სიახლეების კალენდარი

დეკემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ოლიმპიურ სასახლეში გაიმართა საქართველოს ჩემპიონატის ორი მატჩი ხელბურთში. ზედიზედ მეორე მატჩი მოიგო სამტრედიამ, ვინც 36-34 დაამარცხა სპორტის უნივერსიტეტი. სტუ-იმედმა 31-20 მოუგო წყალტუბოს პრომეთეს. 

შედეგად, 4 გუნდს დაუგროვდა 6-6 ქულა, ოღონდ სამტრედიასა და იმედს 5-5 თამაშის შემდეგ, ხოლო ქუთაისსა და პეგასს 3-3 მატჩი აქვთ გამართული და მეოთხე-მეხუთე ტურის შეხვედრები წინ აქვთ. სამტრედია მეორე ტაიმის დასაწყისში 6 ბურთით დაწინაურდა სპორტუნთან, სტუდენტებმა ანგარიში გაათანაბრეს, 33-33, თუმცა, თამაშის დაბოლოება მაინც წააგეს, 34-36.

ხვალ და ზეგ ხელვაჩაურში ქალთა უმაღლესი ლიგის 4 მატჩია  ხოლო კაცების ჩემპიონატი გაგრძელდება 3 და 4 დეკემბერს ქუთაისის სპორტის სასახლეში, სადაც ქუთაისი და შავი ზღვის ბიჭები ეთამაშებიან თბილისის პეგასსა და გორს. პირველი წრე 18 დეკემბერს დასრულდება.

სამწრიანი რეგულარული ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას ფინალური ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს. თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 27 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

სპორტუნი - სამტრედია 34-36

სპ: ხარაიშვილი, ხანდოლიშვილი - იობაშვილი 12, ბულბულაშვილი 12, ზურაბიანი 3, ჩაკვეტაძე 3, ჩიკვილაძე 3, იმნაძე 1, გულდედავა, დელიბაშვილი

სამ: ფახურიძე, ხონელიძე - ძნელაძე 13, ჟვანია 7, ხელისუფალი 6, აფრიდონიძე 3, ქავზინაძე 3, ხომერიკი 3, ადამია 1, ნადირაძე, მანაგაძე

მსაჯები: თ. ბჟალავა - გ. გველესიანი

იმედი-სტუ - წყალტუბო 31-20

იმ: ცინცაძე, ხიდეშელი - გავაშელიშვილი 9, დიდია 6, თიგიშვილი 6, გოგალაძე 3, კორსანტია 3, ჭელიძე 2, დოლმაზაშვილი 2, ცირდავა

წყ: სილაგაძე, ნიჟარაძე - ხელაძე 6, მ. გველესიანი 6, კოვზირიძე 3, ჯიმშელეიშვილი 2, გ. გველესიანი 2, ქაშიბაძე 1, რ. ბაბუნაშვილი, ნ. ბაბუნაშვილი, მუკბანიანი, ფანცხავა

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი

 27 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სპორტუნი 5 1 0 4 164-177 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

 

 

 

 

 

 

 

 

 3 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი - გორი, ქუთაისი - პეგასი

4 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი - პეგასი, ქუთაისი - გორი

10 დეკემბერი, თბილისი

გორი - წყალტუბო, პეგასი - სამტრედია

11 დეკემბერი, თბილისი

გორი - სამტრედია, პეგასი - წყალტუბო

17 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი - სპორტუნი, ქუთაისი - იმედი-სტუ

18 დეკემბერი, ქუთაისი

BSB ბათუმი - იმედი-სტუ, ქუთაისი - სპორტუნი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
10 დეკემბერი 
გორი 30-29 წყალტუბო
პეგასი 38-27 სამტრედია
11 დეკემბერი
გორი 39-36 სამტრედია
პეგასი 28-23 წყალტუბო
 11 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
გაგრძელდება იანვარში
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal