სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

იაპონიაში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე, ნორვეგიამ 36-20 დაამარცხა სლოვენია. სამშაბათს ჩემპიონატზე ჯგუფური  ეტაპის მესამე ტურის 12 მატჩია.

სლოვენია, ჰოლანდიის დამარცხებს შემდეგ, ნორვეგიასაც უგებდა - პირველ ტაიმში სხვაობა 3 გოლიც იყო, ხოლო მარჯვენა ინსაიდს, ანა გროსს შესვენებამდე 8 გოლი ჰქონდა გატანილი. ნორვეგიამ მაინც მოიგო ტაიმი 13-12, მეორე ნახევრის დასაწყისში უპირატესობა გაზარდა და ამის შემდეგ სლოვენიელთა მწვრთნელმა კაპიტულაცია გამაცხადა და გროსი თამაშიდან მოხსნა. საბოლოოდ, 36-20. ამავე ჯგუფში სერბეთმა მოუგო კუბას, 46-27, ხოლო ჰოლანდიამ - ანგოლას 35-28.

D ჯგუფში  რუსეთმა სძლია არგენტინა 35-22, იაპონიამ - კონგო 28-16, შვედეთმა - ჩინეთი 32-19. ხვალ მსოფლიო ჩემპიონატზე სრული, თორმეტთამაშიანი მესამე ტურია, რომელიც მეტ სიცხადეს შეიტანს მეორე ეტაპზე გასვლის პრეტენდენტთა შორის. საკვანძო თამაშებია: ნორვეგია - სერბეთი, უნგრეთი - მონტენეგრო, დანია-გერმანია და კორეა - ბრაზილია. თამაშების ნახვა შეგიძლიათ სილკ უნივერსალსა და სილკ სპორტის არხებზე.

მეორე ეტაპზე ჩემპიონობისთვის ბრძოლას 3-3 საუკეთესო გააგრძელებს. 

ვიდეო. 1 დეკემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=UQdHDkNkph8

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 2 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: ნორვეგია 4, სერბეთი 4, ჰოლანდია 2, სლოვენია 2, ანგოლა 0, კუბა 0

კუბა - სერბეთი 27-46

რისო გომესი 6, მორა არიასი 14/45 - კოიჩი 6, პოპ-ლაზიჩი 6, რადოსავლიევიჩი 6

ანგოლა - ჰოლანდია 28-35

კარლოსი 9 - აბინგჰი 11, პოლმანი 6, ვან დერ ჰაიდენი 5

სლოვენია - ნორვეგია 20-36

გროსი  9 - იაკობსენი 8, ბაკერუდი 6, ჰერემი 6

3 დეკ. 10:00 ჰოლანდია - კუბა, 13:00 სლოვენია - ანგოლა, 15:30 ნორვეგია - სერბეთი

5 დეკ. 10:00 კუბა - სლოვენია, 13:00 სერბეთი - ჰოლანდია,  15:30 ნორვეგია - ანგოლა

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ  47-16

D ჯგუფი: რუსეთი 4, შვედეთი 4, იაპონია 4, არგენტინა 0, დრ კონგო 0, ჩინეთი 0

არგენტინა - რუსეთი 22-35

პისო 4, ბოლინგი 4, კავო 4 - გორშენინა 5, სენი 4, კუზნეცოვა 4, ფროლოვა 4

დრ კონგო - იაპონია 16-28

ნგო ლეი 4 - ოჰიამა 6, აკიამა 4, კავატა 4

ჩინეთი - შვედეთი 19-32

მენ ცინი 5 - მასინგი 4, ჰაგმანი 4, ბლომი 4

3 დეკ. 09:30 რუსეთი - დრ კონგო, 12:00 ჩინეთი - არგენტინა, 14:30 შვედეთი - იაპონია

5 დეკ. 10:00 რდ კონგო - ჩინეთი, 13:00 იაპონია - რუსეთი, 15:30 შვედეთი - არგენტინა

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

B ჯგუფი: გერმანია 4, დანია 3, კორეა 3, საფრანგეთი 1, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

3 დეკ. 10:00 კორეა - ბრაზილია, 14:00 საფრანგეთი - ავსტრალია, 15:30 დანია - გერმანია

4 დეკ. 10:00 ავსტრალია - კორეა, 14:00 გერმანია - საფრენგეთი, 15:30 დანია - ბრაზილია

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმანია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

2 დეკ. ბრა-საფ 19-19, ავლ-გერ 8-34, კორ-დანია 26-26

C ჯგუფი: მონტენეგრო 4, ესპანეთი 4, უნგრეთი 2, რუმინეთი 2, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

3 დეკ. 10:00 უნგრეთი - მონტენეგრო, 10:00 ესპანეთი - სენეგალი, 14:00 რუმინეთი - ყაზახეთი

4 დეკ. 10:00 ყაზახეთი - ესპანეთი, 10:00 მონტენეგრო - რუმინეთი, 14:00 უნგრეთი - სენეგალი

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

2 დეკ. ყაზ-მნტ 21-30, სნგ-რუმ 24-29, ესპ-უნგ 29-25

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
გორი 30-29 წყალტუბო
პეგასი 38-27 სამტრედია
11 დეკემბერი
გორი 39-36 სამტრედია
პეგასი 28-23 წყალტუბო
 11 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal