სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

იაპონიაში, ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატზე ხელბურთში, მსოფლიო ჩემპიონმა, საფრანგეთის ნაკრებმა ვერც მეორე მატჩი მოიგო და ბრაზილიას დაუზავდა 19-19. ფრედ დასრულდა დანია-კორეის მატჩიც, 26-26. 

ფრანგები მეკარე ამანდინ ლენოს 12 მოგერიებას უნდა უმადლოდნენ, რომ არ წააგეს და დარჩენილ 3 მატჩში სრული მობილიზაცია სჭირდებათ მეორე ეტაპზე გასასვლელად.

დანიამ პირველი ტაიმი 10-13 წააგო კორეასთან, თამაშის დასრულებამდე 3 წუთით ადრე კი 26-24 იგებდა, მაგრამ დამარცხებას გადაურჩა - წინა, საფრანგეთთან მატჩის გმირმა რიუმ ბოლოწინა წუთზე ანგარიში გაათანაბრა და ბოლო შეტევაც აზიელებს დარჩათ, მაგრამ მსაჯმა ვიქტორია ალფაიძემ მათ ბოლო წამზე წესების დარღვევით გატანილი ბურთი არ ჩაუთვალა, 26-26. ორივე გუნდს 3-3 ქულა აქვს, თითო - საფრანგეთსა და დანიას, 4 ქულით კი B ჯგუფს ლიდერობს გერმანია, რომელმაც იოლად მოუგო ავსტრალიას, 34-8.

C ჯგუფში მეორე მატჩიც მოიგო ესპანეთმა და რუმინეთს უნგრეთიც მიაყოლა 29-25. 4 ქულა აქვს მონტენეგროსაც, თუმცა 3 მძიმე მატჩი აქვს სათამაშო ესპანეთთან, უნგრეთთან და რუმინეთთან. ესპანეთთან დამარცხების შემდეგ პირველი ქულები მოიპოვა რუმინეთმა, ვინც 29-24 დაამარცხა სენეგალი, ხოლო 13 გოლი გაიტანა ქრისტინა ნიაგუმ.

ორშაბათს მეორე ტურის მატჩებს A და D ჯგუფის გუნდები გამართავენ, ზეგ კი დიდი, 12-მატჩიანი მესამე ტურია. პირველი ეტაპი 6 დეკემბერს სრულდება. მეორე რაუნდში 3-3 საუკეთესო გადის. თამაშების ნახვა შეგიძლიათ სილკ სპორტის არხებზე.

ვიდეო. 30 ნოემბრის 10 საუკეთესო მომენტი: https://www.youtube.com/watch?v=elTMkuDF3VM&t

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 1-2 დეკემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

B ჯგუფი: გერმანია 4, დანია 3, კორეა 3, საფრანგეთი 1, ბრაზილია 1, ავსტრალია 0

ბრაზილია - საფრანგეთი 19-19

დე პაულა, როდრიგეს-ბელო, არაუჟო 3 - ფლიპი, ედვიჟი, ბუკე 3, ლენო 12/28

ავსტრალია - გერმანია 8-34

პოტოცკი 3 - ლაუენროტი 6, ბერენდი 5, გროსმანი 5, ბენკე 4

კორეა - დანია 26-26

რიუ იუნ ჰი 9, კიმ სეონჰვა 4, ლი მიგიონი 4 - ჰოილუნდი 4, ჰაინდალი 3, გრიგელი 3

3 დეკ. 10:00 კორეა - ბრაზილია, 14:00 საფრანგეთი - ავსტრალია, 15:30 დანია - გერმანია

4 დეკ. 10:00 ავსტრალია - კორეა, 14:00 გერმანია - საფრენგეთი, 15:30 დანია - ბრაზილია

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმენია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

30 ნოე. გერ-ბრა 30-24, საფ-კორ 27-29, დან-ავლ 37-12

C ჯგუფი: მონტენეგრო 4, ესპანეთი 4, უნგრეთი 2, რუმინეთი 2, სენეგალი 0, ყაზახეთი 0

ყაზახეთი - მონტენეგრო 21-30

ალექსანდროვა 5 - რადიჩევიჩი 9

სენეგალი - რუმინეთი 24-29

კამარა 6, ნდიაიე 6,  დაპინა 6 - ნიაგუ 13

ესპანეთი - უნგრეთი 29-25

კაბრალი 7, ფერნანდესი 5, პენია 4 - ტოვიზი 5, ლუკაჩი 4

3 დეკ. 10:00 უნგრეთი - მონტენეგრო, 10:00 ესპანეთი - სენეგალი, 14:00 რუმინეთი - ყაზახეთი

4 დეკ. 10:00 ყაზახეთი - ესპანეთი, 10:00 მონტენეგრო - რუმინეთი, 14:00 უნგრეთი - სენეგალი

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

30 ნოე. მნტ-სნგ 29-25, რუმ-ესპ 31-16, უნგ-ყაზ 39-15

--

A ჯგუფი: ნორვეგია 2, სერბეთი 2, სლოვენია 2, ჰოლანდია 0, ანგოლა 0, კუბა 0

2 დეკ. 07:30 კუბა - სერბეთი, 10:00 ანგოლა - ჰოლანდია, 15:30 სლოვენია - ნორვეგია

3 დეკ. 10:00 ჰოლანდია - კუბა, 13:00 სლოვენია - ანგოლა, 15:30 ნორვეგია - სერბეთი

5 დეკ. 10:00 კუბა - სლოვენია, 13:00 სერბეთი - ჰოლანდია,  15:30 ნორვეგია - ანგოლა

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

30 ნოე. სრბ-ანგ 32-25, ჰოლ-სლნ 26-32, ნორ-კუბ  47-16

D ჯგუფი: რუსეთი 2, შვედეთი 2, იაპონია 2, არგენტინა 0, დრ კონგო 0, ჩინეთი 0

2 დეკ. 10:00 არგენტინა - რუსეთი, 13:00 დრ კონგო - იაპონია, 15:30 ჩინეთი - შვედეთი

3 დეკ. 09:30 რუსეთი - დრ კონგო, 12:00 ჩინეთი - არგენტინა, 14:30 შვედეთი - იაპონია

5 დეკ. 10:00 რდ კონგო - ჩინეთი, 13:00 იაპონია - რუსეთი, 15:30 შვედეთი - არგენტინა

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

30 ნოე. იაპ-არგ 24-20, რუს-ჩინ 26-11, შვდ-დრკ 26-16

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
გორი 30-29 წყალტუბო
პეგასი 38-27 სამტრედია
11 დეკემბერი
გორი 39-36 სამტრედია
პეგასი 28-23 წყალტუბო
 11 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal