სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლეს ლიგას ლიდერობს შარშანდელი ფინალისტი, თბილისის პეგასი, რომელმაც დღეს ოლიმპიურ სასახლეში 23-18 დაამარცხა წინა პირველობის ბრინჯაოს პრიზიორი, სტუ-იმედი. გორმა 44-36 მოუგო სპორტის უნივერსიტეტს.

 

ჩემპიონატი 11 ნოემბერს განახლდება ქუთაისის სპორტის სასახლეში, სადაც შეიკრიბება 4 დანარჩენი გუნდი - ქვეყნის ჩემპიონი, ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები, ქუთაისი, სამტრედია და წყალტუბო.

სამწრიანი რეგულარული ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას ფინალური ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს. თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 7 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

გორი - სპორტუნი 44-36

გორ: თითირაშვილი, გლუნჩაძე - დალაქიშვილი 12, მჭედლიშვილი 11,  ახალბედაშვილი 7, ზუბიაშვილი 6, ნიაზაშვილი 5, შემშენოვი 2, ჯაფიაშვილი 1, ბერუაშვილი, მეტრეველი, ოქროპირიძე

სპ: ხანდოლიშვილი - იობაშვილი 12, ჩიკვილაძე 7, იმნაძე 7, გოდელაშვილი 6, გულდედავა 3, დელიბაშვილი 1

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი

პეგასი - იმედი-სტუ 23-18

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ბაძაღუა 10, ჟვანია 8, კუხალაშვილი 2, პატაშური 2, გვაზავა 1, კოხრეიძე, ჩეჩელაშვილი, კობახიძე, ქათამაძე, არეშიძე, ჭანტურია

იმ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ყორიაული 7, ერისთავი 3, გოგალაძე 2, თიგიშვილი 2, გრიშიკაშვილი 1, გავაშელიშვილი 1, აბჟანდაძე 1, კორსანტია 1, დიდია, დანელიშვილი

მსაჯები: გ. გველესიანი - ი. ჭკუასელი, დელეგატი: ვ. ბერიაშვილი

 7 ნოემ.
                სხვ        
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  BSB ბათუმი 0 0 0 0 0-0 0
  ქუთაისი 0 0 0 0 0-0 0
  სამტრედია 0 0 0 0 0-0 0
  წყალტუბო 0 0 0 0 0-0 0
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0

 

 

 

 

 

 

 

 

11 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 BSB ბათუმი - წყალტუბო

15:30 ქუთაისი - სამტრედია

12 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი

15:30 ქუთაისი - წყალტუბო

13 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 წყალტუბო - სამტრედია

15:30 BSB ბათუმი - ქუთაისი -

გაგრძელდება 26 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 14-24 ფოთი
ქარიშხალა 31-21 წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 15-13 ფოთი
პეგასი 20-13 წყალტუბო
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
16 ნოემბერი. სენაკი
ქუთაისი 29-7 სენაკი
ფოთი 25-15 ზუგდიდი
ქუთაისი 23-53 აჭარა
ტყიბული 0-21 ზუგდიდი
სამტრედია 26-19 წყალტუბო
ტყიბული 12-25 სენაკი
 
17 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 17-9 ქუთაისი
ზუგდიდი 15-16 წყალტუბო
ფოთი 30-9 სენაკი
ქუთაისი 13-21 სამტრედია
 17 ნოემ.
      სხვ  
  ფოთი 5   5   0   0 127-70 10  
  აჭარა 4   4   0   0 177-67 8  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  სამტრედია 5   3   0   2 124-108 6  
  ზუგდიდი 4   2   0   2 83-45 4  
  ქუთაისი 5   2   0   3 81-103 4  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 4   0   0   4 21-79 0  
გაგრძელდება 30 ნოემბერს

გოგონები 2006-07
16 ნოემბერი. გლდანი
მამული 3-5 პეგასი
პეგასი 4-2 53 სკოლა
 
17 ნოემბერი. სენაკი
აჭარა 5-14 ფოთი
ზუგდიდი 6-5 წყალტუბო
BSG ბათუმი 9-1 სამტრედია
ქუთაისი 1-13 ფოთი
ტყიბული 14-6 წყალტუბო
აჭარა 5-4 ზუგდიდი
სამტრედია 5-5 ქუთაისი
 17 ნოემ.
                      სხვ          
 ტყიბული
3       3       0       0     38-11     6      
  ფოთი 3       3       0       0     37-10     6      
  ზუგდიდი 4       3       0       1     22-12     6      
  თელავი
2       2       0       0     36-8     4      
  აჭარა 4       2       0       2     21-29     4      
  პეგასი
3       2       0       1     13-23     4      
  გორი 1       1       0       0     11-3     2      
  წყალტუბო
4       1       0       3     31-31     2      
  ქარიშხალა 2       1       0       1     18-19     2      
  BSG ბათუმი
3       1       0       2     9-13     2      
  სამტრედია 4       0       1       3     8-33     1      
  ქუთაისი 3       0       1       2     7-34     1      
  53 სკოლა 2       0       0       2     5-15     0      
  მამული 2       0       0       2     4-19     0      
გაგრძელდება თებერვალში

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

საქართველოს თასი
2019. კაცები
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური  |  2019
ქალების ჩემპიონი - ყვარელი

კაცების ჩემპიონი - გორი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal