სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში პარასკევს პირველი ეტაპის ბოლო 12 მატჩია. უკვე ცნობილია მეორე რაუნდის 8 მონაწილე, გასარკვევია კიდევ ოთხის ვინაობა. თამაშებს დილის 10 საათიდან სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტზე  იხილავთ. 

დღევანდელ მთავარ მატჩში ჰოლანდიამ იოლად დაამარცხა  სერბეთი, 36-23, სლოვენიამ - კუბა, 39-26. დანარჩენი 4 თამაშის პირველ ტაიმებში სერიოზული ბრძოლა იყო: იაპონია - რუსეთი 16-16, ნორვეგია, ანგოლა 13-12, შვედეთი - არგენტინა 14-11, მაგრაამ საბოლოოდ ფავორიტებმა საკმაო სხვაობით მოიგეს: ნორვეგიამ - 30-24, შვედეთმა - 30-23, რუსეთმა - 33-23. კონგომ აჯობა ჩინეთს 25-24.

ხვალ ყველფერი გაირკვევა. A ჯგუფში ნორვეგია და ჰოლანდია ერთმანეთში ითამაშებენ ოქროს, მეორე ეტაპზე გამყოლი 2 ქულისთვის, მეორე ეტაპზე გამსვლელი მესამე საგზურისთვის სერბეთი ეთამაშება სლოვენიას, თუმცა, სლოვენიელებს მხოლოდ იმ შემთხვევაში აქვთ შანსი, თუ ანგოლა ვერ მოუგებს კუბას. სერბეთს სლოვენიასთან ფრეც ჰყოფნის, ხოლო თუ დამარცხდა, დიდი ალბათობით ბრძოლას ანგოლა გააგრძელებს.

B ჯგუფის ლიდერები, გერმანია და კორეა ოქროს ქულებისთვის თამაშობენ, ხოლო დანია და საფრანგეთი - მესამე საგზურისთვის. ანალოგიური სიტუაციაა C და D ჯგუფში - ესპანეთ-მონტენეგროსა და უნგრეთ-რუმინეთის შეხვედრებში გუნდებს იგივე ამოცანა აქვთ, ისევე როგორც რუსეთ-შვედეთსა და იაპონია-კონგოს. 

მეორე ეტაპი 8-11 დეკემბერს გამართება, ნახევარფინალი - 13 დეკემბერს, მსოფლიო ჩემპპიონის ვინაობა კი ორი დღის შემდეგ, თხუთმეტში გვეცოდინება.

ვიდეო. 4 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=f7hLf9Yn0dA

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 5 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: ნორვეგია 6, ჰოლანდია 6, სერბეთი 4, სლოვენია 4, ანგოლა 2, კუბა 0

კუბა - სლოვენია 26-39

რისო გომესი 7 - სტანკო 11, გროსი 8, ზულიჩი 6

სერბეთი - ჰოლანდია 23-36

ობრადოვიჩი 6, ლისცევიჩი 6 - პოლმანი 8, დულფერი 6, აბინგჰი 6, ვან დერ ჰაიდენი 6

ნორვეგია - ანგოლა 30-24

არნცენი 6, სულბერგი 11/34 - კარლოსი 6, კასომა 5

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ  47-16

2 დეკ. კუბ-სრბ 27-46, ანგ-ჰოლ 28-35, სლნ-ნორ 20-36

3 დეკ. ჰოლ-კუბ 51-23, სლნ-ანგ 24-33, ნორ-სრბ 28-25

D ჯგუფი: რუსეთი 8, შვედეთი 8, იაპონია 4, არგენტინა 2, დრ კონგო 2, ჩინეთი 0

დრ კონგო - ჩინეთი 25-24

მვასესა 12 - მენ ცინი 8

იაპონია - რუსეთი 23-33

სასაკი 7 - სენი 8, ვიახირევა 4

შვედეთი - არგენტინა 30-23

მასინგი 5, გულდენი 4, რობერტსი 4, სტრომბერგი 4 - მენდოსა 8

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

2 დეკ. არგ- რუს 22-35, დრკ-იაპ 16-28, ჩინ- შვდ 19-32

3 დეკ. რუს-დრკ 34-13, ჩინ-არგ 28-34, შვდ-იაპ34-26

B ჯგუფი:  კორეა 7, გერმანია 6, საფრანგეთი 5, დანია 5, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმანია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

2 დეკ. ბრა-საფ 19-19, ავლ-გერ 8-34, კორ-დანია 26-26

3 დეკ. კორ-ბრა 33-27, საფ-ავლ 46-7, დან-გერ 25-26

4 დეკ. ავლ-კორ 17-34, გერ-საფ 25-27, დან-ბრა 24-18

C ჯგუფი: ესპანეთი 8, მონტენეგრო 8, უნგრეთი 4, რუმინეთი 4, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

2 დეკ. ყაზ-მნტ 21-30, სნგ-რუმ 24-29, ესპ-უნგ 29-25

3 დეკ. უნგ-მნტ 24-25, ესპ-სნგ 29-20, რუმ-ყაზ 22-20

4 დეკ. ყაზ-ესპ 16-43, მნტ-რუმ 27-26, უნგ-სნგ 30-20

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal