facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში მერვე ტური გაიმართა. მონპელიემ მეორედაც დაამარცხა ზაპოროიეს მეტალურგი 34-30, ხოლო გერმანიის კილმა პორტუს რევანში აუღო, 30-29.  

8 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-8/1802234

ეს იყო მეორე წრის პირველი ტური A და B ჯგუფებში. მომდევნო 2 კვირაში დანიშნულია კიდევ ორი ტური, რის შემდეგაც C და D ჯგუფებში პლეიოფის პრეტენდენტი 2-2 გუნდი გამოვლინდება, ხოლო A და B ჯგუფები ჯგუფური ეტაპის ბოლო 4 ტური უკვე 2020 წელს გამართება.

B ჯგუფში 13 ქულით კილი ლიდერობს, მას კი კვალში მონპელიე უდგას 11 ქულით. A ჯგუფში 14-14 ქულა აქვთ პარი სენ ჟერმენსა და ბარსელონას. ტურის ყველაზე უხვგოლიანი მატჩში 79 გოლი გავიდა - ბარსამ შინ  44-35 დაამარცხა დანიის ოლბორგი.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 8 ტური, 13-17 ნოემბერი

A ჯგუფი: ბარსელონა 14 - პსჟ 14, სეგედი 13, ოლბორგი 8, ფლენზბურგი 7, ცელიე 6 - ელვერუმი 1, ზაგრები 1

ზაგრები (ხორ) ცელიე (სლნ) 27-31

ბარსელონა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 44-35

პარი სენ ჟერმენი (საფ) ფლენზბურგი (გერ) 32-30

ჰანსენი, საგოსენი 7, ეკდალი 6 - იურეცკი, იოჰანესენი 5

ელვერუმი (ნორ) - სეგედი (უნგ) 25-26

B ჯგუფი: კილი 13 - მონპელიე 11, ვესპრემი 10, კელცე 10, ვარდარი 9, პორტუ 8 - ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 1

პორტუ (პორ) - კილი (გერ) 29-30

ვესპრემი (უნგ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 31-25

კელცე (პოლ) - ვარდარი (მკდ) 35-25

მონპელიე (საფ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 34-30

დესკა, ლენი 8, პორტი 6 - სოროკა 5

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  ბიდასოა 14, სპორტინგი 11 - სევეჰოფი 10, პრეშოვი 5, რაბოტნიკი 4, კოქსი 4

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - სპორტინგი (პორ) 22-37

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - სევეჰოფი (შვდ) 32-31

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 18-28

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 13, ვისლა 9 - GOG 9, შაფჰაუზენი 6, ჩეხოვი 6, კრისტიანსტადი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 29-29

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - GOG (დან) 36-28

შაფჰაუზენი (შვც) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 24-27

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

9 ტური: 20-24 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
3 დეკემბერი
BSB ბათუმი 52-30 გორი
ქუთაისი 40-35 პეგასი
4 დეკემბერი
BSB ბათუმი 35-24 პეგასი
ქუთაისი 62-42 გორი
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ხელვაჩაური
28 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 ყვარელი
აჭარა 29-19 მამული
29 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 მამული
აჭარა 26-31 ყვარელი
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
8 დეკემბერი. ზესტაფონი
სენაკი 17-37 წყალტუბო
ზუგდიდი 16-47 აჭარა
ქუთაისი 19-47 წყალტუბო
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
ტყიბული 5-30 სამტრედია
ფოთი 22-32 აჭარა
ტყიბული 10-48 აჭარა
ზუგდიდი 16-28 სამტრედია
ტყიბული 9-28 ფოთი
ზუგდიდი 10-0 ქუთაისი
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal