

მეორე ჯგუფური. რაუნდი, 8 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

1 ჯგუფი. სერბეთი-კორეა 36-33

ლავკო 7, ტრიფუნოვიჩი 5, ნიკოლიჩი 5, პოპ-ლაზიჩი 5, ლიშჩევიჩი 5 - რიუ 10, შინი 6

ჰოლანდია-გერმანია 23-25

დულფერი 5, ვესტერი 18/42 - ბიოლკი 6, ნაიძინავიჩუსი 5, ეკერლე 19/41

ნორვეგია-დანია 22-19

არნცენი 5, ს. სულბერგი 12/28 - გრიგელი 4, ჰოილუნდი 4, ტოფტი 12/30

1 ჯგუფი------თ---მ--ფ---წ------ბ-----ქ

გერმანია------3---2---1---0---78-75---5

ჰოლანდია----3---2---0---1---89-76---4

ნორვეგია------3---2---0---1---78-74---4

კორეა----------3---0---2---1---86-89---2

სერბეთი-------3---1---0---2---84-97---2

დანია----------3---0---1---2---70-74---1

9 დეკ. 10:00 გერმანია-სერბეთი, 13:00 დანია-ჰოლანდია, 15:30 კორეა-ნორვეგია

11 დეკ. 10:00 ჰოლანდია-კორეა,13:00 სერბეთი-დანია, 15:30 ნორვეგია-გერმანია

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

ნორ-სრბ 28-25, ჰოლ-სრბ 36-23, ჰოლ-ნორ 30-28

კორ-დან 26-26, გერ-დან 26-25, გერ-კორ 27-27

2 ჯგუფი. რუმინეთი-რუსეთი 18-27

ნიაგუ 5 - ვიახირევა 5,  ბობროვნიკოვა 5

მონტენეგრო-იაპონია 30-26

რადიჩევიჩი 8, მეჰმედოვიჩი 6, ბრნოვიჩი 5 - ფუჯიტა 7, სასაკი 6

ესპანეთი-შვედეთი 28-28

კაბრალი 8, ერნანდესი 5, ნავარო 12/39 - მესინგი 8, ჰაგმანი 8, იდენი 12/40

2 ჯგუფი------თ---მ--ფ---წ------ბ-----ქ

რუსეთი-------3---3---0---0---90-63---6

ესპანეთი------3---2---1---0---86-70---5

მონტენეგრო--3---2---0---1---83-79---4

შვედეთი------3---1---1---1---84-84---3

იაპონია--------3---0---0---3---75-97---0

რუმინეთი-----3---0---0---3---60-85---0

10 დეკ. 10:00 რუსეთი-მონტენეგრო, 11:00, იაპონია-ესპანეთი, 15:30 შვედეთი-რუმინეთი

11 დეკ. 10:00 ესპანეთი-რუსეთი, 13:00, რუმინეთი-იაპონია, 15:30 მოტენეგრო-შვედეთი

პირველი ეტაპიდან გადმოყოლილი შედეგები:

რუმ-ესპ 31-16, მნტ-რუმ 27-26, ესპ-მნტ 27-26

შვდ-იაპ 34-26, რუს-იაპ 33-23, რუს-შვდ 30-22

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

--

13-16 ადგილები, ნახევარფინალი, 8 დეკემბერი

ანგოლა - საფრანგეთი 17-28, უნგრეთი - არგენტინა 34-36

ფინალი, 9 დეკემბერი

13-14, საფრანგეთი - უნგრეთი, 15-16 ანგოლა - არგენტინა 

17-20 ადგილები, ნახევარფინალი, დეკემბერი

სლოვენია - ბრაზილია 19-31, სენეგალი - დრ კონგო 28-23

ფინალი, 9 დეკემბერი

17-18 ბრაზილია - სენეგალი, 19-20 სლოვენია - დრ კონგო

21-24 ადგილები, ნახევარფინალი, დეკემბერი

კუბა-ავსტრალია 45-25, ყაზახეთი - ჩინეთი 29-23

ფინალი, 9 დეკემბერი

21-22 კუბა - ყაზახეთი, 23-24 ავსტრალია - ჩინეთი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal