სიახლეების კალენდარი

სექტემბერი 2020
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
opacity

facebook

 

Chenel
IHF მსოფლიო ერთა ჩემპიონატი

LogoEmerg

ევროპის გოგონათა ჩემპიონატი 17წ.

Euro17W

ქალთა ეროვნული ჩემპიონატის მესამე ტურში ქარიშხალამ 32-30 დამარცხა ყვარელი, მამულმა 27-23 მოუგო პეგასს. გლდანის ხელბურთის აკადემიის შემდეგ შეჯიბრება სენაკის სპორტის სასახლეში, 30 ოქტომბრიდან გაგრძელდება.

ორივე შედეგი, ასე თუ ისე, მოულოდნელი იყო. ქარიშხალა წინა ჩემპიონატი ვერცხლის პრიზიორია, ყვარელი - ბრინჯაოსი, თუმცა, პირველ ორ ტურში ყვარლელებმა უკეთესი სხვაობით მოუგეს მატჩები პეგასსა და მამულს და გუნდშიც მატება ჰქონდათ -  ამ სეზონისთვის მათ აიყვანეს ეროვნული ნაკრების მეკარე ვარდიშვილი და საუკეთესო შემადგენლობა შეკრიბეს ქარიშხალასთან მატჩისთვის. თბილისელებს, თავი მხრივ მოედანზე ჰყავდათ მოთამაშე მწვრთნელი, ციცქიშვილი.

ტაიმი 13-13 მორჩა. საბოლოო ჯამში, ქარიშხალას გამარჯვება განაპირობა იმან, რომ მეტოქე ძალიან ხშირად თამაშობდა რიცხვობრივ ნაკლებობაში - ყვარელს 8 ორწუთიანი გაძევება ჰქონდა, ქარიშხალას - სულ ორი და მატჩი საფინალო ანგაიშშიც აისახა: ქარიშხალამ 32-30 მოიგო და 6 ქულით დაწინაურდა.

იგივე შეიძლება ითქვას მეორე მატჩის შედეგზეც - პეგასს თითქოს უფრო ძლიერი შემადგენლობა ჰყავს,  მამულს კი სულ 2 გამოცდილი მოთამაშე, მაგრამ მესამე წაგება სწორედ პეგასმა იწვნია - 23-27.

30 ოქტომბრიდან სენაკში ჩემპიონატს დაიწყებს დანარჩენი 4 გუნდი: 2019 წლის ჩემპიონი ფოთის ოქროს ვერძი, აჭარა, სამტრედია და წყალტუბოს პრომეთე. 8 გუნდი ორ წრედ ითამაშებს, ხოლო 4 საუკეთესო ჩემპონობისთვის ბრძოლას ფინალური ოთხეულის ფორმატით განაგრძობს.  

ხელბურთი. საქართველოს ჩემპიონატი 2019-20

ქალები, უმაღლესი ლიგა. 25 ოქტომბერი, გლდანი

ყვარელი - ქარიშხალა 30-32

ყვ: ვარდიშვილი (ამონაშვილი) - ქიტესაშვილი 15, თეთრაშვილი 4, თავღორიშვილი 3, სმოიანი 3, სურამლიშვილი 3, აფციაური 1, ფუღიაშვილი 1, მიხელიძე, მ. ტეტოშვილი, იოსებაშვილი

ქარ: არაბაჯევი (ჩხეტიანი) - ქ. ცინცაძე 13, ი. ჩხაიძე 7, ა. ჩხაიძე 7, მ. ცინცაძე 3, ციცქიშვილი 2, ხმელაძე, კირვალიძე,  ბიძინაშვილი, კვეკვესკირი, დევდარიანი, ქარჩავა, რაზმაძე, დოღაძე, სოლოღაშვილი

მსაჯები: ი. ჭკუასელი - გ. გველესიანი

პეგასი - მამული 23-27

პეგ: ჯიქურაშვილი (გაზდელიანი, ახვლედიანი) -  ე. ჩხაიძე 6, საბაშვილი 6, კორძაია 5, სვანიძე 3, ტარტარაშვილი 2, პაპუაშვილი 1, ქებაძე, ქ. მაკარაშვილი, დადვანი, ხაჭაურიძე, ე. მაკარაშვილი

მამ: გორჯოლაძე - ველიჯანაშვილი 8, მაჭარაშვილი 6, ჩუხატურიანი 5, იაშვილი 3, კუბლაშვილი 3, ე. ბერიკაშვილი 2, თ.  მურჯიკნელი, ქ. კუბლაშვილი, ბერიძე,  ჯოხაძე, ქობალია, მირიანაშვილი, ქარაბაკი

მსაჯები: ნ. კევლიშვილი - თ. კევლიშვილი

----------------თ---მ---ფ---წ-------ბ-----ქ

ქარიშხალა-----3---3---0---0---95-84---6

ყვარელი-------3---2---0---1--109-83---4

მამული--------3---1---0---2---83-95---2

პეგასი----------3---0---0---3---72-97---0

----------------------------------------------

სამტრედია----0---0---0---0---- 0-0----0

ფოთი----------0---0---0---0-----0-0----0

წყალტუბო----0---0---0---0-----0-0----0

აჭარა-----------0---0---0---0-----0-0----0

30 ოქტომბერი, სენაკი

ფოთი - წყალტუბო

სამტრედია - აჭარა

31 ოქტომბერი, სენაკი

აჭარა - ფოთი

წყალტუბო - სამტრედია

1 ნოემბერი, სენაკი

ფოთი - სამტრედია

აჭარა - წყალტუბო

გაგრძელდება 14 ნოემბერს

საქართველოს ჩემპიონატი
2019-2020

shmog

 4 მარტი
                სხვ        
  BSB ბათუმი 14
13
0 1 550-378 26
 
  ქუთაისი 14
12
0 2 598-453 24
 
  იმედი სტუ 14 9 0 5 443-380 18  
  პეგასი 12     7     0     5     384-379     14    
  სპორტუნი 14     4     0     10     438-507     8    
  სამტრედია 12 4 0 8 341-408 8  
  გორი 12 3 0 9 387-494 6  
  წყალტუბო 12 0 0 12 285-407 0  

 21 თებ.
          სხვ
  ყვარელი 10     9     0   1 357-242 18
  ქარიშხალა 10     9     0   1 299-258 18
  ფოთი 10     6     1   3 201-165 13
  სამტრედია 10     5     0   5 203-181 10
  აჭარა
10     4     1   5 229-203 9
  პეგასი 10     3     0   7 252-273 6
  მამული 10     3     0   7 219-267 6
  წყალტუბო 10     0     0   10 150-321 0

გოგონები 2004-05
 1 მარტი
      სხვ
  სამტრედია 15   15   0   0 391-183 30
  ყვარელი 15   14   0   1 386-221 28
  ტყიბული 15   11   0   4 298-227 22
  მამული
15   10   1   4 320-272 21
  ფოთი 15   9   1   5 254-201 19
  პეგასი 14   9   0   5 312-242 18
  BSG ბათუმი 15   8   1   6 275-237 17
  ქარიშხალა 15   6   1   8 298-301 13
  გორი 15   5   0   10 254-329 10
  წყალტუბო 14   3   0   11 191-287 6
  თელავი 14   2   0   12 231-344 4
  აჭარა 15   1   0   14 142-332 2
  ქუთაისი 13   0   0   13 16-192 0

ჭაბუკები 2004-05
 11 თებ.
      სხვ  
  აჭარა 12   12   0   0 505-211 24  
  პეგასი 12   10   1   1 234-136 21  
  ფოთი 12   10   0   2 274-169 20  
  სამტრედია 12   9   0   3 287-194 18  
  წყალტუბო 12   8   0   4 261-223 16  
  ქუთაისი 12   6   1   5 200-205 13  
  ქარიშხალა 12   6   0   6 217-191 12  
  ზუგდიდი 11   4   1   6 185-189 9  
  თელავი
12   4   0   8 183-272 8  
  რუსთავი 12   3   1   8 161-233 7    
  სენაკი 12   2   0   10 147-329 4    
  ქარელი 11   1   0   10 144-208 2    
  ტყიბული 12   0   0   12 45-283 0    

გოგონები 2006-07
 23 თებ.
        სხვ  
  ტყიბული
7   7   0   0   77-32 14  
  ფოთი 7   5   0   2   85-37 10  
  აჭარა 7   5   0   2   54-36 10  
  თელავი
5   4   1   0   72-20 9  
  გორი 5   4   1   0   45-27 9  
  BSG ბათუმი
7   4   0   3   48-45 8  
  ზუგდიდი 7   4   0   3   37-40 8  
  პეგასი
5   3   0   2   35-47 6  
  ქარიშხალა 5   2   0   3   46-40 4  
  წყალტუბო
7   1   1   5   48-55 3  
  მამული 5   1   0   4   20-42 2  
  სამტრედია 7   0   2   5   20-70 2  
  ქუთაისი 7   0   1   6   11-65 1  
  53 სკოლა 5   0   0   5   9-51 0  

ჭაბუკები 2006-07
 1 მარტი
სხვ
  გორი 13 9 1 3 141-101 19
  ქარიშხალა 13 9 1 3 138-76 19
  BSB ბათუმი 8 8 0 0 104-32 16
  პეგასი 13 8 0 5 113-97 16
  სამტრედია
8 7 0 1 95-55 14
  ყვარელი 13 4 0 9 78-121 8
  ქუთაისი 8 2 0 6 32-86 4
  რუსთავი 13 2 0 11 33-85 4
  აკადემია 13 0 0 13 15-108 0

მსოფლიო ჩემპიონატი 2021
კვალიფიკაცია
ბენევენტო. იტალია
10 იანვარი
საქართველო 24-29 რუმინეთი
11 იანვარი
საქართველო 28-25 იტალია
12 იანვარი
საქართველო 21-30 კოსოვო
ევროპის ჩემპიონატი 2022
პლეიოფი
16 იანვარი. სპორტის სასახლე
საქართველო 24-24 ფინეთი
19 იანვარი. რიიჰიმიაკი
ფინეთი 37-21 საქართველო




ჩვენი პარტნიორები:

Jakofm  lelo  gms  popsport  sportal