სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში მერვე ტური გაიმართა. მონპელიემ მეორედაც დაამარცხა ზაპოროიეს მეტალურგი 34-30, ხოლო გერმანიის კილმა პორტუს რევანში აუღო, 30-29.  

8 ტური, მიმოხილვაhttps://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-8/1802234

ეს იყო მეორე წრის პირველი ტური A და B ჯგუფებში. მომდევნო 2 კვირაში დანიშნულია კიდევ ორი ტური, რის შემდეგაც C და D ჯგუფებში პლეიოფის პრეტენდენტი 2-2 გუნდი გამოვლინდება, ხოლო A და B ჯგუფები ჯგუფური ეტაპის ბოლო 4 ტური უკვე 2020 წელს გამართება.

B ჯგუფში 13 ქულით კილი ლიდერობს, მას კი კვალში მონპელიე უდგას 11 ქულით. A ჯგუფში 14-14 ქულა აქვთ პარი სენ ჟერმენსა და ბარსელონას. ტურის ყველაზე უხვგოლიანი მატჩში 79 გოლი გავიდა - ბარსამ შინ  44-35 დაამარცხა დანიის ოლბორგი.

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20კაცები. ჯგუფური ეტაპი

ჯგუფური ეტაპის 8 ტური, 13-17 ნოემბერი

A ჯგუფი: ბარსელონა 14 - პსჟ 14, სეგედი 13, ოლბორგი 8, ფლენზბურგი 7, ცელიე 6 - ელვერუმი 1, ზაგრები 1

ზაგრები (ხორ) ცელიე (სლნ) 27-31

ბარსელონა (ესპ) - ოლბორგი (დან) 44-35

პარი სენ ჟერმენი (საფ) ფლენზბურგი (გერ) 32-30

ჰანსენი, საგოსენი 7, ეკდალი 6 - იურეცკი, იოჰანესენი 5

ელვერუმი (ნორ) - სეგედი (უნგ) 25-26

B ჯგუფი: კილი 13 - მონპელიე 11, ვესპრემი 10, კელცე 10, ვარდარი 9, პორტუ 8 - ბრესტი 2, ზაპოროჟიე 1

პორტუ (პორ) - კილი (გერ) 29-30

ვესპრემი (უნგ) - მეშკოვ-ბრესტი (ბლრ) 31-25

კელცე (პოლ) - ვარდარი (მკდ) 35-25

მონპელიე (საფ) - მოტორ ზაპოროჟიე (უკრ) 34-30

დესკა, ლენი 8, პორტი 6 - სოროკა 5

A,B: თითო საუკეთესო გადის მეოთხედფინალში, 2-6 ადგილები - მერვედფინალში

C ჯგუფი:  ბიდასოა 14, სპორტინგი 11 - სევეჰოფი 10, პრეშოვი 5, რაბოტნიკი 4, კოქსი 4

ტატრან პრეშოვი (სლკ) - სპორტინგი (პორ) 22-37

ეუროფარმ რაბოტნიკი (მკდ) - სევეჰოფი (შვდ) 32-31

რიიჰიმიაენ კოქსი (ფინ) - ბიდასოა ირუნი (ესპ) 18-28

D ჯგუფი: დინამო ბუკურეშტი 13, ვისლა 9 - GOG 9, შაფჰაუზენი 6, ჩეხოვი 6, კრისტიანსტადი 5

კრისტიანსტადი (შვდ) - დინამო ბუკურეშტი (რუმ) 29-29

ჩეხოვსკიე მედვედი (რუს) - GOG (დან) 36-28

შაფჰაუზენი (შვც) - ვისლა პლოცკი (პოლ) 24-27

C,D: ორ-ორი საუკეთესო გადის პლეიოფში და ითამაშებს მერვედფინალის 2 საგზურისთვის

9 ტური: 20-24 ნოემბერი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal