facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა ხელბურთის ჩემპიონთა ლიგაში ამ შაბათ-კვირას პირველი ჯგუფური ეტაპის ბოლო ტურია, რის შემდეგაც გაირკვევა მეორე რაუნდის 12 მონაწილე, ხოლო თვის ბოლოს, 30 ნოემბერს, იაპონიაში მსოფლიო ჩემპიონატი იწყება. 

თუმცა, ბოლო ტურის წინ თითქმის ყველაფერია გარკვეული გარდა იმისა, თუ ვინ რამდენ ქულას გადაიყოლებს მეორე რაუნდში, რომელიც უკვე გაზაფხულზე 4 მეოთხედფინალისტის ვინაობას გამოავლენს.

A ჯგუფიდან მეორე ეტაპზე გავიდნენ საფრანგეთის მეცი, ნორვეგიის კრისტიანსანდი და უნგრეთის ფერენცვაროში, ხოლო ხორვატიის პოდრავკა მეორე ევროტურნირზე, EHF თასზე გადაერთვება. კრისტიანსანდმა ემილი არნცენის (11 გოლი) და ვეტერან ჰაიდი ლოკეს (7) წყალობით მოიგო სტუმრად ბუდაპეშტში და ხორვატული კლუბისთვის მიუწვდომელი გახდა.

B ჯგუფში ზედმეტი აღმოჩნდა პოლონეთის ლიუბლინი, ხოლო როსტოვი, ბუკურეშტი და ესბიერგი ბრძოლას აგრძელებენ.  2016 წლის ჩემპიონი, CSM ბუკურეშტი ბოლო ტურში შინ დამარცხდა ესბიერგთან 21-25. კლუბს ტრავმისა და ერთწლიანი შესვენების შემდეგ დაუბრნდა ქრისტინა ნიაგუ, ხოლო მეორე ვარსკვლავმა, ნორვეგიელმა ნორა მორკმა ზედიზედ მესამე მძიმე დაზიანება მიიღო და ტოკიოს ოლიმპიადამდე ალბათ ვერ ითამაშებს. 

C ჯგუფში საფრანგეთის ბრესტ ბრეტონსა და მონტენეგროს ბუდუჩნოსტს პირველი და მეორე ადგილები განაღდებული აქვთ, ბოლო საგზურისთვის კი რუმინეთისა და გერმანიის ჩემპიონები, რამნიკუ ვალჩეა და ბიტიგჰაიმი იბრძვიან.

ბოლო სამი ტურნირის გამარჯვებული, უნგრეთის დიორი 5 მოგებით ლიდერობს D ჯგუფს, ჩეხეთის ბანიკ მოსტი კი თითქმის განწირულია, რადგანაც ბოლო ტურში დიორში ჩადის და მეორე ეტაპზე ალბათ სლოვენიის მერკატორსა და შვედეთის სევეჰოფს გაუშვებს.

5 ტური. მიმოხილვა: https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-5/1776203

4 ტური. მიმოხილვა.  https://www.ehftv.com/int/video/magazine-episode-4/1770769

ხელბურთი. ჩემპიონთა ლიგა 2019-20ქალები.

პირველი ჯგუფური ეტაპი, 4-5 ტური

A ჯგუფი: მეცი 9, კრიტიანსანდი 5, ფერენცვაროში 4 - პოდრავკა 2

პოდრავკა ვეგეტა (ხორ) - მეცი (საფ) 25-32

ცაკალუ 8 - საიკა 6, ნგუანი 5, კანორი, ზაადი 4

ფერენცვაროში (უნგ) - კრისტიანსანდი (ნორ) 29-34

კლაიბერი 6 - არნცენი 11, ლოკე 7

პოდრავკა ვეგეტა - ფერენცვაროში 26-27, მეცი - კრისტიანსანდი 26-17

B ჯგუფი: როსტოვი 7, CSM ბუკურეშტი 7, ესბიერგი 6 - ლიუბლინი 0

ლიუბლინი (პოლ) - როსტოვი (რუს) 20-30

ბუკურეშტი (რუმ) - ესბიერგი (დან) 21-25

ომორეგი 5, ცვიიჩი 4, ნიაგუ 3 - ბრაისტოლი 7, ფრაი 5, პოლმანი 4

როსტოვი - ესბიერგი 34-26ლიუბლინი - ბუკურეშტი 19-28

C ჯგუფი: ბრესტ-ბრეტონი 10, ბუდუჩნოსტი 6, რამნიკუ ვალჩეა 2 - ბიტიგჰაიმი 2

ბრესტ-ბრეტონი (საფ) - ბუდუჩნოსტი (მნტ) 32-28

გროსი 6, მინევსკაია 6 - რადიჩევიჩი 10, რაიჩევიჩი 6

ბიტიგჰაიმი (გერ) - რამნიკუ ვალჩეა (რუმ) 31-28

რამნიკუ ვალჩეა - ბუდუჩნოსტი 20-21, ბრესტ-ბრეტონი - ბიტიგჰაიმი 36-30

D ჯგუფი: დიორი 10, კრიმ მერკატორი 4,  სევეჰოფი 3, ბანიკ მოსტი 3,

სევეჰოფი (შვდ) - დიორი (უნგ) 27-36

ლუნდბეკი 8 - ოფტედალი 7, ნზემინკო 6, ბულატოვიჩი 5

ბანიკ მოსტი (ჩეხ) - კრიმ მერკატორი (სლნ) 26-31

სევეჰოფი - ბანიკ მოსტი 24-19, დიორი - კრიმ მერკატორი 31-26

ბოლო ტური: 16-17 ნოემბერს

მეორე  ეტაპზე გადის 3-3 გუნდი ერთმანეთში დაგროვილი ქულებით

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
ქუთაისის სპორტის სასახლე
3 დეკემბერი
BSB ბათუმი 52-30 გორი
ქუთაისი 40-35 პეგასი
4 დეკემბერი
BSB ბათუმი 35-24 პეგასი
ქუთაისი 62-42 გორი
 5 დეკ.
                სხვ        
  ქუთაისი 5 5 0 0 223-161 10  
  BSB ბათუმი 5 4 0 1 188-131 8  
  პეგასი 5     3     0     2     159-153     6    
  იმედი სტუ 5 3 0 2 131-116
6  
  სამტრედია 5 3 0 2 155-169 6  
  სპორტუნი 5     1     0     4     108-137     2    
  გორი 5 1 0 4 150-199 2  
  წყალტუბო 5 0 0 5 111-174 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
ხელვაჩაური
28 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 ყვარელი
აჭარა 29-19 მამული
29 ნოემბერი
სამტრედია 0-10 მამული
აჭარა 26-31 ყვარელი
 29 ნოემ.
      სხვ
  ქარიშხალა 5   5   0   0 141-118 10
  ყვარელი 5   4   0   1 150-109 8
  სამტრედია 5   3   0   2 79-77
6
  აჭარა
5   2   1   2 115-96 5
  ფოთი 5   2   1   2 96-81 5
  მამული 5   2   0   3 112-124 4
  პეგასი 5   1   0   4 106-134 2
  წყალტუბო 5   0   0   5 69-129 0

გოგონები 2004-05
 25 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 12   12   0   0 301-138 24
  ყვარელი 12   11   0   1 294-168 22
  ტყიბული 12   10   0   2 239-171 20
  მამული
12   8   1   3 254-209 17
  პეგასი 12   8   0   4 252-196 16
  ფოთი 12   6   1   5 195-159 13
  BSG ბათუმი 12   6   1   5 200-201 13
  ქარიშხალა 12   5   1   6 225-223 11
  გორი 12   4   0   8 193-245 8
  წყალტუბო 12   3   0   9 160-235 6
  თელავი 12   2   0   10 191-276 4
  აჭარა 12   1   0   11 105-240 2
  ქუთაისი 12   0   0   12 14-162 0
მეორე წრე 2020 წელს

ჭაბუკები 2004-05
8 დეკემბერი. ზესტაფონი
სენაკი 17-37 წყალტუბო
ზუგდიდი 16-47 აჭარა
ქუთაისი 19-47 წყალტუბო
30 ნოემბერი. ზესტაფონი
ტყიბული 5-30 სამტრედია
ფოთი 22-32 აჭარა
ტყიბული 10-48 აჭარა
ზუგდიდი 16-28 სამტრედია
ტყიბული 9-28 ფოთი
ზუგდიდი 10-0 ქუთაისი
გაგრძელდება 2020 წელს
 8 დეკ.
      სხვ  
  აჭარა 7   7   0   0 304-115 14  
  ფოთი 7   6   0   1 177-111 12  
  სამტრედია 7   5   0   2 182-129 10  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  წყალტუბო 7   4   0   3 154-149 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  ზუგდიდი 7   3   0   4 125-120 6  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  ქუთაისი 7   2   0   5 102-140 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 7   1   0   6 77-217 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 7   0   0   7 45-185 0  

გოგონები 2006-07
გაგრძელდება თებერვალში
 17 ნოემ.
სხვ
 ტყიბული
3 3 0 0 38-11 6
  ფოთი 3 3 0 0 37-10 6
  ზუგდიდი 4 3 0 1 22-12 6
  თელავი
2 2 0 0 36-8 4
  აჭარა 4 2 0 2 21-29 4
  პეგასი
3 2 0 1 13-23 4
  გორი 1 1 0 0 11-3 2
  წყალტუბო
4 1 0 3 31-31 2
  ქარიშხალა 2 1 0 1 18-19 2
  BSG ბათუმი
3 1 0 2 9-13 2
  სამტრედია 4 0 1 3 8-33 1
  ქუთაისი 3 0 1 2 7-34 1
  53 სკოლა 2 0 0 2 5-15 0
  მამული 2 0 0 2 4-19 0

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal