სიახლეების კალენდარი

იანვარი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W


თელავში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატი 1998-99 წლებში დაბადებულ ბიჭებს შორის აღმოსავლეთ ლიგაში. ბოლო მატჩში თელავი 31:33 დამარცხდა ყვარელთან, მაგრამ ბურთების უკეთესი სხვაობით მაინც გახდა ჩემპიონი.

სამმა გუნდმა - თელავმა, ყვარელმა და გორმა 8 თამაში მოიგო, 2 წააგო და 16-16 ქულა დააგროვა. პირად შეხვედრებიში თელავს ბალანსი +2 აღმოაჩნდა, გორს +1, ყვარელს - 3. ადგილებიც ასე განაწილდა. სამივე გუნდი ბრძოლას გააგრძელებს უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის, სადაც გავლენ აღმოსავლეთის, დასავლეთისა და თბილისის ლიგების 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო მეოთხე ადგილი.

თამაში საოცარი სცენარით განვითარდა. თელავმა ტაიმმი 19:15 მოიგო, მაგრამ შესვენების შემდეგ ყვარელმა დევნა წამოიწყო და ტაიმის შუაში დაწინაურდა. დასრულებამდე წუთით ადრე ყვარელი 4 ბურთით იგებდა, რაც იმას ნიშნავდა, რომ ჩემპიონი ხდებოდა გორი. 5 ბურთით გამარჯვების შემთხვევაში ყვარელი მეორე ადგილზე გადაინაცვლებდა, ხოლო 6-ბურთიან სხვაობაზე თავად ხდებოდა ჩემპიონი, მაგრამ 2 ბურთი თელაველებმა გაიტანეს და 3 გუნდს შორის მატჩებში ბურთების სხვაობის მიხედვით, მხოლოდ 1 ბურთით აჯობეს გორს.

ამგვარად, აღმოსავლეთის ლიგის ჩემპიონი გახდა, თელავი (მწვრთნელები ანდრო ანდრიაშვილი და შალვა მამალაშვილი), მეორე ადგილზეა გორი (გია მამაცაშვილი და თორნიკე გაგლოშვილი), მესამე პრიზიორია ყვარელი (გოჩა ღონიაშვილი და ზურაბ ხარებაშვილი).

მატჩის დასრულების შემდეგ გაიმართა გამარჯვებულთა დაჯილდოება, რომელშიც მონაწილეობდნენ ხელბურთის ფედერაციის პრეზიდენტი ზურაბ კაკაბაძე, ვიცე-პრეზიდენტები იმედო ფხაკაძე და ვახტანგ მეიფარიანი, ჭაბუკთა ნაკრების მწვრთნელი დიმიტრი აბესაძე, კახეთის რეგიონული ფედერაციის თავმჯდომარე გიორგი სვიმონიშვილი.

4-6 დეკემბერს დასავლეთის ლიგის ჩემპიონი გამოვლინდება სენაკში, ხოლო 9-13 დეკემბერს -თბილისის ლიგის პრიზიორები. 10 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას განაგრძობს უკვე საქართველოს ჩემპიონობისთვის. ერთწრიანი ტურნირის შემდეგ გამოვლინდება 6 საუკეთესო გუნდი, რომლებიც ფინალურ ტურს გამართავენ. ქულების ათვლა მეორე და მესამე ეტაპებზე ნულიდან დაიწყება.

საქართველოს ჩემპიონატი

ბიჭები, 1998-99 . აღმოსავლეთი . მეორე წრე, თელავი

30 ნოემბერი

ყვარელი - თელავი 33:31

ყვარელი: მოლაშვილი - ჭერაშვილი 9, დოლმაზაშვილი 8, ჯიქურაშვილი 7, ბურკაძე 5, ხაჩიშვილი 4, ცულიკაშვილი

თელავი: ლილუაშვილი - დანილაშვილი 21, ჯაშიაშვილი 3, ბაჩიაშვილი 3, გიგაური 2, კაიშაური 1, ყორიაული 1

საბოლოო მდგომარეობა: 1. თელავი 16 ქულა (+2) 2. გორი 16 (+1) 3. ყვარელი 16 (-3), / 4. რუსთავი 8 / 5. ახაშენი 2 6. ლაგოდეხი 2

მატჩები სამ გუნდს შორის: თელავი - გორი 29:26, 24:29, გორი - ყვარელი 28:27, 22:24, თელავი - ყვარელი 31:25, 31:33

დასავლეთი. მეორე ტური 4-6 დეკემბერს სენაკში

ფოთი 10 ქულა, სამტრედია 8, ზუგდიდი 6 / წყალტუბო 4 / ქუთაისი 2, ბათუმი 0

თბილისი. მეორე ტური - 9-13 დეკემბერს

ქარიშხალა 9 ქულა, პეგასი 9, მამული 6 / იმედი 4 / შევარდენი 2, ქარელი 0

მეორე ეტაპზე გადის 3-3 საუკეთესო გუნდი და საუკეთესო 4 ადგილი

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
27 იანვარი
12:00 სპორტუნი - იმედი სტუ
13:45 გორი - პეგასი
28 იანვარი
16:00 პეგასი - სპორტუნი
17:45 იმედი სტუ - გორი
29 იანვარი
16:00 სპორტუნი - გორი
17:45 იმედი სტუ - პეგასი
 18 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 7
6
0 1 301-220 12
 
  BSB ბათუმი 7
6
0 1 261-185 12
 
  პეგასი 7     5     0     2     225-203     10    
  იმედი სტუ 7 4 0 3 196-182
8  
  გორი 7 3 0 4 219-264 6  
  სამტრედია 7 3 0 4 218-246 6  
  სპორტუნი 7     1     0     6     211-262     2    
  წყალტუბო 7 0 0 7 163-232 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
23 იანვარი
სამტრედია 27-30 ქარიშხალა
აჭარა 17-24 პეგასი
24 იანვარი
სამტრედია 25-20 პეგასი
აჭარა 20-23 ქარიშხალა
 24 იან.
      სხვ
  ქარიშხალა 7   7   0   0 194-165 14
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 7   2   0   5 150-176 4
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 2020 წელს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal