სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა ხელბურთში ქუთაისის სპორტის სასახლეში გაგრძელდა. ქუთაისმა 40-35 დაამარცხა პეგასი და 8 ქულით დაწინაურდა. გორთან მოგების შემდეგ (52-30) მეორე ადგილზე გადაინაცვლა ბათუმის შავი ზღვის ბიჭებმა.  

ქუთაისსა და პეგასს 3-3 მოგება ჰქონდათ. მასპინძლებმა 18-14 მოიგეს პირველი ტაიმი და მეორე ნახევრის დასაწყისშივე გაზარდეს უპირატესობა. თორმეტბურთიანი ჩამორჩენის შემდეგ (20-32) პეგასმა ბოლოში სხვაობა შეამცირა - 35-40.

ქვეყნის ჩემპიონმა, ბათუმის გუნდმა, გორთან მოგების შემდეგ მეორე ადგილზე აინაცვლა. 6 ქულა აქვთ სამტრედიასა და სტუ-პეგასს, ბათუმელებს კი თამაში მარაგში აქვთ და ხვალ ქუთაისში პეგასს შეხვდებიან. ხვალვე ითამაშებენ ქუთაისი და გორი.

პირველი წრე 18 დეკემბერს დასრულდება. სულ კი სამწრიანი რეგულარული ტურნირი და 5 საუკეთესო გუნდის პლეიოფი გაიმართება. თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 3 დეკემბერი, ქუთაისის სპორტის სასახლე

BSB ბათუმი - გორი 52-30

ბათ: ტორონჯაძე, ანთიძე - გოგოლაძე 9, აბრამიშვილი 9, გიორგაძე 8, სიმონია 8, ტალახაძე 6, მიქავა 3, მჟავანაძე 3, სტოლბოვი 3, კახიძე 2, მსხვილიძე 1, ბერძენიშვილი 

გორ: თითირაშვილი -  გაგლოშვილი 12, ჯაფიაშვილი 6, ბერუაშვილი 4, შემშენოვი 3, ახალბედაშვილი 3, ოქროპირიძე 2

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი

ქუთაისი - პეგასი 40-35

ქუთ: მაისურაძე, გულეიშვილი, რუხაძე - რუსტამოვი 10, გამზარდია 9, სურმავა 7, ხაჟომია 6, ფერაძე 3, მერკვილაძე 2, სტურუა 1, ზარნაძე 1, ჯუღელი 1,  კობახიძე, ლომიძე, იმნაძე, აბულაძე

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - კუხალაშვილი 11, გვაზავა 8, ჟვანია 7, ბაძაღუა 3, ჩეჩელაშვილი 2, კობახიძე 2, კოხრეიძე 1, მდივანი 1, პატაშური

მსაჯები: გ. გველესიანი - ნ. კევლიშვილი, დელეგატი: ი. ჭკუასელი

 4 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 4 4 0 0 161-119 8  
  BSB ბათუმი 4 3 0 1 153-107 6  
  პეგასი 4     3     0     1     135-119     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  გორი 4     1     0     3     108-137     2    
  სპორტუნი 5 1 0 4 164-177 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

4 დეკემბერი, ქუთაისის სპორტის სასახლე

14:00 BSB ბათუმი - პეგასი

15:50 ქუთაისი - გორი

10 დეკემბერი, თბილისი

გორი - წყალტუბო, პეგასი - სამტრედია

11 დეკემბერი, თბილისი

გორი - სამტრედია, პეგასი - წყალტუბო

17 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი - სპორტუნი, ქუთაისი - იმედი-სტუ

18 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი - იმედი-სტუ, ქუთაისი - სპორტუნი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
სპორტუნი 27-44 იმედი სტუ
გორი 38-45 პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal