სიახლეების კალენდარი

ნოემბერი 2019
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
opacity

facebook

 

Chenel
2018 ევროპის ჭაბუკთა
ჩემპიონატი 18წ
Logo2
ევრო 2022. მალტა. პირველი საკვალიფიკაციო რაუნდი
Maltas
11 იანვარი
კვიპროსი 25-17 აზერბაიჯანი
საქართველო 48-21 მალტა
12 იანვარი
აზერბაიჯანი 25-30 საქართველო
მალტა 20-38 კვიპროსი
13 იანვარი
კვიპროსი 25-24 საქართველო
აზერბაიჯანი 27-24 მალტა

თბილისის ოლიმპიურ სასახლეში დაიწყო საქართველოს ჩემპიონატის უმაღლესი ლიგა ხელბურთში. პირველ დღეს თბილისის პეგასმა 39-34 მოუგო გორს, სტუ-იმედმა 39-32 დაამარცხა სპორტის უნივერსიტეტი. 

ორივე მოგებული გუნდი, პეგასი და იმედი, წინა ჩემპიონატის პრიზიორია, თუმცა, მას შემდეგ თითქმის ყველა გუნდის შემადგენლობაში საკმაო ცვლილებები მოხდა და ფავორიტების წინასწარ განსაზღვრა ადვილი არ ყოფილა.

გორელებმა თითქმის საუკეთესო შემადგენლობას მოუყარეს თავი და დაიმატეს მეკარე ჯონი ცერცვაძე, ვინც 2018 წლის ჩემპიონატის ფინალში ბათუმს შვიდმეტრიანების სერია მოაგებინა ქუთაისთან. გორი კარგა ხანს უძალიანდებოდა პეგასს, რომელსაც რამდენიმე წამყვანი მოთამაშე დააკლდა - კალანდაძე კარიერას საფრანგეთში აგრძელებს, ზარნაძე - ქუთაისში, ლაპიაშვილი - ბათუმში. წინა პირველობის ვერცხლის პრიზიორმა ტაიმი 18-15 მოიგო, შესვენების შემდეგ წინ გორი გავიდა და თბილისელებმა მხოლოდ ბოლო ხუთ წუთში დაიბევეს მოგება - 39-34.

დასრულებამდე 15 წუთით ადრე თანაბარი იყო სტუ-იმედისა და სპორტუნის მატჩიც: 26-26 და აქაც გამარკვებული ბოლო წუთებმა გამოავლინა - ქვეყნის 2017 წლის ჩემპიონმა და წინა პირველობის მესამე პრიზიორმა, იმედმა 39-32 მოიგო.

ხვალ, ოლიმპიურ სასახლეში 16 საათზე თამაშობენ სპორტუნი - პეგასი, 18 საათზე - გორი - იმედი-სტუ. ზეგ ეს ოთხეული მესამე ტურის მატჩებს გამართავს, 11-13 ნოემბერს კი ქუთაისის სპორტის სასახლეში ჩემპიონატს დაიწყებს 4 დანარჩენი კლუბი - ბათუმის შავი ზღვის ბიჭები, ქუთაისი, სამტრედია და წყალტუბო.

ფორმატი უცვლელია - სამწრიანი რეგულარული ტურნირის შემდეგ 4 საუკეთესო გუნდი ბრძოლას ფინალური ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს. თამაშების ნახვა შესაძლებელია ხელბურთის ფედერაციის არხზე: https://www.youtube.com/user/handballgoergia/videos

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

კაცები, უმაღლესი ლიგა. 5 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

პეგასი - გორი 39-34

პეგ: დიხამინჯია, გორგოძიანი - ბაძაღუა 10, კუხალაშვილი 7, ჟვანია 6, პატაშური 6, კოხრეიძე 5, გვაზავა 4, ჩეჩელაშვილი 1, კობახიძე, შუბითიძე, მდივანი, გ. არეშიძე - მწვ. კალანდაძე, სახვაძე

გორ: ცერცვაძე, გლუნჩაძე - დალაქიშვილი 11, გაგლოშვილი 10, ახალბედაშვილი 7, მჭედლიშვილი 4, ნიაზაშვილი 1, ჯაფიაშვილი 1, ოქროპირიძე, მეტრეველი, შემშენოვი, ბერუაშვილი,   - მწვ. მამაცაშვილი

მსაჯები: თ. კევლიშვილი - ნ. კევლიშვილი

იმედი-სტუ - სპორტუნი 39-32

იმ: ცინცაძე, ხიდეშელი - ყორიაული 10, დიდია 10, თიგიშვილი 6, გავაშელიშვილი 4, გრიშიკაშვილი 3, ერისთავი 3, აბჟანდაძე 2, კორსანტია 1, გოგალაძე, დანელიშვილი - მწვ. კეკელიძე, ორჯონიკიძე

სპ: ხანდოლიშვილი, ხარაიშვილი - გ. იობაშვილი 12, ბულბულაშვილი 11, ჯ.იმნაძე 3, გულდედავა 3, ზურაბიანი 2, ჩიკვილაძე 1, დელიბაშვილი

მსაჯები: გ. გველესიანი - თ. ბჟალავა, დელეგატი: ვ. ბერიაშვილი

6 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

16:00 სპორტუნი - პეგასი

18:00 გორი - იმედი-სტუ

7 ნოემბერი, ოლიმპიური სასახლე

15:30 გორი - სპორტუნი

17:30 პეგასი - იმედი-სტუ

11 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 BSB ბათუმი - წყალტუბო

15:30 ქუთაისი - სამტრედია

12 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 სამტრედია - BSB ბათუმი

15:30 ქუთაისი - წყალტუბო

13 ნოემბერი, ქუთაისი

14:00 წყალტუბო - სამტრედია

15:30 BSB ბათუმი - ქუთაისი -

გაგრძელდება 26 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

უმაღლესი ლიგა. კაცები
 13 ნოემ.
                სხვ        
  ქუთაისი 3 3 0 0 121-84 6  
  პეგასი 3     3     0     0     100-79     6    
  BSB ბათუმი 3 2 0 1 101-77 4  
  იმედი სტუ 3 2 0 1 67-55
4  
  გორი 3     1     0     2     78-85     2    
  სამტრედია 3 1 0 2 78-102 2  
  სპორტუნი 3 0 0 3 95-121 0  
  წყალტუბო 3 0 0 3 71-108 0  

უმაღლესი ლიგა. ქალები
14 ნოემბერი. გლდანი
პეგასი 14-24 ფოთი
ქარიშხალა 31-21 წყალტუბო
15 ნოემბერი. გლდანი
ქარიშხალა 15-13 ფოთი
პეგასი 20-13 წყალტუბო
 15 ნოემ.
სხვ
  ქარიშხალა 5 5 0 0 141-118 10
  სამტრედია 3 3 0 0 79-57
6
  ფოთი 5 2 1 2 96-81 5
  ყვარელი 3 2 0 1 109-83 4
  აჭარა
3 1 1 1 60-46 3
  მამული 3 1 0 2 83-95 2
  პეგასი 5 1 0 4 106-134 2
  წყალტუბო 5 0 0 5 69-129 0

გოგონები 2004-05
საერთო ტური: გლდანი.21-25 ნოემბერი
 10 ნოემ.
      სხვ
  სამტრედია 6   6   0   0 145-56 12
  ყვარელი 5   5   0   0 164-82 10
  ტყიბული 6   5   0   1 115-67 10
  ფოთი 6   4   0   2 85-58 8
  მამული
5   4   0   1 118-102 8
  BSG ბათუმი 6   3   0   3 91-85 6
  პეგასი 5   3   0   2 115-112 6
  ქარიშხალა 5   2   0   3 113-122 4
  წყალტუბო 6   2   0   4 73-114 4
  გორი 5   1   0   4 77-118 2
  აჭარა 6   1   0   5 54-104 2
  თელავი 5   0   0   5 81-132 0
  ქუთაისი 6   0   0   6 2-81 0

ჭაბუკები 2004-05
16 ნოემბერი. სენაკი
ქუთაისი 29-7 სენაკი
ფოთი 25-15 ზუგდიდი
ქუთაისი 23-53 აჭარა
ტყიბული 0-21 ზუგდიდი
სამტრედია 26-19 წყალტუბო
ტყიბული 12-25 სენაკი
 
17 ნოემბერი. სენაკი
ფოთი 17-9 ქუთაისი
ზუგდიდი 15-16 წყალტუბო
ფოთი 30-9 სენაკი
ქუთაისი 13-21 სამტრედია
 17 ნოემ.
      სხვ  
  ფოთი 5   5   0   0 127-70 10  
  აჭარა 4   4   0   0 177-67 8  
  პეგასი 4   4   0   0 93-42 8  
  ქარიშხალა 4   3   0   1 84-59 6  
  სამტრედია 5   3   0   2 124-108 6  
  ზუგდიდი 4   2   0   2 83-45 4  
  ქუთაისი 5   2   0   3 81-103 4  
  წყალტუბო 5   2   0   3 90-113 4  
  თელავი
4   2   0   2 61-89 4  
  რუსთავი 4   1   0   3 65-79 2  
  სენაკი 6   1   0   5 60-180 2  
  ქარელი 4   0   0   4 57-91 0  
  ტყიბული 4   0   0   4 21-79 0  
გაგრძელდება 30 ნოემბერს

გოგონები 2006-07
16 ნოემბერი. გლდანი
მამული 3-5 პეგასი
პეგასი 4-2 53 სკოლა
 
17 ნოემბერი. სენაკი
აჭარა 5-14 ფოთი
ზუგდიდი 6-5 წყალტუბო
BSG ბათუმი 9-1 სამტრედია
ქუთაისი 1-13 ფოთი
ტყიბული 14-6 წყალტუბო
აჭარა 5-4 ზუგდიდი
სამტრედია 5-5 ქუთაისი
 17 ნოემ.
                      სხვ          
 ტყიბული
3       3       0       0     38-11     6      
  ფოთი 3       3       0       0     37-10     6      
  ზუგდიდი 4       3       0       1     22-12     6      
  თელავი
2       2       0       0     36-8     4      
  აჭარა 4       2       0       2     21-29     4      
  პეგასი
3       2       0       1     13-23     4      
  გორი 1       1       0       0     11-3     2      
  წყალტუბო
4       1       0       3     31-31     2      
  ქარიშხალა 2       1       0       1     18-19     2      
  BSG ბათუმი
3       1       0       2     9-13     2      
  სამტრედია 4       0       1       3     8-33     1      
  ქუთაისი 3       0       1       2     7-34     1      
  53 სკოლა 2       0       0       2     5-15     0      
  მამული 2       0       0       2     4-19     0      
გაგრძელდება თებერვალში

ჭაბუკები 2006-07
გაგრძელდება 14 დეკემბერს
 3 ნოემ.
      სხვ  
  ქარიშხალა 3   2   1   0 37-23 5  
  BSB ბათუმი 2   2   0   0 39-12 4  
  პეგასი 3   2   0   1 29-27 4  
  გორი 3   1   1   0 34-30 3  
  სამტრედია
2   1   0   1 27-23 2  
  ყვარელი 3   0   0   3 19-39 0  
  ქუთაისი 2   0   0   2 4-35 0  

საქართველოს თასი
2019. კაცები
17 ოქტომბერი. ფინალი
BSB ბათუმი 27-20 ქუთაისი

ქვიშის ხელბურთის ეროვნული ტური  |  2019
ქალების ჩემპიონი - ყვარელი

კაცების ჩემპიონი - გორი

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg





ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  popsport  sportal