სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა ჩემპიონთა ლიგაში დასრულდა პირველი რაუნდი და გამოვლინდა მეორე ჯგუფური ეტაპის 12 მონაწილე. 24 იანვრამდე შეჯიბრებაზე პაუზაა, 30 ნოემბრიდან კი იაპონიაში მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება.  

6 ტური. მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-6/1801907

მონაწილე 16 გუნდიდან მეორე ეტაპზე ვერ გავიდნენ პოლონეთის ლიუბლინი, ხორვატიის პოდრავკა, გერმანიის ბიტიგჰაიმი და ჩეხეთის მოსტი. 6-6 მოგებით დაასრულეს პირველი რაუნდი ტურნირის ბოლო სამი წლის გამარჯვებულმა, უნგრეთის დიორმა და საფრანგეთის ბრესტმა. მეორე ეტაპზე ეს ორი გუნდი 4-4 მოგებითა და 8-8 ქულით გადავიდა. 

მეორე რაუნდში შეიქმნება ორი ექვსგუნდიანი ჯგუფი საიდანაც, 4-4 საუკეთესო გავა მეოთხედფინალში. იქამდე გუნდებს კიდევ 6-6 მატჩი აქვთ სათამაშო.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები.

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 6 ტური, 16-17 ნოემბერი

მეორე  ეტაპზე გავიდა 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

A ჯგუფი: მეცი 10, კრიტიანსანდი 7, ფერენცვაროში 5 - პოდრავკა 2

კრისტიანსანდი (ნორ) - პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) 34-28

დალი 11, ლოკე 7 - ცაკალუ 7, გიორგიევსკა 4

მეცი (საფ) - ფერენცვაროში (უნგ) 24-24

ზაადი 8 - შაცლი 7, ჰაფრა,  ლუკაჩი 5

B ჯგუფი: როსტოვი 9, ესბიერგი 8, CSM ბუკურეშტი 7, - ლიუბლინი 0

როსტოვი (რუს) – CSM ბუკურეშტი (რუმ) 23-22

ვიახირევა 5 - ნიაგუ 8, მარტინი, პინტეა 4

ესბიერგი (დან) - ლიუბლინი (პოლ) 35-22

ბრაისტოლი, დანიელსონი 6 - ახრუკი 5

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი 12, ბუდუჩნოსტი 8, რამნიკუ ვალჩეა 2 - ბიტიგჰაიმი 2

რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) - ბრესტ-ბრეტონი (საფ) 23-26

გლიბკო, გონსალესი 5 - კოატანეა, პოპ-ლაზიჩი 5

ბუდუჩნოსტი (მნტ) - ბიტიგჰაიმი (გერ) 34-28

რადიჩევიჩი 8, ბრნოვიჩი 6 - ნაიძინავიჩუსი 6, ფისერი, ვიოლერი 5

D ჯგუფი: დიორი 12, სევეჰოფი 5, კრიმ მერკატორი 4 - ბანიკ მოსტი 3

დიორი (უნგ) - ბანიკ მოსტი (ჩეხ) 35-29

ნზემინკო 8, ოფტედალი 7, ბრატსეტი ბულატოვიჩი 6 - მანაკოვა 4 

კრიმ მერკატორი (სლნ) - სევეჰოფი (შვდ) 26-28

ბარიჩი 9, ზულიჩი 6 - დანო, ლუნდბეკი 5

მეორე ჯგუფური ეტაპი: 2020 წლის 24 იანვრიდან

A ჯგ: მეცი 6 ქულა, კრისტიანსანდი 5, როსტოვი 5, ესბიერგი 4, ბუკურეშტი 3, ფერენცვაროში 1 

B ჯგ: დიორი 8,  ბრესტი 8, ბუდუჩნოსტი 4, კრიმი 2, სევეჰოფი 2, ვალჩეა 0

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
17 თებერვალი
15:00 გორი - BSB ბათუმი
17:00 პეგასი - ქუთაისი
18 თებერვალი
15:00 გორი - ქუთაისი
17:00 პეგასი - BSB ბათუმი
 5 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 10
9
0 1 393-268 18
 
  ქუთაისი 10 
8
0 2 418-316 16
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 10     7     0     3     329-303     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 10 3 0 7 321-395 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

გაგრძელდება 19 თებერვალს
 14 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 7   3   1   3 138-122 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  წყალტუბო 7   0   0   7 106-222 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal