სიახლეების კალენდარი

მაისი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატის პირველივე დღეს ორი სენსაცია მოხდა: მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონი საფრანგეთი 27-29 დამარცხდა კორეასთან, ხოლო ბრინჯაოს პრიზიორი, ჰოლანდია - სლოვენიასთან 26-32. 

ჩემპიონატი მიმდინარეობს იაპონიის სამხრეთში, კუმამოტოს პრეფექტურაში და მატჩების უმრავლესობას პირდაპირ ეთერში  გადასცემს ქართული ტელეკომპანია სილკ სპორტი.

დღეს უკვე გაიმართა 12 მატჩი. ესპანეთმა მოულოდნელად იოლად მოუგო რუმინეთს 31-16, გერმანიამ აჯობა ბრაზილიას 30-24, იაპონიამ დაამარცხა არგენტინა 24-20, მონტენეგრომ - სენეგალი 29-25, სერბეთმა - ანგოლა 32-25, იოლი გამარჯვებები მოიპოვეს დანიამ, ნორვეგიამ, შვედეთმა, რუსეთმა, უნგრეთმა. 

საფრანგეთის ნაკრები შეიწირა კორეელების ერთადერთი ლეგიონერის, ფრანგულ კლუბში, პარი-92-ში მოთამაშე მარჯვენა ინსაიდის, რიუ იუნ ჰის თორმეტმა გოლმა. თორმეტივე გაუტანა სლოვენიელმა უკანახაზელმა ტიაშა სტანკომ ჰოლანდიას, რომელსაც არ ჰყავს ძირითადი გამთამაშებელი, ნიკე ხროტი.  

პირველ ეტაპზე 24 გუნდი  4 ჯგუფადაა დაყოფილი. წინა ჩემპიონატებისგან განსხვავებით, როდესაც ჯგუფიდან 4-4 უძლიერესი გადიოდა პლეიოფში, ამჯერად ბრძოლას 3-3 აგრძელებს და მეორე ჯგუფურ რაუნდში ერთმანეთში დაგროვილ ქულებს გაიყოლებს. მეორე ეტაპზე ორი ექვსგუნდიანი ჯგუფი იქნება. A ჯგუფის საკეთესო სამეული B ჯგუფისას შეხვდება, ხოლო C და D ჯგუფის სამეულები მეორე ექვსეულს შექმნიან.

წილისყრამ ფავორიტები საკმაოდ უთანაბროდ გაანაწილა. A და B ჯგუფში მოხვდნენ წინა ჩემპიონატის სამივე პრიზიორი (საფრანგეთი, ნორვეგია, ჰოლანდია), ასევე დანია, გერმანია და ორივე არაევროპული ძლიერი გუნდი - კორეა და ბრაზილია. მათგან მხოლოდ 2 მოიპოვებს ნახევარფინალის საგზურს და ბრძოლა უმძიმესი იქნება.  მეორე ექვსეულში მოხვედრის პრეტენდენტები არიან ოლიმპიური ჩემპიონი რუსეთი, უნგრეთი, რუმინეთი, შვედეთი, ესპანეთი და მონტენეგრო...

მომავალი მსოფლიო ჩემპიონი, რომელიც 15 დეკემბერს გამოვლინდება, მიიღებს 2020 წლის ტოკიოს ოლიმპიადის საგზურს. ამ ბრძოლაში არ მონაწილეობენ კონტინენტური ჩემპიონები - საფრანგეთი, კორეა, ბრაზილია და ანგოლა. კიდევ 6 გუნდი მოხვდება ოლიმპიადის საკვალიფიკაციო ტურნირზე. ფავორიტებიდან ევროპის ჩემპიონატის პრიზიორებს, რუსეთსა და ჰოლანდიას ოლიმპიადის კვალიფიკაციაში თამაში განაღდებული აქვთ.

ხვალ და ზეგ ჩემპიონატზე 6-6 მატჩია. პირველი ეტაპი 6 დეკემბერს სრულდება.

ხელბურთი. ქალთა მსოფლიო ჩემპიონატი 2020

კუმამოტო, იაპონია. 30 ნოემბერი - 15 დეკემბერი

პირველი ჯგუფური ეტაპი. 30 ნოემბერი

მეორე ჯგუფურ ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: ნორვეგია 2, სერბეთი 2, სლოვენია 2, ჰოლანდია 0, ანგოლა 0, კუბა 0

სერბეთი - ანგოლა 32-25

ნიკოლიჩი 7, ლავკო 6 - გიალო 5

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=qOp86S3Bggo

ჰოლანდია - სლოვენია 26-32

აბინგჰი 5, პოლმანი 5 - სტანკო 12, გროსი 7, პანძიჩი 15/40

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=XUUMqRk5Yjs

ნორვეგია - კუბა 47-16

ჰერემი 8, ლოკე 8, შ. სულბერგი 7, ს. სულბერგი 10/21 - სესპედესი 3, ლუსონი 3

2 დეკ. 07:30 კუბა - სერბეთი, 10:00 ანგოლა - ჰოლანდია, 15:30 სლოვენია - ნორვეგია

3 დეკ. 10:00 ჰოლანდია - კუბა, 13:00 სლოვენია - ანგოლა, 15:30 ნორვეგია - სერბეთი

5 დეკ. 10:00 კუბა - სლოვენია, 13:00 სერბეთი - ჰოლანდია,  15:30 ნორვეგია - ანგოლა

6 დეკ. 10:00 სერბეთი - სლოვენია, 13:00 ანგოლა - კუბა,  15:30 ჰოლანდია - ნორვეგია

B ჯგუფი: დანია 2, გერმანია 2, კორეა 2, საფრანგეთი 0, ბრაზილია 0, ავსტრალია 0

გერმანია - ბრაზილია 30-24

ბენკე 6, ეკერლე 20/42 - მარტინესი 5 

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=HHf3dc2PiJ0

საფრანგეთი - კორეა 27-29

ზაადი 5, ნზემინკო, ნგუანი 4 - რიუ იუნ ჰი 12

დანია - ავსტრალია 37-12

იენსენი 6, პედერსენი 5 ტოფტი/რაიჰარდტი 9/21 - პოტოცკი 4

1 დეკ. 10:00 ბრაზილია - საფრანგეთი, 13:00 ავსტრალია - გერმანია, 15:30 კორეა - დანია

3 დეკ. 10:00 კორეა - ბრაზილია, 14:00 საფრანგეთი - ავსტრალია, 15:30 დანია - გერმანია

4 დეკ. 10:00 ავსტრალია - კორეა, 14:00 გერმანია - საფრენგეთი, 15:30 დანია - ბრაზილია

6 დეკ. 10:00 ბრაზილია - ავსტრალია, 14:00 გერმენია- კორეა, 15:30 საფრანგეთი - დანია

C ჯგუფი: უნგრეთი 2, ესპანეთი 2, მონტენეგრო 2, სენეგალი 0, რუმინეთი 0, ყაზახეთი 0

მონტენეგრო - სენეგალი 29-25

იაუკოვიჩი 7, მეჰმედოვიჩი, დესპოტოვიჩი 5 - კეიტა, სანხარე 5

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=0-vbHLCfHrg

რუმინეთი - ესპანეთი 31-16

ნიაგუ 6 - კაბრალი 6, ფერნანდესი 6, პენია 5, ნავარო/დე პაულა 14/30

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=xqiaQbhAuas

უნგრეთი - ყაზახეთი 39-15

შაცლი 7, მარტონი 7, ტრიფა/ბირო/კიში 15/30 - აბილდა 5

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=fvFpVXEv3mM

1 დეკ. 10:00 ყაზახეთი - მონტენეგრო, 13:00 სენეგალი - რუმინეთი, 13:00 ესპანეთი - უნგრეთი

3 დეკ. 10:00 უნგრეთი - მონტენეგრო, 10:00 ესპანეთი - სენეგალი, 14:00 რუმინეთი - ყაზახეთი

4 დეკ. 10:00 ყაზახეთი - ესპანეთი, 10:00 მონტენეგრო - რუმინეთი, 14:00 უნგრეთი - სენეგალი

6 დეკ. 10:00 სენეგალი - ყაზახეთი, 10:00 მონტენეგრო - ესპანეთი, 14:00 რუმინეთი - უნგრეთი

D ჯგუფი: რუსეთი 2, შვედეთი 2, იაპონია 2, არგენტინა 0, დრ კონგო 0, ჩინეთი 0

იაპონია - არგენტინა 24-20

ოჰიამა 5 - კარსტენი 7

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=6PT26L-o1GM

რუსეთი - ჩინეთი 26-11

მანაგაროვა 5, სენი 4, კალინინა 11/17 - შუო ჩენი 4

ვიდეო: https://www.youtube.com/watch?v=wi0nU4QJkwY

შვედეთი - დრ კონგო 26-16

ლაგერკვისტი 6, იდენი 10/25 - მვასესა 6

2 დეკ. 10:00 არგენტინა - რუსეთი, 13:00 დრ კონგო - იაპონია, 15:30 ჩინეთი - შვედეთი

3 დეკ. 09:30 რუსეთი - დრ კონგო, 12:00 ჩინეთი - არგენტინა, 14:30 შვედეთი - იაპონია

5 დეკ. 10:00 რდ კონგო - ჩინეთი, 13:00 იაპონია - რუსეთი, 15:30 შვედეთი - არგენტინა

6 დეკ. 10:00 იაპონია - ჩინეთი, 13:00 არგენტინა - დრ კონგო, 15:30 რუსეთი - შვედეთი

მეორე რაუნდი: 2 ჯგუფი 6-6 გუნდით (AB, CD): 8-11 დეკემბერი

ნახევარფინალში გადის 2-2 საუკეთესო

13 დეკემბერი: ნახევარფინალი, 15 დეკემბერი: ფინალი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

გ  ა  დ  ა  ი  დ  ო
წყალტუბო  -  გორი
სამტრედია  -  პეგასი
სამტრედია  -  გორი
წყალტუბო  -  პეგასი
 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal