სიახლეების კალენდარი

თებერვალი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

რუმინეთის ჩემპიონატში, სადაც საქართველოს ნაკრების ორი ხელბურთელი თამაშობს, მკვეთრად გამოასწორა მდგომარეობა ირაკლი ჩიქოვანის კონსტანცამ, რეშიცას მეკარე შოთა თევზაძე კი მოედანს დაუბრუნდა. 

ეროვნული ნაკრების კაპიტანი თევზაძე ამ სეზონში ფოჩანიდან თავის ძველ კლუბში, რეშიცაში დაბრუნდა, თუმცა, ბიუროკრატიული ფორმალობების გამო პირველი 8 თამაშის გამოტოვება მოუხდა და გუნდიც მძიმე მდგომარეობაში ჩავარდა - მხოლოდ ერთი მატჩი მოიგო და ერთიც ფრედ დაასრულა. თევზაძე კარში პირველად ჩადგა თასის მეთექვსმეტედფინალში, ჩემპიონატის ერთ-ერთ ლიდერ ბაია მარესთან, ვისთანაც რეშიცა მძიმე ბრძოლაში, მინიმალური სხვაობით დამარცხდა 26-27. ამის შემდეგ შოთამ ჩემპიონატის ორ მატჩშიც მიიღო მონაწილეობა.

მძიმედ დაიწყო სეზონი შარშანდელმა ფინალისტმა კონსტანცამ, რომელმაც 3 წამყვანი ხელურთელი დაკარგა, თუმცა, გუნდმა ბოლო 4 მატჩში 10 ქულა აიღო (3 მოგება, 1 ფრე) და გუშინ, სტუმრად კელერაშის დამარცხების შემდეგ (24-21) საჩემპიონო პლეიოფში გამსვლელ მერვე ადგილზე გადაინაცვლა. ჩიქოვანს 10 მატჩში 44 გოლი აქვს გატანილი, ბოლო 3 მოგებული თამაშიდან კი განსაკუთრებით გამოიჩინა თავი ტიმიშოარასთან (29-22), სადაც 7 ბურთი შეაგდო. კონსტანცა უპრობლემოდ გავიდა თასის მერვედფინალშიც.

21 ნოემბერს ჩიქოვანისა და თევზაძის გუნდები ერთმანეთს ეთამაშებიან კონსტანცაში.

ხელბურთი. რუმინეთი, ეროვნული ლიგა. (მოგება 3 ქულა, ფრე 1, წაგება 0)

1. დინამო ბუკურეშტი 24 ქულა (9 თამაშიდან), 2. პოტაისა ტურდა 22 (9), 3. ბაია მარე 22 (10), 4. ფოჩანი 16 (9), 5. სტიაუა 16 (9), 6. ვასლუი 15 (9), 7. CSM ბუკურეშტი 14 (10), 8. კონსტანცა 13 (10) -- 9. კელერაში 13 (10), 10. ბაკეუ 13 (9), 11. ტიმიშოარა 11 (10), 12. ფეგერაში 7 (10), 13. ბუზაუ 4 (10), 14. რეშიცა 4 (10) (2 წრის შემდეგ 8 საუკეთესო გადის პლეიოფში)

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

ოლიმპიური სასახლე. თბილისი
17 თებერვალი
15:00 გორი - BSB ბათუმი
17:00 პეგასი - ქუთაისი
18 თებერვალი
15:00 გორი - ქუთაისი
17:00 პეგასი - BSB ბათუმი
 5 თებ.
                სხვ        
  BSB ბათუმი 10
9
0 1 393-268 18
 
  ქუთაისი 10 
8
0 2 418-316 16
 
  იმედი სტუ 10 7 0 3 318-264 14  
  პეგასი 10     7     0     3     329-303     14    
  სამტრედია 10 4 0 6 298-360 8  
  გორი 10 3 0 7 321-395 6  
  სპორტუნი 10     2     0     8     308-374     4    
  წყალტუბო 10 0 0 10 241-346 0  

გაგრძელდება 19 თებერვალს
 14 თებ.
      სხვ
  ყვარელი 10   9   0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10   9   0   1 299-258 18
  სამტრედია 7   4   0   3 131-127
8
  ფოთი 7   3   1   3 138-122 7
  პეგასი 10   3   0   7 252-273 6
  მამული 10   3   0   7 219-267 6
  აჭარა
7   2   1   4 152-143 5
  წყალტუბო 7   0   0   7 106-222 0

გოგონები 2004-05
გაგრძელდება 29 თებერვალს
15 თებერვალი. გლდანი
ქარიშხალა 34-23 თელავი
გორი 16-40 პეგასი
მამული 16-28 ყვარელი
გორი 26-23 ქარიშხალა
16 თებერვალი. სენაკი
BSG ბათუმი 29-13 აჭარა
წყალტუბო 14-29 სამტრედია
ტყიბული 31-12 აჭარა
BSG ბათუმი 16-21 ფოთი
 16 თებ.
      სხვ
  სამტრედია 13   13   0   0 330-152 26
  ყვარელი 13   12   0   1 322-184 24
  ტყიბული 13   11   0   2 270-183 22
  პეგასი 13   9   0   4 292-212 18
  მამული
13   8   1   4 270-237 17
  ფოთი 13   7   1   5 216-175 15
  BSG ბათუმი 14   7   1   6 245-235 15
  ქარიშხალა 14   6   1   7 282-272 13
  გორი 14   5   0   9 235-308 10
  წყალტუბო 13   3   0   10 174-264 6
  თელავი 13   2   0   11 214-310 4
  აჭარა 14   1   0   13 130-300 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება 22-23 თებერვალს
 8 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
5   5   0   0   58-27 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  ფოთი 5   4   0   1   59-21 8  
  გორი 3   3   0   0   31-17 6  
  ზუგდიდი 4   3   0   1   22-12 6  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  თელავი
2   2   0   0   36-8 4  
  ქარიშხალა 4   2   0   2   43-33 4  
  BSG ბათუმი
5   2   0   3   30-34 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 4   0   1   3   11-47 1  
  მამული 3   0   0   3   9-27 0  
  53 სკოლა 3   0   0   3   6-28 0  

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 23 თებერვალს
 2 თებ.
სხვ
  BSB ბათუმი 6 6 0 0 92-32 12
  სამტრედია
6 5 0 1 83-55 10
  ქარიშხალა 6 3 1 2 68-46 7
  პეგასი 6 3 0 3 51-61 6
  გორი 6 2 1 3 66-62 5
  ყვარელი 6 1 0 5 37-75 2
  ქუთაისი 6 0 0 6 20-86 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal