სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ზამთრის პაუზის წინ ჯგუფური ეტაპის მთავარი მატჩი გაიმართა: ბარსელონამ სეზონში მეორედაც, ამჯერად პარიზშიც დაამარცხა სენ ჟერმენი, 35-32. 

10 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-10/1819210

2014 წლის შემდეგ ეს იყო პარიზელთა პირველი საშინაო მარცხი ლიგაში. სენ ჟერმენის სამმა ვარკვლავმა, ჰანსენმა, საგოსენმა და ნიკოლა კარაბატიჩმა ჯამში 21 გოლი გაიტანა, მაგრამ ეს საკმარისი არ აღმოჩნდა, რადგან მატჩის დაბოლოება ბარსამ უკეთ ჩაატარა.

ბარსამ პირველ ტურში, სეგედთან მარცხის შემდეგ ზედიზედ მეცხრე მატჩი მოიგო და 18 ქულით ლიდერობს A ჯგუფს, პარი სენ ჟერმენს 16 ქულა დარჩა და მესამე ადგილზე გადაინაცვლა, მეორე კი უნგრეთის სეგედს დაუთმო. ჯგუფური ეტაპის ბოლო 4 ტური 2020 წელს გაიმართება.

A და B ჯგუფების გამარჯვებულები პირდაპირ მეოთხედფინალში გადიან, ხოლო მე-2-6 ადგილზეე გასული გუნდები პლეიოფს მერვედფინალიდან დაიწყებენ. მეორე ჯგუფს 16 ქულით ლიდერობს კილი. საფრანგეთის მონპელიე თითქმის მთელი თამაში წინ იყო გერმანულ გრანდთან, ცაციების ოთხეულმა (პორტი, რიშარსონი, ბოსი, ლენი) 21 გოლი გაიტანა, მაგრამ მასპინძლებმა ბოლოში გარდატეხეს თამაში - 33-32.

C და D ჯგუფებში კი შეჯიბრება დასრულდა. ბოლო ტურის გადამწყვეტ მატჩში პორტუგალიის სპორტინგმა შინ 27-20 დაამარცხა კონკურენტი, შვედეთის სევეჰოფი და ბუქარესტის დინამოსთან, პოლონეთის ვისლასა ესპანეთის ბიდასოა ირუნთან ერთად ბრძოლას აგრძელებს. თებერვლის ბოლოს ორი წყვილი,  ბიდასოა ირუნი - ვისლა და დინამო - სპორტინგი შინ და სტუმრად ეთამაშება ერთმანეთს მერვედფინალის 2 ადგილისთვის.

A და B ჯგუფებში თამაშები 5 თებერვლიდან განახლდება. იქამდე, 20-26 იანვარს, შვედეთში, ნორვეგიასა და ავსტრიაში იმართება ევროპის ჩემპიონატი. ეს პირველი ევროპული პირველობაა, რომლის ფინალურ ეტაპზე 24 გუნდი ითამაშებს.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპიA

A ჯგუფი: ბარსელონა 18 - სეგედი 17, პსჟ 16, ოლბორგი 10, ფლენზბურგი 7, ცელიე 6 - ელვერუმი 3, ზაგრები 3

სეგედი (უნგ) - ზაგრები (ხორ) 33-23

პარი სენ ჟერმენი (საფ) - ბარსელონა (ესპ) 32-35

ჰანსენი, საგოსენი 8, ნ. კარაბატიჩი 5 - ცინდრიჩი, პალმარსონი 6, მემი 5

ფლენზბურგი (გერ) - ოლბორგი (დან) 29-32

ელვერუმი (ნორ) -ცელიე (სლნ) 37-26

B ჯგუფი: კილი 16 - ვესპრემი 14, კელცე 12, მონპელიე 11, პორტუ 10, ვარდარი 9 - ზაპოროჟიე 4, ბრესტი 4

მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) - პორტუ (პორ) 33-29

კელცე (პოლ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 30-24

კილი (გერ) - მონპელიე (საფ) 33-32

ბილიკი 8, ეკბერგი 7 - პორტი 7, რიშარსონი 6, ბოსი 5

ვარდარი (მკდ) - ვესპრემი (უნგ) 29-38

ატმანი 7 - ნენადიჩი 11

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

11 ტური: 5-9 თებერვალი

C ჯგუფი:  ბიდასოა 15, სპორტინგი 14 - სევეჰოფი 12, პრეშოვი 7, კოქსი 6, რაბოტნიკი 6

სპორტინგი (პორ) - სევეჰოფი (შვდ) 27-20

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 25-23

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) 30-19

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 17, ვისლა 11 - GOG 9, კრისტიანსტადი 9, ჩეხოვი 8, შაფჰაუზენი 6

კრისტიანსტადი (შვდ) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 24-20

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - შაფჰაუზენი (შვც) 29-27

GOG (დან) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 31-32

პლეიოფი მერვედფინალში გასასვლელად: 19 თებერვალი - 1 მარტი

ბიდასოა ირუნი - ვისლა პლოცკი, დინამო ბუკურეშტი - სპორტინგი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
გორი 30-29 წყალტუბო
პეგასი 38-27 სამტრედია
11 დეკემბერი
გორი 39-36 სამტრედია
პეგასი 28-23 წყალტუბო
 11 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal